Jump to content

Kaneda line preamp .... evolution


zocky

Preporučeni Komentari

Ajoj...Batali slušna iskustva sa tom zvučnicom. Dobra je ona, ali... Kada sam na njeno mesto stavio Grado Black (uz malo sreće cca 50€ vs AT95e - 30-35€) Celokupni utisak o sistemu gde je izvor vinil se okrenuo po svim osama rotacije... Odjednom je prosečan RIAA postao odličan... http://www.gradolabs.com/reviews/cart_blk_1.htm http://www.gradolabs.com/product_pages/black_green.htmZa samo malo bolji pickup (zvučno) odmah se cena duplira... Mislim da u odnosima "best bang for the buck" ova Grado u klasi cene nema mnogo konkurenata...

Zvucnica je potpuno nova slusana vrlo malo .Citao sam neke komentare za Grado ,da se javlja brujanje kod DD gramofona i ti sto je bliza centru.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 211
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zvucnica je potpuno nova slusana vrlo malo .

Džaba to, to što je nova, ne čini je boljom. Takva je kakva je, ali ne bi trebalo da je uzimaš kao referentno merilo za to kako ti zvuči RIAA... O tome je reč. Ja imam istu tu AT, imam Ortofon OM10, Grado Black, Grado Gold i Clearaudio Aurum Classics... Za najmanju razliku u ceni u odnosu na AT9x seriju, najveći kvalitativni pomak je Grado Black. Svaka sledeća je skuplja (dobrano) a kvalitativne razlike manje čujne (pogotovo kada se uporedi sa razlikom u ceni)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam mislio da je bolja ako je nova nego sam mozda pogresio kod kupovine .Probacu da nabavim Grado a mislio sam nekakav zahvat na riia bi mozda malo poboljsao zvuk dok ne kupim drugu.Bitno je da je kod tebe Grado radila dobro na onoj semi Kanede.Veoma hvaljena a mozada je nekad i nabavim AT-440MLa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam mislio da je bolja ako je nova nego sam mozda pogresio kod kupovine .Probacu da nabavim Grado a mislio sam nekakav zahvat na riia bi mozda malo poboljsao zvuk dok ne kupim drugu.Bitno je da je kod tebe Grado radila dobro na onoj semi Kanede.

Gde sam ja rekao da sam slušao Kanedu? :scratch_head: Ja još uvek ima RIAA "Le Pacifique" sa svega dva JFeta po kanalu. Tokom probe, na Riz Turandotu je bila AT95, potom, stavih Grado. Razlika, drastična, čak i na veoma (ispod)prosečnom gramofonu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde sam ja rekao da sam slušao Kanedu? :scratch_head: Ja još uvek ima RIAA "Le Pacifique" sa svega dva JFeta po kanalu. Tokom probe, na Riz Turandotu je bila AT95, potom, stavih Grado. Razlika, drastična, čak i na veoma (ispod)prosečnom gramofonu...

Izvini onda sam lose razumeo.Kad si napisao da promenom zvucnice riia propevala mislio sam da se radii o istom jer sam za to i postavio pitanje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvini onda sam lose razumeo.Kad si napisao da promenom zvucnice riia propevala mislio sam da se radii o istom jer sam za to i postavio pitanje.

Ne :)RIAA je zvučala veoma "obično", da ne kažem, osrednje, nezanimljivo, tupo. Prvo sam pomislio da je do RIAA, jer eto, nije ništa posebno komplikovana, svega dva tranzistora po kanalu, i skoro sam bio pomiren sa time, al' vrag ne spava, nahvalili onu Grado, pa rekoh, šta me košta da probam... Imam je, samo treba skinuti AT i staviti Grado. Razlika je itekako uočljiva, čujna i vredna ulaganja. Od tada, ta AT mi služi isključivo za provere tokom izrade neke ručice i bazične funkcionalnosti sklopova, sa nekim pločama koje ne bih nazvao savršeno očuvanima...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne :)RIAA je zvučala veoma "obično", da ne kažem, osrednje, nezanimljivo, tupo. Prvo sam pomislio da je do RIAA, jer eto, nije ništa posebno komplikovana, svega dva tranzistora po kanalu, i skoro sam bio pomiren sa time, al' vrag ne spava, nahvalili onu Grado, pa rekoh, šta me košta da probam... Imam je, samo treba skinuti AT i staviti Grado. Razlika je itekako uočljiva, čujna i vredna ulaganja. Od tada, ta AT mi služi isključivo za provere tokom izrade neke ručice i bazične funkcionalnosti sklopova, sa nekim pločama koje ne bih nazvao savršeno očuvanima...

