Jump to content

Pomoc oko montiranja zvuncika


RankoG

Preporučeni Komentari

Pozdrav,

Pre neki dan sam kupio Edifier r1280db ali nisam bas obratio paznju na njihocvu velicinu (Slike koje sam gledao su uvek bile pored velikog TV-a ili Monitora, pa se nije primetilo)
Problem koji trenutno imam je, posto imam dva kompa (Licni i poslovni) zvucnici ne stanu na sto nikako, a ne zelim bas da ih montiram na zid (prvo zbog kablova, a drugo jer zivim kao podstanar i selim se uskoro)
U prilogu se nalazi slika kako trenutno stoje (ne brinite za radijator, on nije u funkciji), pa ako neko ima neku ideju kako bih mogao da ih montiram, jer ja ne mogu da nadjem nikakav stalak ili nosac koji odgovara mojim potrebama, a to je da minimalno zalaze u povrsinu stola, i da se po mogustvu monitra za sto.

Bilo kakav savet ili ideja su dobrodosli.

Hvala unapred :)

Zvucnici.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Zen Mod said:

sta smeta ako tako ostanu?


Sa tehnickog pogleda nista "ne smeta" da se tako izrazim. Ali, preferirao bih da ima neku simetricnost, kao i da mi ne zauzima povrsinu elementa na kom se trenutno nalazi (I takodje, jer volim dosta basa, preferirao bih da levi ne stoji na naslaganim knjigama, jer se pomera od vibracija, a ne zelim da moram svaki dan da ga namestam, ili u najgorem slucaju da se preturi i osteti)

Ali hvala svakako na predlogu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, NIXIE said:

Moraš ih obezbediti od pomeranja i izolovati tako da vibracije što manje stižu do stola. Takođe blago naginjanje unazad će popraviti zvuk. Postoje namenski podmetači od sunđera koji sve to rade.

Hvala puno na savetu :)

Primetio sam da se odredjena kolicina vibracija prenosi na sto i kvari zvuk, pa je ovo veoma korisna informacija i definitvno cu ih izilovati.

Nazalost, ono sto je trazim je neki vid stalka ili nosaca koji cu moci da pricvrtim za sto kako bi imao mesta da montiram oba.
U medjuvremenu sam nasao primer od prilike sta trazim, ali ne mogu da nadjem nista slicno u nekoj radnji u Srbiji niti da se naruci iz inostratsva, a posto sam poprilicno nov u svemu ovome (Do sada sam koristio Genius 5.1 sistem, sa rca na 3.5mm kablom kao najveci amater) ne znam bas gde da trazim.

U svakom slucaju, hvala jos jednom na savetu.

dfeg8rep1jne7pysq7xg.webp

Izmenjeno od RankoG
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ti predložio na drugom forumu jednu seljačku verziju - jedna daska ispod stola zašrafljena i prepuštena sa obe strane stola za širinu zvučnika, na to staviš neki sunđer i eto ti najjeftinijeg rešenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, zek said:

Ja ti predložio na drugom forumu jednu seljačku verziju - jedna daska ispod stola zašrafljena i prepuštena sa obe strane stola za širinu zvučnika, na to staviš neki sunđer i eto ti najjeftinijeg rešenja.

Definitivno najbolje resenje, nije mi ni palo na pamet.
Hvala na ideji, i hvala na odgovoru na drugom forumu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zek said:

Ja ti predložio na drugom forumu jednu seljačku verziju - jedna daska ispod stola zašrafljena i prepuštena sa obe strane stola za širinu zvučnika, na to staviš neki sunđer i eto ti najjeftinijeg rešenja.

Hvala jos jednom na ideji :)
Izgleda super i resio sam za sat vremena i bes trosenja novca
 

Ideja.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...