Jump to content

Elektor Audio DAC 2000 by T.Giesberts


victorb

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 82
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dobar dac, dobar filter, dobar risiver, ocajno napajanje, audio izlaz moze da se podesi, preskupi delovi ako se zeli kvalitet. postojece plocice ne mogu da se koriste vec se moraju raditi nove. dok nabavite polipropilene osedecete. Ako Vam je bas izrazita zelja da se patite, dobicete podrsku

Pozdrav svima. Impulse, dali ste veoma dobar zakljucak, sve u svemu. Dac je dobar (ili je bio 2000 godine).Po meni, Filter iza DAC-a puno kvari zvuk, treba ga izbaciti i ici sa pasivnim transormatorom. Napajanje je ocajno (7805...). OPA627 - izvanredni, ali skupi - secam se da sam placao komad oko reda velicine 20 Eur.Sve u svemu, steta je sto se na Elektor plocicama covek ne moze "igrati". Svira to Ok, ali puno se ulaze, i manje vise se ne isplati. Ja sam se sa tim (DAC2000) puno igrao i puno naucio. Shunt napajanje bi svakako dalo dusu...Finalno, kad sam sprzio DAC-ove, zaboravio sam na DAC i kupio dobar CD....p.s. Ovo je dobar DAC sa istim DAC chipovima koji se koriste i u Elektor DAC2000 http://www.lessloss.com/page.html?id=28. Da mogu, ovo bih narucio.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pCM1704 ima jako malo struje da bi poterao transformator. Zen probao i ne znam da li je uspeo da se izbori sa basom. Mozda bi pravilnim izborom nekog lundahla resili problem. Meni u poslednje vreme 5534 odlicno odradjuje posao od kad sam mu malo dopunio okruzenjeSto se tice linka sa dac-om, kad vidim capxon elkove ne verujem mu ni malo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao sto znas - Zen probao sa najadekvatnijim trafoima iz Sport Billy fioke , i zakljucio da :1. Magija u trafoima i ovde potvrdjena ;2.PCM 1704 ima daleko zajebaniju prirodu nego sto pokazuje datasheet ; na redu su custom trafoi ; ovih dana ce se i znati kakvi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

drago mi je sto vas se vise ukljucilo u diskusiju. pa neni ovov zvuci lose, toliko da me prodje volja da se maram sa tim. elem, jos davnih dana u audiofonu sam citao clanak "kako poboljsati zvuk cd player-a", u njemu stoji da bash i nisu sjajna ta resenja sa regulatorima napona u napajanjima pa oni preporucuju, (e sada, ja ne bi znao kako se to strucno zove), ako se dobro secam to je bilo "obicno" napajanje sa diodama i kodima i nista vise (i po koji trafo :blush: ). sta bi dobio ako bi doveo posebno napajanje za sve cipove(znaci pretvarac po cipu)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

opsezno pitanje ;generalno je bolje , ali se ponekad javlja problem RC konstanti - u tom smislu da neki chipovi ne smeju da dobiju stabilan/radni napon pre nekih drugih ;sve u svemu - preopsirno pitanje .dakle - odredjen DAC na sunce , i rasprava o njemu ;pod odredjen - mislim na onaj koji vredi praviti , i za koji si se odlucio .ako bi isao na detaljno poboljsanje nekog mediokritetnog projekta , onda je isplativije ili uzeti drugi ili krenuti from scratch

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima. Impulse, dali ste veoma dobar zakljucak, sve u svemu. Dac je dobar (ili je bio 2000 godine).Po meni, Filter iza DAC-a puno kvari zvuk, treba ga izbaciti i ici sa pasivnim transormatorom. Napajanje je ocajno (7805...). OPA627 - izvanredni, ali skupi - secam se da sam placao komad oko reda velicine 20 Eur.Sve u svemu, steta je sto se na Elektor plocicama covek ne moze "igrati". Svira to Ok, ali puno se ulaze, i manje vise se ne isplati. Ja sam se sa tim (DAC2000) puno igrao i puno naucio. Shunt napajanje bi svakako dalo dusu...Finalno, kad sam sprzio DAC-ove, zaboravio sam na DAC i kupio dobar CD....p.s. Ovo je dobar DAC sa istim DAC chipovima koji se koriste i u Elektor DAC2000 http://www.lessloss.com/page.html?id=28. Da mogu, ovo bih narucio.

