Jump to content

Primare CD31 Zen Transformation


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 399
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sad tek shvatam da sam imao neviđenu sreću. Da sam pitao samo Zena, uvalio bi mi Trafoe - bar 4 komada, a sipi bi I/V konverziju uradio na BF862. A Daudio bi sve uradio sa Babuškama. Postavljena slika

Ovako sam uzeo najbolje iz oba sveta. Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Сачекај само кад ова тројица набројаних схвате следеће:-Сипи кад види да мали трафуљак којег је намотао Даудио преноси веродостојно четвртку до 1Мхз,-Зен да и Сипијеви фетови,и јотови знају да загреју у хладне дане, а не ко ономад прорадише нам бешике од ладноће,-А онај Даудио да мора да тури и негде неки ладњак,јер има и трафое и грејаче,само треба мало да олади карактер,Е онда можеш да очекујеш смак света, или у преводу аутофокус :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...трафуљак којег је намотао Даудио преноси веродостојно четвртку до 1Мхз....

'Ajde stvarno da bude kako valja, i odozdo i odozgo - znas sta bih voleo:- da impedanse primara i sekundara ne istrcavaju extremno, tj. da moze da se koristi bez puno bufferisanja- da faza bude skroz linearna u celom cujnom opsegu (20-20kHz) a frekventna linearnost se podrazumeva, mnogo sire (znaci ne samo dobri visoki, nego i bass da ne zamulja)- srednji izvod i na primaru i na sekundaru (za razne diferencijalne/balansirane kombinacije)- nesto malo "gain-a" (min. +6db a i +20db bi valjalo)'Ajde Deda Mraze, ispunjavaj zelje :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Ajde stvarno da bude kako valja, i odozdo i odozgo - znas sta bih voleo:- da impedanse primara i sekundara ne istrcavaju extremno, tj. da moze da se koristi bez puno bufferisanja- da faza bude skroz linearna u celom cujnom opsegu (20-20kHz) a frekventna linearnost se podrazumeva, mnogo sire (znaci ne samo dobri visoki, nego i bass da ne zamulja)- srednji izvod i na primaru i na sekundaru (za razne diferencijalne/balansirane kombinacije)- nesto malo "gain-a" (min. +6db a i +20db bi valjalo)'Ajde Deda Mraze, ispunjavaj zelje :rofl:

И одоздо и одозго и кроз средину,Ене га тафо код Зена,чека уградњу у Слобин НАД.Видео си га ,само не имасмо прилике да се играмо њиме-оно мало никакво намотано на фериту.Слоба је видео шта све може и шта све и како преноси,шта више он га је мерио и рађен је за њега.Само што је 1:1А за остало, донеће Деда Мраз,али кад буде време-за Нову годину,сад је вруће па немају санке по чему да клизе. :) Бем те матора,још верујеш у Деда Мраза. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

R A D I !!!

Testirano i radi.

Ubačeno u CD i šljaka.

RY iz nekog razloga je opet zahtevao 2 x 18 Ohma u paraleli kao i u slučaju sa LM337.

Ne bih se smeo kladiti da svira bolje, ali prvi utisak je takav.

Može biti da su Plus i Minus grane sada malo više simetrične, odnosno potrošač vidi simetričniju impendansu ispravljača za različite frekvencije.

U svakom slučaju, siguran sam da je ovo tehnički ispravnije rešenje.

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

a jes - va;lja se nekad malo odmaci u stranu ......... i setiti da kod CCS-a (dvokrajnog) nema pozitivnog in negativnog elementa ..... pa onda uzimas bolji Postavljena slika

ipak valja i na 317 staviti cap preko sense otpora - tu mu je f-ja kao kod enhanced seriskog reg spoja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

a jes - va;lja se nekad malo odmaci u stranu ......... i setiti da kod CCS-a (dvokrajnog) nema pozitivnog in negativnog elementa ..... pa onda uzimas bolji Postavljena slika

Take a helicopter view ;-)

Postavljena slika

Odlično sipi, sećam se toga, jedino da dodamo i ovo.

Zen, mislim da imaš pravo za 10uF...dodaćemo preko Rx i Ry, samo da ne pogrešimo polaritete Postavljena slika

Neka ostane - još malo teorije oko LM317 Postavljena slika

post-3-087616800 1276638603_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bi bilo loše, a zarad potpune korektnosti šeme date u postu #388, obrnuti strelicu kod regulatora u negativnoj grani(current sink), ili bar promeniti algebarski znak izraza za struju ispod nje

btw, šteta što ono dugme "Promote to Article" ne funkcioniše, jer ovo je baš lepa prilika da se ono upotrebi Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bi bilo loše, a zarad potpune korektnosti šeme date u postu #388, obrnuti strelicu kod regulatora u negativnoj grani(current sink), ili bar promeniti algebarski znak izraza za struju ispod nje

btw, šteta što ono dugme "Promote to Article" ne funkcioniše, jer ovo je baš lepa prilika da se ono upotrebi Postavljena slika

editovano , blagodarim ;

sto se tice promote to article - Mika nam je zaduzen za to

ce ga cimnem na PP , pa ce odgovoriti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...