Jump to content

APEX i Kelvin Labs


faber

Preporučeni Komentari

Da li znate nesto o ovome:http://www.kupujemprodajem.com/DIY-KELVIN-Labs-amplifier-mini-KRELL--152592-oglas.htmPrica deluje interesantno.Na drugom forumu sam cuo ponesto o g. Miletu i njegovim proizvodima, voleo bih jos nesto da cujem, moze i na PM.Verovatno cu na kraju ipak praviti/kupiti F5, ali me u svakom slucaju zanimaju i druge opcije.Na forumima pise da je Kelvin amp bio legendaran po crkavanju.Nedovoljna povrsina hladnjaka, losi delovi ili los projekat?Hvala unapred!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 69
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U pitanju je komercijalni proizvod te Mile snosi odgovornost za kvalitet kit-kompleta i valjanost dizajna. Kod svih kit-kompleta i samogradnje uopste uvek postoji opasnost da nevesti sastavljaci/samograditelji ponesto urade pogresno pa kad uredjaj crkne svaljuju krivicu na prodavca/dizajnera. Cak, na samoj slici u oglasu Vbe multiplier tranzistor nije montiran na hladnjak sto ce sigurno da dovede do proboja izlaznih tranzistora.Prema tome, imamo kvaka22 situaciju: ako ti je bas stalo do tog amp-a, uzmi zalemljen i ispitan modul (ali u tom slucaju neces nauciti nista), ili sastavi ga sam - pri cemu su velike sanse da stvari odu ukrivo (ali ces svakako nauciti vise, bar u zanatskom smislu). Izaberi sam koja ti varijanta vise odgovara. :clap:Ja sam pre za to da sam uradis - elektronske komponente (ako crknu) su znacajno jeftinije od trafoa i filterskih elektrolita koje ces moci da koristis ponovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa za trafo je pitanje koliko ce moci da se koristi ponovo (u drugim projektima) - ipak svaki ima svoj napon.

Ima mnogo amp-ova koji rade na +/-50-ak V ... :clap:

Onda je mozda najjednostavnije da dovrsavam JLH :clap:.

Kljucno pitanje je - da li si odlucio kakav amp hoces? JLH je 10W SE classA a Miletov amp je 100W push-pull class AB....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U ovom trenutku imam dva pravca razmisljanja.Jedan je "ozbiljno" pojacalo, za moj sistem A, koje ce se smenjivati sa mojim Audiolab-om 8000P.F5 trenutno vodi u odnosu na Hiragu. Posto to pojacalo sigurno ne bi sluzilo da se ja na njemu ucim, to znaci da treba platiti ruke, itd. Zato mi je kljucno pitanje da li ga praviti ili kupiti gotovog. Naime, kada sam cuo cene nekih kojisu prodati na forumima (ukljucujuci i ovaj), shvatio sam da meni treba uz vec postojecu kutiju i hladnjake, jednako ili vise novca da ga napravim, nego sto su ovi placeni tutto completto! OK, ja bih vise voleo da se to napravi u mojoj kutijii prema nekim mojim "zahtevima" (vise estetskim nego...), ali pod tim uslovima pusticu da mi se jos malo slegne.Mozda je bolje malo pricekati da nekom dosadi njegov, nego praviti od nule. Steta sto je onaj sto si ga ti praviozbog raskosne kutije i jos nekih detalja otisao u visi cenovni rang od ovih koji su na zadovoljstvo novih vlasnika izmenjali ruke, inace je zaista za svaku preporuku. Pogotovo sto se i zbog velike povrsine hladnjaka ne greje previse(za A klasu). Tako da jos razmisljam sta cu. Drugi pravac je dovrsavanje nekog projekta gde bih mogao malo i sam da radim. S te strane sam dosta u dilemi sta bi bio idealan "pocetnicki" projekat.JLH je opcija zato vec imam plocice, najvaznije delove i trafo. S druge strane, moze i nesto sasvim drugo, sve dok moze nesto da se nauci...Koliko razumem, ovaj Kelvin isto radi u A klasi do 15 W, mada posle ide do 100 W u AB klasi.Ako imas preporuku za neki pocetnicki, siguran i ne previse skup projekat, kazi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj F5 će, verovatno, veoma uskoro, recimo sledeće nedelje, biti za prodaju... Sipi ga je sredio... Slike, detalje, i ostalo, videti, ovde, u njegovoj temi, na Forum-u... Slobodno stati u red...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako imas PCB za JLH (to je cesto za pocetnike najveca prepreka) i ne treba puno da ulozis u njega, go ahead. OTOH, ne ocekuj previse od tog amp-a, iako je 1969.g. bio sasvim OK :clap:

Miletov amp necu da komentarisem, uzak je ovo prostor a niti smo u deal-u da ga hvalim, niti smo konkurencija da ga kudim, a svaki komentar bi od mnogih bio shvacen na jedan od ta dva nacina. Sto se tog amp-a tice kao i drugih amp-ova domacih konstruktora - you are on your own...

Nasiroko mogu da pisem samo o uredjajima koji su moj rad.

Siguran, ne previse skup, pocetnicki projekat (a pri tom vredan truda) i jeftiniji od F5, na zalost, ne postoji. Mozda "SymAsym 5.3" sa diyaudio.com (slican je i "Techno" - amp Bore Jagodica), vredi truda, ali je neznatno (10-20%) jeftiniji od F5 a ne svira bolje od F5 (razlika je u nesto manjim, jeftinijim hladnjacima sa nesto manje elektrolita u napajanju, rad u AB klasi).

