Jump to content

Eine Kleine nacht... Röhren-Verstärker


stein

Preporučeni Komentari

Šta će da se pravi? Koja shema?

Gledao sam baš sad RH šeme na Kitićevom blogu sviđa mi se koncept, ja ću možda moj GB84 da prekrstim u RH84 ako nagazim na neku ECC81. Kaže da se dobija manje izobličenje itd sa tim njegovim konceptom ovde su verovatno ljudi već upoznati sa tim, da ne izlupetam nešto  :crazy:  po običaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta će da se pravi? Koja shema?

 

Šema se pravi. Otprilike neka mlaka voda - malo hladne i malo tople, pa kako ispadne - biće u svakom slučaju neka varijacija na temu.

Tema je lagana penzionerska zabava a ne ezoterija, tako da će uglavnom da bude većina stvari koje se već nalaze po kesicama i kutijicama... To što par stvari fali, dokupiće se u lokalnoj prodavnici delova. Ništa Mundorfa, srebra i slično... Sam' nek svira na kraju :) Možda se čak i završi do FAK3 pa ga ponesem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta će da se pravi? Koja shema?

Gledao sam baš sad RH šeme na Kitićevom blogu sviđa mi se koncept, ja ću možda moj GB84 da prekrstim u RH84 ako nagazim na neku ECC81. Kaže da se dobija manje izobličenje itd sa tim njegovim konceptom ovde su verovatno ljudi već upoznati sa tim, da ne izlupetam nešto  :crazy:  po običaju.

ako mislis da je Kitic Bogom dan, kao i njegove seme, o.k.

 

ako mislis da je u pravu za izoblicenja vezano za ECC81 ti probaj.

 

ja mislim da nije

 

sa moje strane da napomenem - ECC81 nema sta da trazi u SE sa EL84.

 

ECC81 ne, ECC82 da.

 

kao sto je ECC/PCC88 Bogom dana za EL34, tako je i ECC82 za EL84.

 

tu moju tvrdnju ti moze argumentovati kolega Vlada (Walter).

 

on je radio SE sa ECC82, EL84 i EZ81 po mojoj semi.

 

da ne ispadne kako ja nesto propagiram.

 

ali jednostavno nesto negde ide, a nesto ne ide.

 

bitno je potrefiti/usaglasiti gain.

 

samo uporedi gain ECC82 i ECC81 i samo ce ti se kazati sta je bolje ili Bogom dano.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako mislis da je Kitic Bogom dan, kao i njegove seme, o.k

 

Sax, de ovo izvuče iz mog posta, de nađe Boga kod komunjare Boga ti, :scratch_head: ja rekoh samo da ću možda da probam, to je pola sata posla, pre neki dan sam video taj blog, znači čova poznat zajebant.

 

Što se mene tiče najbolja na ulazu ECC85 pre sam uvek pravio sa njom, ali je sad nemam a nemam ni neko teorisko znanje da se mačujem meni je bitno da svira i da ne divlja.

 

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigli trafoi :)

Percepcija, slike/fotke, čudna stvar, varljiva.

Na osnovu inicijalnog kontakta i ličnog upoznavanja sa gabaritima i izgledom trafoa, cenim da ovo sve ima sasvim dobre šanse da svira dobro :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam oma provalio kolki su :eek:  EI95?

 

Tu negde. EI-96. Moji stari su EI-86 ali malo deblji paket, manje prozoče dupke napunjeno, uglavnom, sveukupno, dođe mu na istu kvadraturu. Dakle, što se samog jezgra tiče, nemam ni grama sumnje da nije dobro dimenzionisano. Zanimljivo je kad se pogleda tabela i pogledaju poslednja četiri polja tj veličine EI limova... Postoje razlike u širini srednjeg stuba i površini rupa pa ispada da su neki manji trafoi zapravo izdašniji po pitanju prostora za žicu...

 

p_091012_01727.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nagradno pitanje: Šta radi idiot?

 

Pošto nagrade nema... napiše tiradu, nakuca dva sata vremena i namesto da naprosto to završi i postuje, zagasi browser. Yeah za idiota.

 

Elem.

 

Svi trafoi su tu, smislio sam da mi buduća šasija/kutija bude nešto u fazonu oko 20cm široka i oko 40-45cm duboka iliti naslagano kao recimo stari lampaški radio ili gitarsko pojačalo ali zarotirano za 90 stepeni. Uopšte me nije briga što to apsolutno nema nikakvih dodirnih tačaka sa standardnim gabaritima nekih standardnih uređaja/izvora. Čak i ne znam šta će biti izvor pa ću staviti dva seta RCA konektora i jedan flip prekidač (on-on) za dva Line izvora. Napred jedan ALPS plavi pot od 10k. Nazad standardno IEC i klasičan rocker switch, 2x3 komada 4mm banana konektora i to je otprilike to.

Naravno, mrežni trafo i prigušnica će biti skroz nazad i nema vundaranja AC napona okolo po kutiji, ispred napajanja dva izlazna trafoa a skroz napred cevi, izbornik ulaza i pot. Lako moguće da i ulazne konektore šutnem negde napred/sa strane ali bliže napred.

 

Ostaje samo dilema gde bih možda malo filozofirao. Da budem iskren, rekoh ovo već milijardu puta, ič se ne razumem u elektroniku pa me sad malo kopka onaj deo priče o povratnim spregama, da li raditi sa ili bez negativne povratne sprege (zvučnu razliku između triodnog i pentodnog režima rada sam skontao, kako sa aspekta dobitaka/gubitaka snage, tako i sa subjektivnog doživljaja tj performanse jednog u odnosu na drugi režim rada) pa me sad malo zanima šta su mi opcije i šta sa negativnom povratnom povratnom spregom zapravo dobijam a šta gubim u odnosu na amp bez negativne povratne sprege. Zanima me i sa aspekta upotrebljivosti ampa sa različitim (u svakom slučaju manjim, osetljivim kutijama/zvučnicima)

Stari SET sa EL34 ima SRPP na ulazu sa ECC81 (doduše, savršeno dobro šljaka i sa ECC82 i ECC83 bez izmena u vrednostima delova) i ima negativnu povratnu spregu... Sad me recimo intrigira varijanta sa E(P)CC88 i bez (ili sa?) NFB... Pošto rekoh da zapravo ne znam konkretno šta je + a šta - jedne i/ili druge opcije, molim neku dobru a znanjem/iskustvom potkovanu dušu da me prosvetli, ali bez komplikovanih formula i prestručnih formulacija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nagradno pitanje: Šta radi idiot?

 

Pošto nagrade nema... napiše tiradu, nakuca dva sata vremena i namesto da naprosto to završi i postuje, zagasi browser. Yeah za idiota.

 

........

 

 

koristi FF i instaliras Lazarus form recovery

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za početak naslagano nešto komponenti, čisto da vidim kako sve stane na 200x400mm površine... Oblici, pozicije i odnosi veličina pretpostavljam, jasno govore šta je šta... :)

 

post-13-0-74040700-1429966100_thumb.jpg

 

Podrazumeva se da ploča na kojoj se sada sve nalazi vremenom dobija oblik kutije od savijenog lima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta je cetvrto - choke ?

 

Choky, jašta :)

 

Editovao sam pojavu metalnih delova za montažu na trafoima zarad bolje uočljivosti/prepoznavanja ovo bi otprilike bio neki raspored... Možda malo preraspodelim pozicije lampi ali inače, mislim da je ovako dobro raspoređeno... ?

 

 

post-13-0-88300800-1429982887_thumb.jpg

post-13-0-07018100-1429982889_thumb.jpg

post-13-0-21816100-1429982890_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...