Jump to content

Besplatan strimer koji možda imate a ne znate da ga imate


Kuja

Preporučeni Komentari

Ako neko od vas ima viška MTS Iris STB, možda ni ne znate da imate i strimer za džabe! :)

Mi smo kada smo silom prilika prelazili na MTS optiku, u okviru nekakve akcije dobili još jedan uređaj besplatno.

Čamio je par godina u fijoci, dok iz dosade nisam uzeo da se malo poigram sa njim.

U pitanju je Android box, na netu sam pronašao šifru za otključavanje (hint: Iris TV box tema na Benchmark.rs forumu)  i u setovanjima umesto automatskog podizanja Iris TV aplikacije izabrao App launcher. Sada kada uređaj uključim dobijam pristup desktopu sa aplikacijama.

Prvo sam u podešavanjima uključio WiFi i povezao ga na kućnu mrežu.

Na uređaju je već instaliran file manager tako da nisam imao nikakvih problema da sa USB fleša instaliram Qobuz i još par aplikacija, skinutih sa APK Mirror sajta.

Qobuz radi bez problema, jedino što moram da ga kontrolišem mišem (box ima dva USB porta).

Edit: Zaboravih, morao sam da instaliram i aplikaciju za rotaciju ekrana, pošto mi se iz nekg razloga Qobuz pokretao u vertikalnom formatu (rotiran za 90 stepeni).

Izlazi su optički i 3.5mm analogni.

Preko optičkog izlaza, uz neki najkrš optički kabl od 10m (ovaj tanki plavi na slici dole) koji mi se takođe zatekao u kući, zvuk je iznenađujuće prihvatljiv. Malo mu fali "živine" ali za neko pozadinsko slušanje je super. Ne znam da li bi se nešto dobilo sa boljim kablom.

IMG_5776-w.jpg

IMG_5773-w.jpg

IMG_5771-w.jpg

IMG_5770-w.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....Naravno, svestan sam da Android po default-u radi resampling i da stvari nisu savršene, ali džabe je džabe! :)

Nisam probao da mu na USB zakačim HiFace Two, a čini mi se da postoje i neki plejeri/aplikacije koji zaobilaze ograničenja Androida?

Nemam želje ni vremena da se detaljnije bavim time pošto pitanje strimera već imam rešeno, ali ako neko želi da se igra eto ideje. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...
40 minutes ago, bozobozo said:

A sta si radio u podesavanjima, ako moze pomoc?

Sve sam već napisao u originalnom postu:

On 8/20/2023 at 5:53 PM, Kuja said:

... i u setovanjima umesto automatskog podizanja Iris TV aplikacije izabrao App launcher. Sada kada uređaj uključim dobijam pristup desktopu sa aplikacijama.

Prvo sam u podešavanjima uključio WiFi i povezao ga na kućnu mrežu.

Na uređaju je već instaliran file manager tako da nisam imao nikakvih problema da sa USB fleša instaliram Qobuz i još par aplikacija, skinutih sa APK Mirror sajta.

.....

morao sam da instaliram i aplikaciju za rotaciju ekrana, pošto mi se iz nekg razloga Qobuz pokretao u vertikalnom formatu (rotiran za 90 stepeni).

Na to nemam ništa da dodam.

Ako imaš Iris box otključaš ga i uđeš u settings, sve se samo kazuje od sebe. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumem te sve, ali ne kontam za setovanje sta treba da radim, sinoc sam 2 sata pokusavao i otvorio developer ali ne mogu da udjem jer nije dostupno, pa bih bio zahvalan ako bi mi objasnio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Na daljincu sam ukucao kod #1397# i odmah sam se našao u meniju Settings,

...tu sam pod Network & Internet aktivirao WiFi i uneo podatke za kućnu mrežu, a deaktivirao ethernet koji pravi problem u ovakvoj konfiguraciji,

...onda sam se vratio korak unazad i u sekciji Apps u okviru Default apps izabrao da mi Home app umesto IPTV bude Launcher.

Onda sam ugasio Iris Box na dugme pozadi i ponovo ga upalio, tako da posle podizanja sistema box više ne ide direktno u Iris TV aplikaciju, već mogu da uđem u desktop sa aplikacijama kao na ovoj slici:

IMG_5773-w.jpg

 

Tako stvari funkcionišu na mojoj verziji Iris STB-a: model HPH07 (piše na etiketi ispod), Android 8.0, firmware 2.5.4 (piše u Device Info u Settings meniju).

Moja mama je dobila isti model ali vidim da ima drugačiji firmware.

Kod #1397# i kod njega funkcioniše, samo sam primetio da je meni Settings drugačije dizajniran, kao da je novija verzija Androida u pitanju.

Kod nje sam promenio neka podešavanja vezana za HDMI i isključio forced HDR izlaz koji je bio po default-u uključen i pravio problem sa TV-om koji je ulazio u HDR mod sa normalnim SDR programima i pržio oči! :)

Nisam probao da se igram sa Home app podešavanjima, pošto to mami nije potrebno.

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...