Ako bas hoces jeftino da se poigras, bez narocito visokih pretenzija i da naucis ponesto, uzmi LM1875 chip (ima ga kelco.rs), napravi amp s njim, po datasheet-u. Neces puno potrositi i neces biti razocaran. Trebaju ti dva chipa (150 din/komad), trafo 2x18V AC od 150 VA (2.500 din u trafco.rs), dva elektrolita od 10.000uF/35V i grec od 100V/10A (sve oko 1.000 din) i nesto malo sitnih delova (sve zajedno do 1.000 din). Dva hladnjaka od starih CPU iz racunara ce biti sasvim OK (bez ventilatora). PCB ti ne treba, montiraj chip na hladnjak i nalemi to malo delova pravo na chip (ima samo 5 pinova). Dakle, ako se snadjes za kutiju, imaces pristojan amp od 2x20W za manje od 50 EUR koji ce biti znacajno bolji od bilo koje varijante koja se ugradjuje u zvucnike za PC, ili u mini-linije pa i mnoge bajagi "hi-fi" amp-ove ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za JLH imam plocice a i deo delova, stigao iz USA, prilicno pristojan.Mozes li da napravis tvoju procenu cene delova za Techno i F5, cisto da vidim redove velicine iz tvog ugla? Pri tome ne govorim o unutrasnjem ozicenju Mundorf zicom itd. vec o standardnom izvodjenju!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Mozes li da napravis tvoju procenu cene delova za Techno i F5, ...

Na zalost, ne mogu precizno - ja delove za to uvek imam (ne kupujem delove na 1-2 komada) i za mnoge ne mogu da se setim koliko sam ih tacno platio. Ostaje ti pretrazivanje po on-line katalozima i telefoniranje trgovcima...Ugrubo, ako za korektno napravljen F5 nekome ko nema zalihe delova treba oko 300 EUR (100-150 za kutiju i hladnjake, 100 za napajanje, 50-100 za elektronske komponente i konektore), za Techno/SymAsym ces ustedeti ukupno oko 50 EUR na hladnjacima i napajanju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, Sipi!To se uklapa u moje informacije, kako o delovima, tako i o cenama kompletnih uredaja prodatih na forumu.Sad treba odvagati sta je sta.Interesantno deluje i onaj cheapo projekat, pa cu se malo raspitati o njemu!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za majstor Mileta iz Palanke imam samo reči hvale, u više navrata sam kupovao gotove module od njega (kad je trebalo hitno nešto popraviti) pločice modula izgledaju profesionalno, a takav je i njegov odnos sa mušterijama... Čovek je kulturan i skroman, a njegova pojačala rade po mnogim diskotekama Srbije... Topla preporuka svima koje ovako nešto interesuje.pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radice se onda JLH, imam plocice, imam delove, imam trafo...Da li se na forumu mogu nabaviti plocice za neku pristojnu, a ne previse skupu RIAA-u? Pratio sam razne diskusije, ali je sve to brzo doslo do 1000 Evra :clap:.Mislio sam na nesto za plebs, a bolje od PP2 i slicnog...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radice se onda JLH, imam plocice, imam delove, imam trafo...Da li se na forumu mogu nabaviti plocice za neku pristojnu, a ne previse skupu RIAA-u? Pratio sam razne diskusije, ali je sve to brzo doslo do 1000 Evra :clap:.Mislio sam na nesto za plebs, a bolje od PP2 i slicnog...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne trebaju ti plocice za tako jednostavan uredjaj - plocice su samo industrijska nuznost jer znacajno skracuju vreme za izradu i pojeftinjuju uredjaj u serijskoj proizvodnji. Skupi cevni uredjaji, recimo, se i danas prave point-to-point, bez stampane plocice. Mozes (uz malo paznje i truda) sjajan rezultat da postignes na komadu perfboard-a (vidi sliku - imas u svakoj radnji za elektronske kerefeke).post-20-127132701215_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, ima li ih Radio klub (Kelco)?Da li za taj Pacific postoji:a) "klasicna" sema +:clap: neka lepa slika sa zalemljenim komponentama, sa koje bih bolje shvatio optimalan raspored komponenata?Onda bih bez problema odradio pricu na perfboardu :clap:.Ne patim od plocica kao plocica, nego mi je kao pocetniku lakse da radim kad je vec neko optimizovaoraspored u nekom programu za izradu plocica :clap:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Da li znate nesto o ovome:http://www.kupujemprodajem.com/DIY-KELVIN-Labs-amplifier-mini-KRELL--152592-oglas.htmPrica deluje interesantno.Na drugom forumu sam cuo ponesto o g. Miletu i njegovim proizvodima, voleo bih jos nesto da cujem, moze i na PM.Verovatno cu na kraju ipak praviti/kupiti F5, ali me u svakom slucaju zanimaju i druge opcije.Na forumima pise da je Kelvin amp bio legendaran po crkavanju.Nedovoljna povrsina hladnjaka, losi delovi ili los projekat?Hvala unapred!

Na kojim forumima pise da je Kelvin legenda po crkavanju?Pozdrav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...