Jump to content

REPARACIJA DRIVER-A


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Slika donjeg centratora našeg nasušnog... Taj jadničak šta je sve pretrpeo, svaka mu čast... Ova gomilica s desna skinuta samo sa unutarnjeg oboda i to pošto je pola lepka koji je bio nanešen ostao na membrani i kalemu... Počeo sam danas oko 16 sati da ga nalivam nitro razređivačem. Završio sam pre pola sata. Bila je neka kućna mešavina (a te su ubedljivo najgore) Sintelana i super lepka sa epoksidom u tragovima... Naravno ovo još nije gotovo. Nastavljam i sutra da nalivam i skidam slojeve.post-117-126834446294_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 89
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Što se tiče laka za namotaj pogledaj kod nekog viklera što radi motore za veš mašine i slično... Ti majstori obično imaju neverovatne stvari u svojim budžacima! ;) ...taj lak se peče, tako da prvo namotaj špulnu pa je tek posle zalepi za membranu...Sama membrana nije problem ima ih valjda Kašiković?... Da smo bliže sredio bih ti to za jedan dan... Koliko sam samo zvučnika popravio od nule... donesu ljudi samo korpu i pitaju: "...Majstore, jel mož da ga središ?..." nisam jedini, naravno, ali ipak... ;) pozzzp.s. neće to nikad više raditi kao Dynaudio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i ja ga sređujem od nule ;) Ko je Kašiković ??? Mogu da ti pošaljem jednu oštećenu membranu da vidiš da li se može napraviti replika kod tog Kašikovića ako si za...

Da, lak se peče. Imam malu rernicu veličine klasične mikrotalasne koja je i služila za "zapičenje" ;)

prvo namotaj špulnu pa je tek posle zalepi za membranu

Ne bi ni moglo da se zalepi kalem prvo za membranu, pa da se onda namotava ;)

p.s. neće to nikad više raditi kao Dynaudio...

He he, radiće bolje ;) Video si sliku membrane kakav je bio kad je bio "ispravan". Nijedan zvučnik ne može biti isti posle bilo kakvog otvaranja, da se ne lažemo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da, umalo da zaboravim... Ukoliko je neko prevideo da sam napisao da Al lak žicu nema niko kod nas, čisto da ponovim. Stvarno bih voleo da me neko demantuje. Bio bi mi to jedan od retkih slučajeva kada bih bio presrećan što nisam u pravu ;) Znači ako čujete, namirišete, javi vam se u snu, kaže vam baba što gleda u pasulj ili bilo šta drugo, molim vas postujte ovde ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da su berarovci (Kosovska ul. NS) imali u servisu sve origigi sto ide za jbl reparacije drajvera... Nazovi pa mozda ti se posreci.

Hvala Sync ;) Probaću, nemam šta da izgubim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Auh druže :confused1:

Obrati pažnju od drugog minuta klipa do 2:18... Treba ti takva mašina. To je kod nas pretpostavljam imala samo Ei akustika Svrljig...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav,kada smo kod reparacije zvucnika, da li neko zna da li je moguce u Srbiji uraditi "recharge" starih Alnico magneta koji su u mom slucaju u Altecovim 802-8G driverima? Hvala,Zeljko

sta te navodi na to da im uopste treba recharge ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bila je u pitanju opet ona kućna mešavina i ovde... Vešanje sam skinuo ali je na njemu ostalo dosta lepka. U teglu sam sipao malo nitro razređivača, zgužvao vešanje unutra i zatvorio. Promućkao sam i ostavio da odstoji 10-ak minuta. Kad sam se vratio, sve se skidalo prstima. Nije bilo potrebe za nasilnim skidanjem niti da radi skalper. Nema ni grama suvišnog lepka sada :confused1:post-117-126841912355_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi Berarovci Novonasađani se ne javljaju... Šta znam... Verovatno će ipak biti kalem od bakarne lak žice. Ako nekada naletim na Al lak žicu, tada ću je kupiti da ih dovedem na prvu specijalu i to je to :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lemio sam i ja... Jako je teško :confused1: Pogotovo kada se treba zalemiti kontakt žica za Al. Pošto pletenice imaju tkaninu upredenu sa bakrom, jako malo im treba da počnu da gore i smrde. Onda se kalaj neće uhvatiti za njih nikada. Imao sam priliku jednom da radim sa Al pletenicama velikog preseka (za neki razglasni bass) i jako lepo se lemilo. Ne znam od čega to zavisi. Kad sam hteo da nakalajišem Al lak žicu sa fabričkog Dynaudio kalema, dušu sam ispustio dok se nije bar malo uhvatilo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 ..... што питаш?

verovatno sam ja to radio , pa sad izazivam ljude da kazu kako su to oni radili , pa cu ja javno da ih izvrnem ruglu da se to tako ne radi , pa cu ja onda da ispadnem mnogo pametan i najpametniji ...... :confused1:pa reci kako - jerbo ja nisam radeo ;sta je sve potrebno da se to uradi kako treba ( sem spec tinola , za sta znam da treba )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta je sve potrebno da se to uradi kako treba ( sem spec tinola , za sta znam da treba )

E ovo nisam znao... Znači ne treba da se peče žica dok mi mozak ne proključa, a ne drška od lemilice :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

verovatno sam ja to radio , pa sad izazivam ljude da kazu kako su to oni radili , pa cu ja javno da ih izvrnem ruglu da se to tako ne radi , pa cu ja onda da ispadnem mnogo pametan i najpametniji ...... :confused1:pa reci kako - jerbo ja nisam radeo ;sta je sve potrebno da se to uradi kako treba ( sem spec tinola , za sta  znam da treba )

Ма никад ми није успело да спојим са плетеницама  :heh:.Ал зато смо другар и Ја стукли пола гајбе пива  :heh:    :heh:.дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...