Jump to content

ClassD TI TPA3110


Pchelac

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 70
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

I ja se upisujem u klub antisluhista!  (1. ne treba mi visokotonac, 2. kad treba da mi se skinu neki akordi, ja zovem šuru Milančeta...) ...

Dobro, ovo sve treba da se dotera, da se skutija, da nabavim 50K pot, pa da vidimo sa baterijom... ima još posla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fino!

Meni još uvek svira malac umesto kenwooda.

Probao sam i sa nekim ispravljačem 12V 1A-mislim da je neka 7805 varijanta. Svira nešto "tamnije" i sa manje vazduha nego li laptop punjač 19V. Nikako da probam da nakačim 12V akumulator...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Eto, posle mesec dana slušanja ove D-klase, reših da vratim malo starkelju kenwooda da vidim jel još uvek u opticaju ili je za staro gvožđe.

Rezultat je do sada mnogo puta viđen na ovom forumu: bez starca nema udarca ! :D

Pod udarcem podrazumevam dublji i definisaniji bass. Dubina zvučne scene je takođe bolja na kenniju. Srednji su malko drugačiji...zamućeniji.

Visoki je bolji na D-klasi.

Bem li ga, kanda mi ne gine neka grejalica u A klasi :Dizzy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
:angry7: Nešto sam izgleda zabrljao.... Problem: javilo mi se neko grebajuće krčanje preko muzike, dakle muzika ide , ali istovremeno se čuje i krčanje. U zadnje vreme imam problem sa ext. zvučnom karticom Maya44 ( povremeno se dešava da comp prijavljuje da se pokvarila, ali proradi kad isključim i ponovo uključim njen usb kablić) . To sam,naravno(krelac) radio bez isključivanja ampa, i prilikom čupanja usb konektora se svaki put čuo glasan 'thump' na zvučnicima.....A i struja je nestajala u Bataji nekolika puta ovog meseca, pa je i to slalo kojekakve zvučne egzibicije kroz amp. Ampić je , nažalost, uključen direktno na Mayu44 bez pota (koga sam nabavio sad u nedelju na burzi, od Tome) , ali nisam stigao da ga prikačim... Šta mislite, dal je ovo drndanje sa zvučnom karticom oštetilo možda ove ulazne kondove (koje je Chuckija menjao), pa zato krči..?Sad sam pronašao na ESI sajtu da ne preporučuju sleep mode korišćenja compa sa njihovim proizvodima, i da veza mora da se obnovi posle 'budjenja' iz sleep moda... hebiga.Nade da ću popraviti amp zamenom condova polako blijede... :wavecry: SADA sam pročitao manuel,i lepo je objašnjeno, ul. osetljivost 0,8V , NE opterećivati jačim signalom (a kamoli kojekakvim pikovima) jer može doći do oštećenja čipa...šmrc. Na sreću, košta samo 10E!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čekaj malo,malo ,malo... Kenpeter sa diyaudio.com kaže da prepoznaje simptome i da može da bude problem sa nekakim lošim(vodorastvorljivim) fluxom koji su koristil kod lemljenja... Takva vrsta topitelj paste ostaje skrivena medju pinovima čipa npr. i kasnije upija vlagu iz vazduha i pravi smetnje. Ima iskustva sa tim problemom jer je navodno njegova firma pravila eval. board za TexasInstr. Kaže da bih mogao da zagrejem pločicu u rerni i da privremeno problem nestaje. Jel zna neko nešto o ovakvim stvarima, ima li to smisla i na koliko da je pečem? Mogao bih da je posle pospem i cimetom ili prah šećerom... :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

-On the other end of the same, sometimes the center pad

might not melt, and the paste would get washed out. Or it
would melt, but all be sucked down into the vias and not
wet the chip. Hard to say without using an x-ray to inspect.

Flip it over and melt plenty of extra solder through the
vias with a heat gun, and maybe you can salvage the
connection without removing the chip. Again assumption
the Sure board even has such vias in the pad? Might not...-

 

ovo ga nisam razumeo,a i prepustio bih nekom iskusnijem da lemi  ovde nešto pod mikroskopom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Laboratorijski bemzin. Cetkica za zube. Napolju, bez cigareta. Susenje na promaji .[/quaote]

 

A de ima da se kupi laboratorijski benzin. Na ovim nasim pumpama nema.Ja ga jurim vec odavno. Znas neki izvor u nisu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...