Jump to content

Kapacitet opterecenja phono predpojacala


Preporučeni Komentari

Posedujem Rega phono mm3 sa kapacitetom od 100pF.

Voleo bih da imam mogucnost izbora: 0pF,100pF,220pF,320pF.

Da li je moguce naraviti samo takav selektor da ide uz Regu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kapacitivnost (ukupna) na ulazu phono preampa je jedna stvar, vazna kad koristis MM head

kapacitivnost kabela spojenog na izlaz phono preampa je sasvim druga stvar

 

sta je tema, ovaj put?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probati pF raznih vrednosti,da vidim koja najvise prija 2MBlack...jerbo mi nesto nedostaje.

Bilo bi jednostavnije da imam predpojacalo sa phono ulazom i vrednostima od 0pF do 320pF...al' nemam.

Cisto da vidim da li mi usi prepoznaju te finese.

P.S. Ja ne cujem preko 12KHz,a smetaju mi visoki (vristeci) tonovi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, Aoxomoxoa said:

Posedujem Rega phono mm3 sa kapacitetom od 100pF.

 

bez intervencije u samom uredjaju (demontaza postojeceg konda), prakticno mozes samo da dodajes

za probu tako kako ti je W. pokazao, a za definitivnu postavku - moze da se zalemi pF direktno u RCA na kraju phono kabela koji bodes u uredjaj ....... moze i da ostane skalamerija od probe itd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 2 časa, Aoxomoxoa reče

Gde ide spliter?

1.na ulaz u phono amp

Na ulaz

pre 2 časa, Aoxomoxoa reče

Kako se ponasa sa onih 100pF u phonoampu ako stavim na 0pF?

Ostaje ti i dalje 100pF jerbo nisi nista oduzeo tj. ulazni stepen ima kapacitet od 100pF.

Da bi uopste imao mogucnost "0 pF" - moras odlemiti 100pF u samom preampu ( ili koliki god bio taj ulazni opteretni kondenzator ) - i kad to uradis i dalje ce ulazni stepen imati neki kapacitet od konektora, kabla do pcb i samog operacionog pojacivaca ).

pre 15 minuta, Aoxomoxoa reče

P.S. Ja ne cujem preko 12KHz,a smetaju mi visoki (vristeci) tonovi?

Zvucnica otprilike vidi zbir kapaciteta zice u rucki, interkonekt kabla i ulaznog stepena phono preampa.

Sta kaze Ortofon za tvoju zvucnicu, koja je njihova preporuka za opterecenje u pF ?

 

Msm lako je dodati ali nije lako oduzeti, za tako nesto se mora otvoriti preamp ili u najmanju ruku probati drugaciji interkonekt sa manjim kapacitetom pri cemu ne menjas vise samo kapacitet.

 

P.S. Pisali u isto vreme, Zen je lepo sazeo.

 

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ja imam parce kabla, 10 cm sve, sa RCA IN-OUT konektorima + 200pF kapaciteta - pri koriscenju samo mora da se pazi da je spoljasnji deo RCA skoljke zategnut da ne pukne masa glasno - takvi su konektori, hoce da se olabavi spoljasnji deo, zategnuto radi bez problema.

Ako hoces za probu javi na pm da se organizujemo.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
13 hours ago, revox said:

IMG_20200329_174910.thumb.jpg.519a7ca8cd609315f211219555f2f4dc.jpg

IMG_20200329_174845.thumb.jpg.9d0d3b4dd19086f82be6af606d46af5c.jpg

koje je ovo pretpojacalo/integralac,gde imas ovako veliki fudbalski teren za ove egzibicije ?...msm pitam ono iz radozalosti...koristim T razdelnik sto je @Woland dao kao opciju,pa stekam u to RCA konektor sa dodatnim zalemljenim X pF-om..........Shure V15/III trazi neke "dodatne egzibicije" oko pF optercenja..^_^...i T razdelnik,i RCA stekeri (Switchcaft),siguran sam (u)nose neke svoje "sonicne" pecate u celu pricu,i matematiku..

B)

Izmenjeno od paja959
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

koje je ovo pretpojacalo/integralac,gde imas ovako veliki fudbalski teren za ove egzibicije ?...msm pitam ono iz radozalosti...koristim T razdelnik sto je @Woland dao kao opciju,pa stekam u to RCA konektor sa dodatnim zalemljenim X pF-om..........Shure V15/III trazi neke "dodatne egzibicije" oko pF optercenja..^_^...i T razdelnik,i RCA stekeri (Switchcaft),siguran sam (u)nose neke svoje "sonicne" pecate u celu pricu,i matematiku..

B)

to je riaa klon audio research PH3SE tako da je u nju sve smjesteno, a moglo bi još po nesto 😂, imas sve na gornjem linku ... radi svaku datu paru ... @Aoxomoxoa se motao oko nje davno pa odustao i ja uzeh

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...