A i ovo sto se prodaje kao at95 ko zna gde se pravi.U koratu ima tri modelaSilver and GoldBlue & RedBlack & Greenhttp://korato.com/korato.php?series=17Ne daju cenovnik.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto... Mnogo jasnije... Da smo bliže, rado bih ti pružio zadovoljstvo da čuješ razliku... Ostaje samo da proceniš da li možeš sebi da opravdaš i priuštiš ulaganje... Po meni, samo je tako racionalno, ako bi u skuplji i bolji RIAA uložio tu sumu, siguran sam, mnogo je razložnije imati zvučnicu koja će razlike u kvalitetu korektora umeti i da prezentuje... Možda je taj Kaneda RIAA sasvim dobar. AT95, siguran sam, odličan je za slušanje muzike, ali ima dovoljno slabih tačaka da ograniči sposobnost RIAA da pokaže sve svoje vrline. Možda bih pre kupovine bolje zvučnice pokušao da taj Kaneda preamp ponesem negde gde ima bolji gramofon/zvučnica i tamo ga preslušam... Nezahvalno je tražiti od nekoga da ti pozajmljuje zvučnicu ili gramofon sa zvučnicom. Unošenje preampa u neki drugi sistem ne može da dovede do oštećenja tuđe zvučnice/ploča, pa verujem da će se sigurno naći neko ko bi ti izašao u susret :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto... Mnogo jasnije... Da smo bliže, rado bih ti pružio zadovoljstvo da čuješ razliku... Ostaje samo da proceniš da li možeš sebi da opravdaš i priuštiš ulaganje... Po meni, samo je tako racionalno, ako bi u skuplji i bolji RIAA uložio tu sumu, siguran sam, mnogo je razložnije imati zvučnicu koja će razlike u kvalitetu korektora umeti i da prezentuje... Možda je taj Kaneda RIAA sasvim dobar. AT95, siguran sam, odličan je za slušanje muzike, ali ima dovoljno slabih tačaka da ograniči sposobnost RIAA da pokaže sve svoje vrline. Možda bih pre kupovine bolje zvučnice pokušao da taj Kaneda preamp ponesem negde gde ima bolji gramofon/zvučnica i tamo ga preslušam... Nezahvalno je tražiti od nekoga da ti pozajmljuje zvučnicu ili gramofon sa zvučnicom. Unošenje preampa u neki drugi sistem ne može da dovede do oštećenja tuđe zvučnice/ploča, pa verujem da će se sigurno naći neko ko bi ti izašao u susret :)

Zahvaljujem na iscrpnom odgovoru i mislim da ste veliki poznavaoc ove proglematike.Probacu da odnesem moje predpojacalo kod nekoga.Pozz. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujem na iscrpnom odgovoru i mislim da ste veliki poznavaoc ove proglematike.Probacu da odnesem moje predpojacalo kod nekoga.Pozz. :cheers:

Nisam ja toliko vrstan poznavalac koliko puta sam se opekao kupujući i radeći pogrešne stvari :) Ajd, rekoh, bar da pomognem iskustvom, ako ne mogu znanjem. Nema nikakvih garancija da će nešto da bude bolje, zato je uvek najbolje probati šta i kako može, pre trošenja novca... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ja toliko vrstan poznavalac koliko puta sam se opekao kupujući i radeći pogrešne stvari :) Ajd, rekoh, bar da pomognem iskustvom, ako ne mogu znanjem. Nema nikakvih garancija da će nešto da bude bolje, zato je uvek najbolje probati šta i kako može, pre trošenja novca... :)

Pada ju mi na pamet dva prijatelja samo oni imaju MC zvucnice moracu da pronadjem nekog sa MM a da ima pristojan gramofon i sistem.Sve ozbiljne koje znam imaju MC./AT OC7,9..sUPEX 900,1000 ..../
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...