Jump to content
black coffe

U ime svih nas iz 50 i neke ...

Preporučeni Komentari

4 minutes ago, vladd said:

Da, mlevena kafa na opekotinu, to mi je licno iskustvo, kada sam scepao gvojze na taman izgubilo crvenu boju...ispalo iz ruke uz cvrcanje

Drzao ruku pod mlazom vode, ne mogu da je sklonim na duze od 10 sekundi od bola...velika kasika mlevene kafe na palac i kaziprst, ni plika nije bilo...

Zivotna skola, da prvo onjusim pre nego sto zagrizem... :)  

Bas cu da isprobam ako nedaj Boze zatreba nekad, ja sam do sada u te svrhe, iskljucivo koristio kuhinjsku so.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
On 10/15/2020 at 2:59 PM, vinko said:

Evo imam dve razlicite koncertne klasicne gitare. Razliciti instrumentii po drvetu i nijanse u zvuku.

99% nazovi audofila(samoproklanovanih, sta god to znacilo) ne moze i nije prepoznalo razliku u zvuku. Ma na nebrojano primera. A ima razlike. Oni ne cuju  kada ih testiram da ne vide sta sviram...

Koje su ?😍

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Alhambre, spanske, rucni rad, stare, 30g i 15 a k godina

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
5 hours ago, dunavko said:

g.ziko,fali neki deo od toga sis-a izgleda.meni to izgleda kao auspuh od t34.Bilo je vise varijanti i modela sisa ,s kao sesir.jedan model sa stavljao na smederevac sa koga se skinu odgovarajuce ringle da taj sis upadne u rupu.pa taj vec vidjen koji je umanjena verzija onih profesionalnih.taj valjak je imao spoljno kuciste u kome se lozila vatra.a ona sipka je ustvari rucica za obrtanje da ne bi kafa zagorela.interesantno je da je sirova kafa vrlo higroskopna i za noc dzak od 60 kila popije i vise od 1 litre vode .tako je i sa jakim mirisima .posle przenja kafa se prilikom hladjenja "kalila" sa kaplicama vode da bi bila hrskava i lakse se mlela.kod opekotina ukoliko nemate mogucnost da odete kod doktora opekotina se posipala mlevenom kafom i rana je uspesno zarastala bez da ostanu oziljci. jos cuvam dva rucna mlina koji su nekad bili nezaobilazna alatka u kuhinji.sjajni mesingani.imam neke informacije da su se pravili u turskoj.zamislite varijantu  ,da pre jedno 50 godina, energija koja se trosila na mlevenje hiljada mlinova odlazila u neke druge svrhe.mozda bi tako i za audiofile,generator na pedale i ako oces da slusas,pedalaj.al bi svi presli na d klasu... 

Slike su bile samo natuknice odgovora na, sa Vaše strane, postavljeno pitanje. Ako nađem babin (moje babe) narečeni object staviću sliku, za mene, u môm detinjstvu, pravog...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
22 hours ago, vladd said:

Sta ce matorci nego da odlutaju sa temom i da jure onog nemca sto im sakriva stvari :D 

Znači on mi je sakrio šiš?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo kod kave: kašičica kafe sa kapljicom limuna i to sažvakati i progutati u slučaju gustog trčanja a retkog... Spaslo je mnoge moje momke za vreme ratova i još ponegde...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
12 hours ago, vinko said:

Alhambre, spanske, rucni rad, stare, 30g i 15 a k godina

Ja imao 4p , iz 1980te... i prodao... i ne mogu da prezalim! Ali, polako, nabavice ElAbejo nesto slicno ponovo...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...