sve je to ok, ali 2995eur? mnogo je!elem, zar ne postoji neka dobra schema za diy dac? za svaku koju sam pronasao, ljudi pronalaze mane :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve je to ok, ali 2995eur? mnogo je!elem, zar ne postoji neka dobra schema za diy dac? za svaku koju sam pronasao, ljudi pronalaze mane :(

mane ...... zato sto cak i kod skupih standardni DIY fantom pronalazi sta bi promenio :blush:Impuls zna jedan za manje od 100 E koji je dobar polaz ; sto se mene tice - tu bi bilo dovoljno prepraviti samo izlazni stepen & filter posle DAC-aa imas i thread o Behringer Ultramatch SRC2496 ;takodje vrlo dobra osnova
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre svega zasta ti treba DAC? Ja sam presao na USB varijantu. Najprostije ti je da koristis gotov DAC iz CD playera, da ga istweakujes maksimalno i da mu dovedes signal; ( SPDIF ili USB). Ovo ima mnogo prednosti( Kuciste, gotov analogni deo, napajanje...)Sa konkretnim DACom nisam imao iskustva ali sa CDom koji ima 1702 jesam. Solidno, moze da se unapredi ( prosvetli lampama i OPA) nista spektakularno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre svega zasta ti treba DAC? Ja sam presao na USB varijantu. Najprostije ti je da koristis gotov DAC iz CD playera, da ga istweakujes maksimalno i da mu dovedes signal; ( SPDIF ili USB). Ovo ima mnogo prednosti( Kuciste, gotov analogni deo, napajanje...)Sa konkretnim DACom nisam imao iskustva ali sa CDom koji ima 1702 jesam. Solidno, moze da se unapredi ( prosvetli lampama i OPA) nista spektakularno.

dac mi je potreban bash iz tog razloga sto mi je dac u cd playeru po prilicno osakacen. sta reci kada su op ampovi bili neki jrc 45hmmm mislim 54 ili tako nesto pa sam ih zemnio sa opa2604 i prosvirao je na sve strane a ja seo i osecao se kao genije :blush: . e, posto sam skontao koliki napredak je uradjen samo menjanjem analognog stepena, verujem da kada bi menjao i sve ostalo da bi to vec licilo na nesto. pored toga, dac mi je potreban i za sat resiver i komp bi kopcao na njega.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima. Impulse, dali ste veoma dobar zakljucak, sve u svemu. Dac je dobar (ili je bio 2000 godine).Po meni, Filter iza DAC-a puno kvari zvuk, treba ga izbaciti i ici sa pasivnim transormatorom. Napajanje je ocajno (7805...). OPA627 - izvanredni, ali skupi - secam se da sam placao komad oko reda velicine 20 Eur.Sve u svemu, steta je sto se na Elektor plocicama covek ne moze "igrati". Svira to Ok, ali puno se ulaze, i manje vise se ne isplati. Ja sam se sa tim (DAC2000) puno igrao i puno naucio. Shunt napajanje bi svakako dalo dusu...Finalno, kad sam sprzio DAC-ove, zaboravio sam na DAC i kupio dobar CD....p.s. Ovo je dobar DAC sa istim DAC chipovima koji se koriste i u Elektor DAC2000 http://www.lessloss.com/page.html?id=28. Da mogu, ovo bih narucio.

shunt napajanje? jel na ovo mislite? http://www.diyaudio.rs/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=3596
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mane ...... zato sto cak i kod skupih standardni DIY fantom pronalazi sta bi promenio :blush:Impuls zna jedan za manje od 100 E koji je dobar polaz ; sto se mene tice - tu bi bilo dovoljno prepraviti samo izlazni stepen & filter posle DAC-aa imas i thread o Behringer Ultramatch SRC2496 ;takodje vrlo dobra osnova

tnx, pogledacu o cemu ste tamo divanili :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

