Jump to content

Gde ćete na letovanje/zimovanje?


crni.

Preporučeni Komentari

8 minutes ago, ninja said:

Ja sam aktivan zimi, ljuti sam ko gušter... treba mi par sedmica da se aklimatizujem za ove vrućine da bih mogao nesto aktivnije i onda, taman kad se naviknem, moram nazad u frižider ;)

Poceo sam da lobam za aktivno ljetno jedrenje, ukućani nisu bas odusevljeni ali omeksavaju :)

A autobusa naravno da jos uvijek ima i oni su nam budućnost prevoza .... samo gledaj da se vozis u onim sigurnima sa znakom Volvo :)

Ovi novi su navodno ko birtija kotačima ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

posle 14 g sam ušao u bus i otišao na letovanje...nagovorile me moje dame jer su htele da vide malo od mediterana zapadno od grčke

ali nije loše ispalo jer je bilo samo 30 putnika pa smo imali po dva sedišata...u stvari put nisam osetio

nikad nisam prošao srpsko-hrvatsku granicu jer zadnji put kad se to desilo granice nije bilo pa nam je i to bio događaj iako smo od hrvatske videli samo nadrndane graničare, odličan autoput i benzinske stanice

italija i španija skupi, skuplje od grčke, dok je francuska samo za gledanje i slikanje...potroših samo na one automatske baba sere kao na ležaljke u grčkoj za 10 dana

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, crni. said:

 

italija i španija skupi, skuplje od grčke, dok je . . .

Ovo je relativno. 

Ima u Italiji i jeftinije ( a dobro ), kao sto i u Grockoj ima skuplje ( a moz' da bude i dobro, a i ne mora ). :)

Sve je stvar informacija, licnih iskustava, kao i iskustava drugih, a koje imamo poverenja da nas ne loze.

Zato je Tripadvisor majka za neke polazne upute i informacije.

https://www.tripadvisor.com/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Između razgovora u centru za socijalni rad i ročišta na sudu ne ostaje mi više vremena nego pe'-šes' dana u Tivtu... Možda osam... kako ispadne...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, Doktor said:

Ovo je relativno. 

Ima u Italiji i jeftinije ( a dobro ), kao sto i u Grockoj ima skuplje ( a moz' da bude i dobro, a i ne mora ). :)

Sve je stvar informacija, licnih iskustava, kao i iskustava drugih, a koje imamo poverenja da nas ne loze.

Zato je Tripadvisor majka za neke polazne upute i informacije.

https://www.tripadvisor.com/

od svega su najrelativnija mišljenja na tripadvisoru i po drugim forumima

da sam slušao tripadvisor nikad ne bih uzeo hotel u kom sam bio, a meni bilo sjajno

što se italije tiče, o cenama mogu da govorim na autogrilovima, u veroni, đenovi i sirmioneu

na autogrilu je buđavi sendvič 6,5e, odličan ali minijaturni kroasan 2e, 0,5l fante 2,5e, wc besplatan

u coop-u dve zemičke upakovane, 0,55e, slajsovi salame i sl. 3-10e (120-150g), spravljeni sendvič 3,90e, voda 1e, sokovi 1,5-2e

u đenovi u starom gradu kokteli 5-7e (jako prihvatljivo), ali zato flašica švepsa 1,8dl je neverovatnih 4e

u sirmioneu me tri sladoleda koštala 19e

u francuskoj na sve to dodati još 50%

naravno, sve su to turističke zone i tu se tradicionalno turisti tuku po ušima...ne isključujem mogućnost da ima jeftinije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, crni. said:

od svega su najrelativnija mišljenja na tripadvisoru i po drugim forumima

da sam slušao tripadvisor . . 

Nisi pazljivo procitao moj post i recenicu u kojoj sam pomenuo Tripadvisor i nema razloga za cinizam.

Polazni uputi i najrelevantnije misljenje su dve razlicite kategorije. Skoro pa antipodi. 

@Woland ti je za neke od primera vezano za cene upravo napisao, tako da tu nemam sta da dodam.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

autogril je bio samo jedan primer od navedenih

to što sam platio toliko košta, to je to...nije jeftino ali većina ponuđenog vredi para

majca od 27e u hard rok kafeu svakako ne vredi...ili recimo big mek obrok od 8,2e, ali jamajkanski mohito od 5e u jednom kafeu u đenovi je ludilo dobar i vredi duplo više para

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na ulazu u stari grad u đenovi postoje nekoliko tezgi starinarnice, ima svačega pa i vinilskih ploča, ali cene ludilo...recimo kind of blue, italijansko izdanje, loš i star omot, 30e:o loodilo...

ista cena za acdc iz vremena bon skota na buvljaku u kalelji koji se održava jednom nedeljno...nema šta nema, raj za skupljače, ali cene ploča i traka...bolesno... ima za 1e neke meksičke ploče iz 60ih :)

 

WP_20170702_17_54_03_Pro.jpg

WP_20170702_17_54_17_Pro.jpg

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, crni. said:

a ima i ovo...stara španska poslastica...ušećereni orašasti plodovi, badem, lešnik, brazilski orah itd...7,5e 100g mix:wacko:

i uvek je red

WP_20170704_22_59_48_Pro.jpg

Kad ste u Francuskoj i uđete u lokal i vidite starog konobara , bješte jer su cijene ubi Bože !. Provjereno preko nekoliko puta .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, Woland said:

ima.. npr čak i u Veneciji espreso za 0,8€ + čaša vina iz bureta 0,9€, a ima i espreso na Trgu Svetog Marka za 16€

Da si popio na šanku bio bi 2 ojra , al na terasi ? :) ? Tu razliku oni zovu servis :) ? , al tak je to tam iako, ak pogledaš one terasetine nije ni čudo sam je prevelika razlika ? . Al "lijenčina" neka plati :( , samo je fora što to turisti ne znaju ?.Dok u Dubrovniku je sve jedno di uzmeš kavu ona je na izvjesnim mjestima i 65 kn , au uličici desno cc 50 m 12 ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Woland said:

@black coffe znam (za jadac) to - i ima logige, ne arčiš im konobara, stolicu :)

 

Matematika ? al ne radi ? kao da Tebe nije bilo tamo kave aparat nebi bio uključen i konobar ne bi bio na radnom mjestu ? Hoće im se i može im se ? , jer imaju kome ? Ovo su prozaični razlozi za "Šišanje"  dok imaju koga , a imat će ih u doglednoj budućnosti ! Hladni pogon je ukalkuliran sa cijenom na šanku ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Italijani će sigurno imati koga da šišaju :) interesantno je da većina kaže i misli da je osnovni biznis u Italiji poljoprivreda (prerada hrane).. to zapravo i jeste tačno, npr posle 20 godina od pojave prvog Kivija, postali su vodeći Evropski proizvođač istog, sa mnoštvom svojih sorti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, black coffe said:

Kad ste u Francuskoj i uđete u lokal i vidite starog konobara , bješte jer su cijene ubi Bože !. Provjereno preko nekoliko puta .

stare konobare nisam video, sve mlade devojke...i preslatko pričaju engleski :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...