Jump to content

ISKRA BIOSKOPSKO POJACALO SA ZVUCNIKOM


dunavko

Preporučeni Komentari

Dva drvena sanduka: u jednom se se nalazi napajanje i pojacalo za projektor “ ISKRA” i u drugom je zvucnik “ ISKRA” , 15” ,20W, 200 oma impedanse. Na zalost, zvucnik koji je ekstra ocuvan je neispravan, u omskom prekidu. Interesantno je da je impedanse od 200 oma. Pojacalo nije ukljucivano( EL41 x 2 kom i ECC40 x 2 kom-12W sinusa? , PP, mozda AB – B klasa? ). Verovatno je 100 voltni izlaz i zvucnik je direktno isao na izlaz. To je radjeno zbog mogucnosti prikljucivanja jos zvucnika sa prilagodnim trafoima(omogucava se mali pad napona na dugim vezama). Imam i rezervne cevi ako je neko zainteresovan. Zvucnik moze da se premota na 200 oma ili na 4 ili 8 oma i da se onda izlazni trafo premota na tu impedansu ). Oba sanduka su teska jedno 3o kilograma. . . cena 50 eura komplet

post-468-126770988554_thumb.jpg

post-468-126770989469_thumb.jpg

post-468-126770990351_thumb.jpg

post-468-126770991913_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

pretpostavljam da bi ZZZ mogao biti zainteresovan .... ako ima nepar Iskru ;jedino za njega znam da hrckuje takve zvucnike , pored mene .....ako mogu da te zamolim za jos slika iznutrica - pa shibni u poseban thread - cisto da se ima kao arhiva :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Covek iz Jagodine je takav 15" Iskra zvucnik strpao u diy kutiju Voice of the theater,gore je Altec horna sa Alteccompresionim drajverom i sve to pogoni push pull el84 izvadjen iz dzuboksa,i sve to zaista razbija.Evo slika ,ima ih jos ako nekoga interesuje.To je bio Iskra komplet za putujuci bioskop.

post-51-126780335776_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i ja bi kada bi imao dva takva zvucnika uradio nesto slicno.Evo jos par fotografija iznutra onog bioskopskog pojacala.Nisu dve ECC40 vec EF40 i ECC40,izvinjavam se.lepo se vidi na fotografiji.a onaj trafo dole ima sigurno 350 ako ne i 400 vati,izgleda da je on ustvari motan kao autotransformator zbog pada napona po selima u to vreme i napajao je projektor i pojacalo,verovatno.Za onaj 15 inca zvucnik interesantno je saznati da li je ISKRA te zvucnike pravila u to vreme ili ih je uvozila.datum proizvodnje na kutiji je 1956 godina.Namece mi se pomisao da li bi mi sada mogli da proizvodimo takve zvucnike u nasoj drzavi kada smo sve rasturili i unistili.

post-468-126789517277_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A evo i jedan zvucnik koji je ispravan i koji je isto koriscen za prenosne bioskopske aparature,ISKRINE ali drugi model ,12 inca,u ekstra stanju.Ako neko ima ovakav mozemo da se dogovorimo .neko ce imati oba zvucnika a neko nece.

post-468-1267895794_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj drugi 12" je Lorenz,a onaj od 15" moze biti Tesla ali nisam siguran,mi u nasoj"drzavi" mozemo da samo nabadamo prasici na razanj i to je sve,uostalom mesas Srbiju i Jugoslaviju a to su dva razlicita pojma.Evo da malo kopas po starim zvucnicima,ima ti i priloga iz Srbije,Slovenije itd.http://www.german-vintage-loudspeakers.com/navid.1/home.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U tim iskra ampovima je solidan PP izlazni trafoultralinear tap, izlazi za 200oma, izlazi za 8 i 16 oma i poseban namotaj za FB...Mrezni su jako masivni ali jednostruki sekundar za napajanje sa diodama...iz njega se uzima i napajanje za projektor koji izgleda trosi mnogo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...