shuntova ima raznih - mani sad to ; to razradjuj kasnije , kad ustanovis predmetni projekatkoji CD imas ?da li ti eventualni DAC treba samo za CD , ili mislis i neke druge izvore na njega ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@vctorbE pa onda sam ti ispravno preporucio. Tweakovan CD ( OPA , lampe, napajanje...) i I2S signal koji presretnes sa CDa i nekim shalterom menjas, volj ti sa SPDIFa ( CS8412-8414-8416) volj ti sa USBa ( sa PCa). Mnogo lakse dolazis do odlicnih rezultata. I ponovo, skutijavanje je reseno.Uskoro pretstavljam Marantz sa TDA1541A koji ce biti tweakovan, dodata mu dva DACa i USB ulaz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

shuntova ima raznih - mani sad to ; to razradjuj kasnije , kad ustanovis predmetni projekatkoji CD imas ?da li ti eventualni DAC treba samo za CD , ili mislis i neke druge izvore na njega ?

onkyo dx-7222. kacio bi i sat reciver i komp. cd je taj koji je, ali gledam u naored i na dugorocno, pa bi sada da se sklopi neka dobra sprava da kada dodje vreme za menjanje cd-playera da se napravi philips cd-pro cd-transport. zapravo, menja se ceo hi-fi lanac, za dac sam zapeo zato sto to svakako nemam. inace trenutno mi je izlano pojacalo quad 405/2, njega bi menjao za neki izlaz u classi a ( joj kad bi se docepao seme korato ANNIVERSARY AMP), razmisljam i o hiragi, njega hvale diy bash jako, samo mi je malo tih 2*20w, cevno predpojacalo (slobodno me sipravite ako gresim, to mi je samo iskustvo iz audiofona), trenutni preamp je pass-ov balanced zen (irf610) sa nekom modifikaciom, kutije neke diy diapolito sa somogyi al165 :blush: i focal TC90TD5 visokim ( samo me nemojte nakrpiti kako sam mogao tako ocajnu kombinaciju napraviti :( (jbg, nije se imalo para ince bi pao focal c-800).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre svega zasta ti treba DAC? Ja sam presao na USB varijantu. Najprostije ti je da koristis gotov DAC iz CD playera, da ga istweakujes maksimalno i da mu dovedes signal; ( SPDIF ili USB). Ovo ima mnogo prednosti( Kuciste, gotov analogni deo, napajanje...)Sa konkretnim DACom nisam imao iskustva ali sa CDom koji ima 1702 jesam. Solidno, moze da se unapredi ( prosvetli lampama i OPA) nista spektakularno.

to dobro zvuci! ali, vrlo je moguce da je u tom cd-playeru i napajanje lose odradjeno. kuciste nije greda jel sam uzeo tablu aluminiuma i isekao na mere tako da kutija ima da i unuci naslede :blush: . jedini razlog sto ne bi koristio vec postojeci cd-player, posto je postao veoma sumnjim, preskacu mi neki doduse rezani diskovi koje je ranije citao.nemoj te me pogresno protumaciti, nije da imam da se razbacujem sa parama ali i nemam nekih izdataka, tako da mogu svoju platu odvojiti za hi-fi lanac( al mi ne pada na pamet da kupujem gotove komponente za x puta vecu cenu). zelim da napravim nesto stvarno dobro, nesto sto ce me sluziti dok me sluh sluzi ( sa manje-vise preterivanja :( )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eh da, zaboravi da pitam vezano za cevnu analognu sekciju. nasao sam ovo.... http://www.fortunecity.com/rivendell/xentar/1179/theory/vasfda/vasfda.html .sta je vase misljenje?ovde se raspravlja bas o tome al mi engleski i nije jaca strana :http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/31573-diy-tube-output-dac-needs-advice.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

opsa :blush:hold your horses ......maltene svako pitanje koje si poceo je bas siroko - bez konteksta ;kazem ti - moras se odluciti za konkretan projekat , pa onda gledati kako da poboljsas istievo ti primer necega od cega se moze napraviti jako dobar DAChttp://cgi.ebay.de/Gigawork-24-192-Up-sampling-DAC-DA-CONVERTER-w-USB-kit_W0QQitemZ120475209519QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item1c0ce1cf2f

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...