Jump to content

Elektor Audio DAC 2000 by T.Giesberts


victorb

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 82
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ja se nesto ne secam da sam u Audiofon-u video ikakvu semu ...... secam se samo nekih nebuloznih tekstova ( ne pitaj za autora - ne znam ) gde je valjda autor ili lektor pokusao sa andricevsko-filozofskim nacinom pisanja , pa mu bas i nije uspevalouzeti u obzir u mnozini ... no - nebitno - mozda se i varam po pitanju sema

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja se nesto ne secam da sam u Audiofon-u video ikakvu semu ...... secam se samo nekih nebuloznih tekstova ( ne pitaj za autora - ne znam ) gde je valjda autor ili lektor pokusao sa andricevsko-filozofskim nacinom pisanja , pa mu bas i nije uspevalouzeti u obzir u mnozini ... no - nebitno - mozda se i varam po pitanju sema

na gore postavljenom linku se nalazi parce teksta iz tog broja audiofona. bilo je tu svasta, hvalilo se do nebesa pa se u drugom broju isto pokopavalo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

skini datasheet ( ides na google i ukucas LM317 , tip fajla pdf ) i imas u svakom datasheetu kako se radi enhanced stabilizator - za poboljsano potiskivanje mreznih smetnji i brumagenerickoj semi se dodaje dve diode i jedan kond to sto je pisano na linkovanoj strani su opsta mesta/pocetnicki nivo ; ja licno ne bih ni razmisljao o ubacivanju napajanja sa 317/337 za analogni stepen u DAC-u/plejeru

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

skini datasheet ( ides na google i ukucas LM317 , tip fajla pdf ) i imas u svakom datasheetu kako se radi enhanced stabilizator - za poboljsano potiskivanje mreznih smetnji i brumagenerickoj semi se dodaje dve diode i jedan kond to sto je pisano na linkovanoj strani su opsta mesta/pocetnicki nivo ; ja licno ne bih ni razmisljao o ubacivanju napajanja sa 317/337 za analogni stepen u DAC-u/plejeru

da, ima dva pretvaraca. ja sam mislio na onaj gornji sa tranzistorima, bez lm-asa ovim komponentama....R1, R2 10-33 ohmR3, R4 1.8kohm-5.6kohmZ1,Z2,Z3,Z4 7. 5V ZenerT1 BD 379; 2SC 3298A; BD 240CT2 BD 380; 2SA 1306A; BD 239CD1,D2,D3,D4 BA 157; 1N 4001 ili slicne!C1, C2 0. 1uF (Polipropilen)C3, C4 4700-10.000 uF i vise !C5, C6 22-100uF (Tantal)C7, C8 1-1000uF
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://sound.westhost.com/articles/power-supplies2.htmhttp://sound.westhost.com/projects-4.htmvidi - ja sam pogubio konac sta pravis i kako pravis ......... :character13: ne bi bilo lose da postujes seme ovde - u grafickom obliku - da mogu da se vide i komentarisu konkretno ;ovako mogu samo da ti odgovorim generalno , bez ideje sta je konkretan zahtev ........ te da li bi vise odgovarao serijski , da li shunt reg itd....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam dva ne iskorscena torusa od 20VA 2*18v pa bi da ih iskoristim stim da ne znam koje komponente u shemi trebam da izmenim da bi dobio tih +-12 i +-5v. evo sada bash gledam shemu i videh da mi +-12 i netreba jer se on korsiti samo za napajanje op-ova koje bi da izbacim

post-526-126893042827_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...