Jump to content

What is Linux?


Mikorist

Preporučeni Komentari

Ček ako si se meni obratio pogrešnog si pito, ja apsolutno neću da imam bilo kakvih dodirnih tačaka na relaciji "audio i računar".

Čuo sam kako to zvuči u više navrata kod mojih prijatelja fanatika za računare (jer i sebe tu ubrajam) a i kod sebe u sistemu i to je sve samo ne dobar zvuk! Truli kompromis ili dobar izgovor...

Nije ni čudo što se ljudi vraćaju gramafonima jer nakon računara ti se smuči digitalija a digitalija može da bude vrhunska ako se zna i ume :oke:

 

 

Oprostite, ali moram da upadnem, racunar u bilo kom obliku je samo transport i moze biti od ocajan do prvoklasan u klasi Hi FI uredjaja od nekoliko hiljada ili cak desetine h.evara u zavisnosti kako je optimizovan za audio, ali krucijalnu ulogu vuce konverter i dac - znaci izvor koji u lancu sa racunarom (opet napominjem optimizovanim za audio) cine vrhunski setup digitalni koji daleko nadmasuje srednju klasu - znaci svrstava se i integrise u hi end sisteme.

 

pozdrav svima u diskusiji.  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 62
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Oprostite, ali moram da upadnem, racunar u bilo kom obliku je samo transport i moze biti od ocajan do prvoklasan u klasi Hi FI uredjaja od nekoliko hiljada ili cak desetine h.evara u zavisnosti kako je optimizovan za audio, ali krucijalnu ulogu vuce konverter i dac - znaci izvor koji u lancu sa racunarom (opet napominjem optimizovanim za audio) cine vrhunski setup digitalni koji daleko nadmasuje srednju klasu - znaci svrstava se i integrise u hi end sisteme.

 

pozdrav svima u diskusiji.  :wink2:

 

Zaista? nekoliko hiljada do desetine hiljada?! pa daj nam neki info uvezi optimizacije računara/transporta da i mi to napravimo  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo je nacina, obzirom da je moj racunar Mac Mini MId 2011 jedan od predstavljenih nacina je:

 

http://www.sonicstudio.com/amarra/howtobuildaserver.php

 

nisam hteo da oponiram, samo sam hteo da predocim da se uz pomoc racunara kao transporta i vrhunskog izora koji sacinjava konverter i dac postize nivo i kvalitet same audio reprodukcije visestruko skupljih Hi Fi komponeti koje su zaduzene za takvu funkcionalnost ali po daleko nizoj ceni, pa time gore pomenuto zasluzuje mesto i u svakom hi end sistemu.

 

Time tvrdim da neosnovano izjavljujete da:

"to je sve samo ne dobar zvuk! Truli kompromis ili dobar izgovor..."

 

Oprostite jos jednom na upadu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mada često jeste baš tako, truli kompromis ili dobar izgovor.

 

Već decenijama adiofilski deo društva kuka kako je 16-bitna rezolucija prepuna kompromisa i kako nam treba više, a sa druge strane forsira se MP3 koji samo dalje obara rezoluciju. To možda i nije najvažnije recimo u automobilu. u kome su uslovi za slušanje ionako poremećeni zbog drugih prioriteta, ali kod kuće ne bi trebalo da je tako. Hajde da se ne lažemo, MP3 svoju popularnost nudi upravo kompresiji, koja download ćini brzim i lakim, i iznad svega jeftinim, jer belika većina korisnika juri kvantitet a ne kvalitet.

 

Iako je i to sada prevaziđeno ugradnjom USB portova u auto audio susteme propraćeno padom cena memorijskih stikova, što meni recimo omogućava da svu muziku za auto držim u punom formatu, najzad onaj stik ima 16 GB bez problema. Tako da sam u potpunosti izbegao MP3 format.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo je nacina, obzirom da je moj racunar Mac Mini MId 2011 jedan od predstavljenih nacina je:

 

http://www.sonicstudio.com/amarra/howtobuildaserver.php

 

nisam hteo da oponiram, samo sam hteo da predocim da se uz pomoc racunara kao transporta i vrhunskog izora koji sacinjava konverter i dac postize nivo i kvalitet same audio reprodukcije visestruko skupljih Hi Fi komponeti koje su zaduzene za takvu funkcionalnost ali po daleko nizoj ceni, pa time gore pomenuto zasluzuje mesto i u svakom hi end sistemu.

 

Time tvrdim da neosnovano izjavljujete da:

"to je sve samo ne dobar zvuk! Truli kompromis ili dobar izgovor..."

 

Oprostite jos jednom na upadu.

 

A jel bolje svira onaj malo beblji mini mac s ibm-om ili onaj tanji sa intelom? Pitam jer oba imam pa...   rekoh nešto sam propustio...

