Jump to content

K : Iskra EO-0952 lampas pojacalo


BANAT

Preporučeni Komentari

  • 5 months later...

Nabavljen par , ali pod oznakom ITT , unutra je identican kao i gornja Iskra jer je iz iste Slovenacke Iskra fabrike i izasao ali za export , unutra je nediran i jos uvek su sve lampe originalne 2xEL34 i jedna Ecc81 , interesantno je da je ceo predpojacavcki deo napravljen sa Germanijumskim signalnim tranzistorima , ima ih metalnih sa oznakom aC... ali ima i onih crnih staklenih sa oznakom OC..    , sledi kompletan refresh , 

( molba ,kolegioni ako imate shemu od ovog Iskra EO-0952 pojacala bila bi mi od pomoci ) 

 

ITT 1.jpg

ITT 4.jpg

ITT 2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

pregledah zutu knjigu "500 sema", ali nema tamo

Nacelno ispravljacko-napojni stepen zajedno sa 50W lampas delom nije mi komplikovan , lampaski deo je klasika Iskra isto kao sto je i kod vecine Cesk0-Slovackih Tesla gde je 1/2 Ecc81 naponsko pojacalo , 1/2 Ecc81 split/load obrtac faze , a dve EL34 izlazni pentodni(Ultra-Linear) stepen od 50W , problem mi je taj Germanijumski predpojacavacki deo zajedno sa bojom tona , tu je stampana plocica dosta gusto nacickana sa raznim elementima , i tu mi treba dosta vremena da se shema skine ,

najradije bih da oba pojacala prepravim da budu samo 50W full-lampa snagasi , gde bi na prednjoj strani ostali mrezni prekidac i kontrolna lampa , ali dodao bih jedan kvalitetan Iskra proizvodnje volume pot. , na ostalim slobodnim mestima ubacio bih kvalitetan analogni VU-metar ali sa mogucnoscu da se preko jednog preklopnika bira njegova funkcija , 

 0- iskljuceno 

 1- VU-metar 

 2- DC-bias izlaznih cevi kontrola

 3- DC -simetrija izlaznih cevi kontrola 

,sa druge strane voleo bih da mu cujem izvorni zvuk koji dolazi preko tog Germanijumskog preampa i te boje tone , pa ako mi se dopadne da te Ge. predpojacavacke plocice ubacim u posebnu preamp kutiju koja bi ganjala te snagase ...

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

msm da imas previse godina da se bavis bas toliko uzaludnom zabavom

msm , Ge - i jedan zna da bude previse, u gitarskim effektima

problem, znas i sam, stanje sa small signal Ge je stanje kao i sa Zastava 750 - super auto al ne mozes naci dobar

ene, sa danasnjim izvorima signala, samo ceve da ostavis i kako rece stavis pot, imas integralac mono blokove

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...