Jump to content

Garrard 125SB


Penzioner

Preporučeni Komentari

Bit će dobro.

Dva puta mjeri, a jednom sijeci.

Kad zabrljaš nije smak svijeta - popraviš ili zamjeniš i nastaviš dalje.

DIY za početnike nije (uvijek) put ka jeftinijem rješenju nego učenje, pa sličan posao sljedeći put bude tip-top.

Malo što sam napravio, a da nisam usput morao popravljati ili mijenjati iza sebe, ali s pomoći koju sam dobijao sam na koncu uspjevao.

To vrijedi za nas neznalice. Stari maheri sami konstruiraju/dizajniraju bolje nego što im tržište može ponuditi, a mi ostali samo spajamo točkice koje je netko prije nas altruistički numerirao. 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Jos sam tu, ovaj sa kleinezeigen je stigao, izuzetno dobro ocuvan, skoro bez ikakve ogrebotine. U medjuvremenu se svasta dogodilo, obili nam stan u Sarajevu prije nekoliko dana pa dok smo to (na daljinski) rijesili, onda posao i njega previse u zadnjih desetak dana...uglavnom tek poslijepodne slijedi utovar svega i svacega (najvise za djecu)  onda postavljam detaljne slike i "zabava" moze poceti.
image.thumb.jpeg.af29744c4c673dd94dc4d24521f079b9.jpeg

Ovo je doslo sa kupljenim, nikad cuo ni vidio ovu marku, poslije googlanja malo jasnije.

Molim da mi oprostite na off-u i da ovde postavim pitanje, moze li se popraviti ili osvjeziti, ne znam kako to nazvati pravim imenom, display na cd-u? Oznake i brojevi se jedva naziru i to tek kada pridjem na 10 cm. Nekad, negdje jako davno sam vidio da se kao pusti struja i to nesto unutra izgori laicki receno. Ako se dobro sjecam mislim da je bio vfd display.
Jos jednom, operostite mi na ovako zbrkanom pisanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SONY RDR-HX510
Ovo nije trenutno prioritet, vise me zanimalo moze li se to popraviti pa ce to biti slijedeci kao "projekat". Inace sam zaljubljen u te stare uredjaje sa fluorescentnim display-em. Da mi je nakako nabaviti power meter za pojacalo u diy vareijanti, ali da izgleda ili lici na one sa vintage technics pojacala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nasao sam service manual, ali je prevelik za forum /.5 MB) https://elektrotanya.com/sony_rdr-hx510_sm.pdf/download.html#dl 
gledao sam jako davno snimak kako covjek to radi, nakaci neki uredjaj gdje moze stimati napon i struju u malim koracima i polako se "igrao" i ustimavao struju i napon i display bio kao nov, kao da je sprzio neke naslage unutar i na taj nacin ocistio vfd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to vec spada u domen TV majstora koji su obavljali refresh ekrana

prakticno, vrsi se kontrolisano povecanje napona filamenta, da ukloni naslage oksida

nisam nikad radio, pa ne bih mogao dati recept

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...