Koje su to višestruko skuplje hifi komponente sa kojima si upoređivao mek, kakve si kablove koristio itd...   daj malo detaljnije opiši šta ščim i koje si razlike čuo a da je na meku bolje  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Markiz, nije prvi put da tvoji postovi imaju sarkastican prizvuk kada netko ne dijeli stva sa tobom.

Dakle, da jesam. Cuo sam sjajne comp audio setape. Cuo sam ih kod prijatelja u kuci i cuo sam ih kod drugog prijatelja koji je vjerojatno najpoznatiji trgovac rabljenom i novom hifom na podrucju bivse Juge.

Da je takav sustav jeftin - nije.

Da moze raditi vrhunski - moze.

Da je dovoljno samo otvoriti Winamp i uzeti zvuk sa 3,5 milimetarskog jacka na maticnoj ploci - nije!

Otvori robertoshop.hr i pogledaj ponudu. Vecinu toga na stranici sam slusao uz kavu ili vino sa vlasnikom. I jos kojesta drugo sto niti nema na stranici jer na stranici je tek manji dio ponude.

Covjek ima uho za ne povjerovati. Ono sto on uoci nakon nekoliko taktova ja shvatim tek nakon pola sata slusanja uz njegove sugestije na sto da obratim paznju.

I on obozava gramofon, ali i dobru digitaliju i isto tako kaze da moze (a i napravio je to) sloziti odlican pc izvor.

Naravno, prilagodjava se kupcima i prezentira im opremu u skladu s njihovim preferencijama.

Ukratko, PC jest najlosiji izbor u apsolutnim mjerilima, ali ako gledamo ulozeno dobiveno PC ne mora biti los izbor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez ljutnje, ili se niste potrudili da procitate sta sam napisao ili izvlacite reci iz konteksta...

 

Dakle, ne tvrdim da Mac Mini, deblji ili tanji, pa ni neki od ostalih racunara, "svira" bolje ili losije od x y Hi Fi komponente i kao takav sam tesko da moze da parira nekom drugom "tradicionalnijem" izvoru bez ostatka, kvalitetnog konvertera i Dac-a, zajedno u nizu. Tek tako itekako moze da se poredi sa vrhunskim izvorima zvuka, bili oni analogni ili digitalni. Da, mislim i na daleko skuplje od lanca racunar-konverter-Dac komponente kao sto su vrhunski gramofoni, CD palyeri ili bilo koji drugi izvori zvuka.

 

EDIT: Odnosi se na post od m4rk1z jer me je prethodni preduhitrio dok je moj pisan i hvala mu na tome.  :oke:

Izmenjeno od ab-Co-axial
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo u ovome se slažem stobom!

Yugo 45 je takođe dobar auto ako gledamo uloženo/dobiveno, i tu se verovatno slažemo  :wink2:

Opet sarkazam.

Okej. Ispravit cu te jer si sa usporedbom krenuo u dobrom smjeru, ali si predaleko dobacio.

PC cu usporediti sa Golfom GTI ili Meganeom RS, a dopustam da je dobar gramofon BMW 746IL ili Bentley.

U usporedbi je moguce puno zabave za manje novaca.

Moram jos nesto naglasiti. Imam dojam da ti pod comp audiom podrazumijevas zvuk iz racunala u preamp, a ja podrazumijevam signal do DAC-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oprostite, ali moram da upadnem, racunar u bilo kom obliku je samo transport i moze biti od ocajan do prvoklasan u klasi Hi FI uredjaja od nekoliko hiljada ili cak desetine h.evara u zavisnosti kako je optimizovan za audio, ali krucijalnu ulogu vuce konverter i dac - znaci izvor koji u lancu sa racunarom (opet napominjem optimizovanim za audio) cine vrhunski setup digitalni koji daleko nadmasuje srednju klasu - znaci svrstava se i integrise u hi end sisteme.

 

Ja sam ovaj post tvoj komentarisao, ispada da sam glup jer imam audio sistem koji je poprilično skuplji od mini meka (kojih imam dva komada + još jedan stariji powermek desktop) i naravno da sam isprobao sve kombinacije oko zvuka!

Znači nisam čitao tekst na internetu nego sam sve to sam isprobao i zvuk jeste odličan za nekoga ko bolje nije čuo, zato sam lepo pitao koje su to komponente koje si slušao a da je mini mek bio bolji i u kakvom sistemu!

Sve je jasno ko dan samo navedi šta si slušao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet sarkazam.

Okej. Ispravit cu te jer si sa usporedbom krenuo u dobrom smjeru, ali si predaleko dobacio.

PC cu usporediti sa Golfom GTI ili Meganeom RS, a dopustam da je dobar gramofon BMW 746IL ili Bentley.

U usporedbi je moguce puno zabave za manje novaca.

