Jump to content

F5


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 436
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Do ruku mi je nedavno dosla jedna jako dobro napravljena kutija za amp (Leonardo, svaka cast, kao i uvek) sa zeljom vlasnika da unutra ugradim F5. Posto smo u zadnje vreme imali vise razlicitih upita o planiranju prostora, nacinu povezivanja, razmestaju i montazi komponenata u amp-u smatram da bi bilo ilustrativno da pokazem jedan od nacina kako to moze uspesno da se izvede. Orijentacije radi, sirina prednje ploce je 48 cm, trafo je 600 VA, dimenzije PCB-a su 10x2cm, elektroliti su 6 x 41.000uF. Od mene slika, a zvucne i druge utiske ce (kad stigne) preneti vlasnik amp-a.post-20-12659080215_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Do ruku mi je nedavno dosla jedna jako dobro napravljena kutija za amp (Leonardo, svaka cast, kao i uvek) sa zeljom vlasnika da unutra ugradim F5. Posto smo u zadnje vreme imali vise razlicitih upita o planiranju prostora, nacinu povezivanja, razmestaju i montazi komponenata u amp-u smatram da bi bilo ilustrativno da pokazem jedan od nacina kako to moze uspesno da se izvede. Orijentacije radi, sirina prednje ploce je 48 cm, trafo je 600 VA, dimenzije PCB-a su 10x2cm, elektroliti su 6 x 41.000uF. Od mene slika, a zvucne i druge utiske ce (kad stigne) preneti vlasnik amp-a.post-20-12659080215_thumb.jpg

Edukativno! :coffee: Smijem li pitati što su one dvije žice što simetrično izlaze iz trafoa i uštekane su u nešto na bočnim stranicama? (ako te zamara pisati može i link)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne izlaze iz trafoa nego sam ih protnuo blizu trafoa pa tako izgleda. To su zice od termo-prekidaca koji imaju zadatak da prekinu napajanje primaru trafoa ukoliko temperatura na bilo kom od hladnjaka dostigne 80 stepeni C.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta fali? Mislis da nema ljudi koji nose cipele iz takvih kutija? :coffee:

Ako im više ne trebaju kutije za cipele, neka ih ne bacaju. Rado ću ih riješiti otpada! :beach: P.S. Hvala za objašnjenje žica!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta fali? Mislis da nema ljudi koji nose cipele iz takvih kutija? :beach:

nesto mi mala kutija za munze cipele :coffee:'ebes - kao kutija za amp - vec sam je video - prva liga ( ok , ne znam tacne dim. ali bi ipak moglo malo vise skrga na donjem poklopcu .... no to su sitnice , narocito ne mogu ozbiljno komentarisati bez dimenzija i licne nazocnosti) ...... ali iskreno - vidjao sam daleko lepse kutije za cipele :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... ali bi ipak moglo malo vise skrga na donjem poklopcu ....

Nema potrebe, prorezi su dovoljnih dimenzija za nesmetanu cirkulaciju vazduha obzirom da su hladnjaci jako dobro napravljeni i gotovo da nema porasta temperature u kutiji kada se oni zagreju. Osim toga, nogice su visoke oko 5 cm tako da ima dovoljno lufta ispod amp-a. Sa standardnim bias-om za F5 (1,3A) uz temperaturu ambijenta od 23 stepena C na hladnjacima je 38 stepeni C a na MOSFET-ovima 42 stepena C.P.S. Poceo si da komentarises k'o AndrewT :coffee:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima na slici, lepo se vidi, jedna fleka na štampi. To je ostalo od mene kada mi je krenula voda na usta dok sam to gledao a Sipi se baktao oko mog F5... Nisam smeo da mu kažem, trebalo je, sada će da pravi probleme budućem vlasniku... Malo, ako uveličate videćete. Uostalom, tu će da progrize štampu, malo kada se ugreje... No, kažu da tako valja, protiv uroka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo zavrsih slusanje novog pojacala.Ne bih sada o svilenkastim visokim i ostalim poznatim audiofilskim izrazima.Samo cu reci da se radi o veoma dobrom pojacalu za male pare. Sve na svom mestu.Test je vrsen u odnosu na Babelfish i SET 300B.Zvucnici su Tannoy D500, DAC je EZDAC sa sowterima i BOZ-om, izvor squeezebox.Za svaku preporuku :coffee:Posebno hvala Sipiju koji se prihvatio nezahvalnog posla oko sredjivanja mojih brljotina :beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........P.S. Poceo si da komentarises k'o AndrewT :coffee:

....... , narocito ne mogu ozbiljno komentarisati bez dimenzija i licne nazocnosti) ............

nesto Juma progovara iz tebe ovih dana ..... :beach:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo zavrsih slusanje novog pojacala.

Ne bih sada o svilenkastim visokim i ostalim poznatim audiofilskim izrazima.

Samo cu reci da se radi o veoma dobrom pojacalu za male pare. Sve na svom mestu.

Test je vrsen u odnosu na Babelfish i SET 300B.

Zvucnici su Tannoy D500, DAC je EZDAC sa sowterima i BOZ-om, izvor squeezebox.

Za svaku preporuku :cheers:

A ne ne :D Nece moci tako... ukratko...

Zar nisi naucio kako audiofili to rade?

Moras da nam kazes kako je to pojacalo koje je najblize prislo cevkama :buehehe:

Ovako ti nista ne verujemo, nisi nas ubedio :buehehe::w00t:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa hajde kada vec navaljujete, ali nemoj posle da budem banovan :buehehe:F5 u odnosu na Babel ima bolju 3D sliku, vise detalja.... ovo uzmi sa rezervom jer Babel je bio moj "rucni rad" a ovaj F5 je delo Sipija.SET 300B i F5 imaju skoro identicnu 3D sliku, detalje... ali za nijansu SET ima ,po meni, malo prirodniju boju instrumenata i onaj osecaj "da ste tamo". :buehehe:Za sada ostaje F5 da sviri dok ne napravim Aleph 5.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...