Jump to content

REPARACIJA DRIVER-A


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Ма никад ми није успело да спојим са плетеницама  :confused1:........

:heh: kuj' lud , ne budi mu drug ......... tako sam i ja lemio - alamunjo matora ...... :heh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 89
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo kako to rade u fabrici Dynaudio :confused1:

Tačno vreme u klipu je 3:32 kada kreće magija

Znači, specijalni Tinol i peglaj. Tamo ga pre nego potopi u kalaj, dizvineš, i on umoči :heh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... lemio li je neko Al zicu ?

Jesam ja sa ovim: http://www.solder-paste.de/?p=1Bilo je pre da se kupi i u Conrad-u (Aluminium-Lötpaste), jedna tubica stvarno dugo traje, siguran sam da imam jos pola tube u podrumu al' nisam uspeo da nadjem ovako na brzaka.Nije problem u aluminijumu, on se lako lemi, nego sto mnogo brzo oksidira a aluminijum-oksid je to sto ne dozvoljava lemljenje (ne mozes mu nista, topi se tek na oko 2.000 stepeni).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesam ja sa ovim: http://www.solder-paste.de/?p=1Bilo je pre da se kupi i u Conrad-u (Aluminium-Lötpaste), jedna tubica stvarno dugo traje, siguran sam da imam jos pola tube u podrumu al' nisam uspeo da nadjem ovako na brzaka.Nije problem u aluminijumu, on se lako lemi, nego sto mnogo brzo oksidira a aluminijum-oksid je to sto ne dozvoljava lemljenje.

ovo me podseti na ono Lalino :"jes' mi mali ....... al' je mekan ko duša ! " :confused1: nije bitno sta je u pitanju - znamo da je oksidacija ...... ja znadoh sa neta kako se to radi , ali kao i sve ostalo - imas 55 oprecnih informacija , pa sam naucio da prije poverujem nekome koga -ipak- poznajem , pre nego no name izvoru sa neta .che nadjes pastu - kad zatreba ?trebace mi ( ipak mozda , jos uvek sazreva da se odlucim da li Al folija ili klasicno bakar zica - za premotavanje drazesnih mi drivera ) max za 4 sajlice ....... a onda planiranm - nikad vise .....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....che nadjes pastu - kad zatreba ?....

Dacu sve od sebe preko vikenda, mada ne smem da obecam, obicno ono sto ne nadjem za 5 minuta - ne nadjem nikad. Tu pastu sam kupio pocetkom 90-ih a od tada sam se selio dvocifren broj puta.Za oksid ti nisam pisao da bih se pravio pametan, vec da razmislis kako da sprecis oksidaciju - ta pasta tome i sluzi. Spremis mali rucni brener, ocistis Al sto mozes bolje, prekrijes ga necim masnim (cinol pasta, recimo, ona je bezkiselinska, nece dozvoliti oksidaciju) i sprzis brenerom na brzaka.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dacu sve od sebe preko vikenda, mada ne smem da obecam, obicno ono sto ne nadjem za 5 minuta - me madjem nikad. Tu pastu sam kupio pocetkom 90-ih a od tada sam se selio dvocifren broj puta.Za oksid ti nisam pisao da bih se pravio pametan, vec da razmislis kako da sprecis oksidaciju - ta pasta tome i sluzi. Spremis mali rucni brener, ocistis Al sto mozes bolje, prekrijes ga necim masnim (cinol pasta, recimo, ona je bezkiselinska, nece dozvoliti oksidaciju) i sprzis brenerom na brzaka.

ma znam da nisi - ovde je Juma zaduzen za pamet , a njega retko pripustamo ..... :confused1: , nego je moj problem u tome sto hocu da namotam Voice Coil sa 0,01 Al folijom , medjuslojna izolacija PTFE 0,01 .... i onda na to da zalemim sajlice ;gde da brenujem na nomexu ?mada cu - izgleda morati - valjda ne lazu kad kazu da nomex ne gori .... :heh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Efikasnost. Umesto 110dB ima oko 93dB. Membrana prebacena u 808-8D (odjednom imam Alteca koliko hoces) ima citavih 7dB vise.

:confused1: nemam primedbi za metodologiju ...... potanki opis prinova moze na mail , molicu lepo :heh: imam ideju - po pitanju tvog pitanja - probaj kontaktirati Acu ribona - ako on ne zna , ne znam ko zna ;andrics mozda , ali evidentno da on nije spazio pitanje
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da ne moze biti primitivan - za rad sa folijom od 10 mikrona

Čekaj čekaj... Ti sad hoćeš da kažeš da praktično želiš da namotaš DD kalem u zvučniku, samo sa Al folijom ??? Hrabro nema šta, još posebno ako motaš na one iskrine 15-ice. Poigraj se malo sa nekim kršićima pa ako uspe biće lako uraditi to sa boljim zvučnicima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čekaj čekaj... Ti sad hoćeš da kažeš da praktično želiš da namotaš DD kalem u zvučniku, samo sa Al folijom ??? Hrabro nema šta, još posebno ako motaš na one iskrine 15-ice. Poigraj se malo sa nekim kršićima pa ako uspe biće lako uraditi to sa boljim zvučnicima.

a ne znam da li je DD ili nije - koliko kontam iz papira koje sam video na netu , k-ka DD kalema je to da je formerless i - valjda - niskoimpedansni ;ovo moje cudo treba da ima nomex former a Rdc bilo gde od 6 oma nadaljeradio bih radije sa Cu folijom , ali nemam izvor za nju ; za Al imam
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lako ti je mene ..... ajd' mi nadji bakarnu foliju od 10nm u traci - duzine 25m

10nm!!! :confused1: Kad nadjes i namotas na kalem foliju debelu 3 atoma bakra odma' mos' d'ides u Stokholm da ti preko reda daju Noblesovu nakaradu :heh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ne znam da li je DD ili nije - koliko kontam iz papira koje sam video na netu , k-ka DD kalema je to da je formerless i - valjda - niskoimpedansni ;ovo moje cudo treba da ima nomex former a Rdc bilo gde od 6 oma nadaljeradio bih radije sa Cu folijom , ali nemam izvor za nju ; za Al imam

Jel uzimaš za visinu namotaja dva puta debljinu radne ploče ili visinu fabričkog namotaja ? Jesi li pokušavao da motaš tu foliju i jesi li proverio koliko će to biti debelo da bi moglo da stane u magnetni procep ???Ako bih se odvažio na takav potez gledao bih da lakiram foliju pre nego je isečem na debljinu za motanje. Mnogo tanji izolator pa će se lakše hladiti ceo kalem. Ako staviš između svakog namotaja nešto što je iste debljine kao i folija, tu nema vajde. Moguće je da će se unutrašnji namotaji grejati i ako ne spale former, istopiće lepak kojim je zalepljen pa će se rascentrirati kalem. Ili neće ako se ne bude krkalo mnogo vati u njega. Mnogo je to neproverena rabota da bi se radilo na nekim raritetima odmah. Ja bih namotao nekoliko desetina kalemova pre nego steknem pravu rutinu i iskustvo kako to uraditi dobro. I naravno, neprocenjivo iskustvo u njihovom ponašanju sa određenim nivoima snage...Ja ti reče, a ti vidi :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, let me try to mess with your Serbian slang....If you take the foil and twist the end into the shape of a round wire, it is possible to solder it using the solder mentioned above. If you play it smart, you nick the braided wire from a dead Dynaudio unit, as it is actually tinned aluminium. Thus you will be able to have respectable solder joints, both for the end where the foil is connected, and for the terminal end.Magura :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...