Moram jos nesto naglasiti. Imam dojam da ti pod comp audiom podrazumijevas zvuk iz racunala u preamp, a ja podrazumijevam signal do DAC-a

 

Vidi prijatelju ne želim da se raspravljam mada je ovo idealno mesto za to ako imaš dovoljno vremena...    oko auta pretpostavljam da znaš da se i tu poprilično dobro razumem i da znam šta je golf jer ga sam imao 12 godina + vozio skoro sve što se može voziti (bentlija nisam hteo voziti mada sam mogao (cont. gt novi), ima u subotici jedan i vlasnika poznajem preko jednog najboljeg mog prijatelja) i čak smo se i trkali na palićkom putu ali je tada bio u jaguaru  :wink2: naravno popušio je mada je krenuo na crveno hehehe   Reno RS sam vozio i ide to dobro LOL

Znači AKO računar valja za audio - ja bi to već imao čak i posedujem skvizić koji radi poprilično dobro ali priče na prazno ili naučeni tekstovi sa neta + paljenje na lupetanja ostavljam drugima...

e zato su moji komentari takvi kakvi jesu, od mene nećeš čuti nikada LAŽ niti ću pametovati ako nisam nešto probao ili sam slušao.

Tu su razni sajmovi koncerti prijatelji u raznim zemljama sa raznim sistemima...

zaista mi to nije namera nekoga da uvredim, evo i tebi se izvinjavam unapred :buehehe:

p.s. u golfu sam imao 4x250w sa Blaupunkt koln (prepravio vrata da bi zvučnici stali, nisam prozore mogao spuštati)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oprostite, ali moram da upadnem, racunar u bilo kom obliku je samo transport i moze biti od ocajan do prvoklasan u klasi Hi FI uredjaja od nekoliko hiljada ili cak desetine h.evara u zavisnosti kako je optimizovan za audio, ali krucijalnu ulogu vuce konverter i dac - znaci izvor koji u lancu sa racunarom (opet napominjem optimizovanim za audio) cine vrhunski setup digitalni koji daleko nadmasuje srednju klasu - znaci svrstava se i integrise u hi end sisteme.

 

pozdrav svima u diskusiji.  :wink2:

 

 

Opet sarkazam.

Okej. Ispravit cu te jer si sa usporedbom krenuo u dobrom smjeru, ali si predaleko dobacio.

PC cu usporediti sa Golfom GTI ili Meganeom RS, a dopustam da je dobar gramofon BMW 746IL ili Bentley.

U usporedbi je moguce puno zabave za manje novaca.

Moram jos nesto naglasiti. Imam dojam da ti pod comp audiom podrazumijevas zvuk iz racunala u preamp, a ja podrazumijevam signal do DAC-a  

 

 

 

Ja sam ovaj post tvoj komentarisao, ispada da sam glup jer imam audio sistem koji je poprilično skuplji od mini meka (kojih imam dva komada + još jedan stariji powermek desktop) i naravno da sam isprobao sve kombinacije oko zvuka!

Znači nisam čitao tekst na internetu nego sam sve to sam isprobao i zvuk jeste odličan za nekoga ko bolje nije čuo, zato sam lepo pitao koje su to komponente koje si slušao a da je mini mek bio bolji i u kakvom sistemu!

Sve je jasno ko dan samo navedi šta si slušao...

 

Ovo sto me pitate ja ne mogu,nisam i neznam kako bih poredio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci potvrdjeno je: Markiz iber ales und ale.

Sve njegovo je naj a sve ostale je manje.

Dovoljno smo culi.

 

hahahaha, kad račuar bude bio vrh za audio imaću ga i to nema veze stim da je sve moje najbolje - niti to tvrdim, no da sam čuo mnogo toga jesam  :wink2: ima dobrih sistema i u subaji trebao bi da navratiš jednom...

 

P.S. šta fali jugiću imao sam pre par godina jedan (par meseci) i prodo sam ga za više nego što sam ga nabavijo  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hahahaha, kad račuar bude bio vrh za audio imaću ga i to nema veze stim da je sve moje najbolje - niti to tvrdim, no da sam čuo mnogo toga jesam  :wink2: ima dobrih sistema i u subaji trebao bi da navratiš jednom...

Kolicina oholosti je obrnuto proporcijalna mogucnosti citanja postova sa razumjevanjem.

Kad dodjem u Suboticu cu svakako obici nekoga u Subotici. To svakako neces biti ti. Vjerojatan odgovor je"I bolje!"

Ako je tako onda cemo se napokon sloziti i bez sarkazma ili patroniziranja. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolicina oholosti je obrnuto proporcijalna mogucnosti citanja postova sa razumjevanjem.

Kad dodjem u Suboticu cu svakako obici nekoga u Subotici. To svakako neces biti ti. Vjerojatan odgovor je"I bolje!"

Ako je tako onda cemo se napokon sloziti i bez sarkazma ili patroniziranja. ;)

 

Što nećeš mene da obiđeš ili ćeš me obići?

:buehehe:    

nego zero bez sarkazma jel se tito sad nešto ljutiš?

odo u grad ovo ne vodi ničemu (radovan3)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...