Jump to content

Westrex 2080E zvucnici u novim kutijicama


ZZZ

Preporučeni Komentari

15 in driveriU-frame kutijice, multinamenskimodularnolako se prekomponujea kab ne moze biti manji.. :to_become_senile: .Ovo je stari driverpo mom misljenju preteca Altec 505 modela mozda?Veliki alnico magnet papirna membranadriver je jako grube izrade i veoma masivan 14-15kg....Koristicu ih kao sub (a la Linkwitz orion style)kutijice sam uradio tako da u bilo kom pakovanju driveri polaze sa iste ravni pa moze i 2 napred ili 1nap 1 naz obrnuta faza....uskoro TS parametri

post-96-038006800 1283936860_thumb.jpg

post-96-078885900 1283936876_thumb.jpg

post-96-009914200 1283936891_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Westrex je skracenica za Western Electric for export , ili drugaciije Western Electric Export DivisionAltec je inace bio deo istog concerna , a puno ime je bilo (Western Electric) All Technical Division ;kukala ti baba - nije valjda da si scavengao 4 komada od toga ?:respect:edit - "made in London " - pre cebiti da su imali otvorenu filijalu koja je uvozila i onda lupala oznake zarad poreza :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da sada me podeti... :character13: svaka cast na informacijamanisam uopste znao tu genezu za WEAli po fontu sam primetio da to ima veze posto je isti...ima jos i WE Litton ogranak mislim da je japanski ili engleski?Nisam znao da je Altec bio deo njihove divizije?:hi: mada mislim da je ovo engleska izradaposto je dosta grubo i robusnoamericka izrada iz tog vremena je ipak mozda bilaza nijansu finija?Deluju mi kao da su neki military part?sve je svedeno i jednostavno cak se moze zameniti bez odlepljivanja i ceo pokretni mehanizam(isto kao i kod Iskre EZ1606 i EZ1605 modela...).Za divno cudo sva 4 su ispravna i rade solidnojako su efikasni i 16oma su.probacu ih kao helpere za LC1 u basui kao stalak B) .Nisam uopste uspeo da pronadjem nista od podataka na netutek poneka fotka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kakvu crnu filijajuto najverovatnije ubace u vojni avionkao military part i pichi u bazu preko okeana... :Viannen_loungelizard:verujem da je to iz neke primitivne priozvodnjeposto su apsolutno isti deo,alnico motorkoristili i za kompresioni horn driver?(saljem fotke) :pioneer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

merenja su as is posto nisam siguran da sam dobro odredio Sd?ali to mogu da promenim u programu bez dodatnih merenja pa ce izracunati korektnijemislim da nece biti bitnijih promena sem mozda 1-2db eff?.Brand: western electricModel: 2080.EThiele-Small Parameters:Fs: 34.00 HzVas: 149.27 lQms: 19.3111Qes: 0.1998Qts: 0.1978Sd: 693.60 cm2Vd: 0.0694 lXMax: 1.00 ±mmRevc: 12.0000 OhmsZMax: 1171.7574 OhmsZNom: 12.0 OhmsBl: 35.8684 N/ARms: 1.1093 kg/sCms: 0.2185 mm/NKms: 4.5767 N/mmMms: 100.2717 gMmd: 79.2648 gLevc@1kHz: 2.5270 mHLevc@5kHz: 1.0722 mHLevc@10kHz: 1.3017 mHLevc (Ave): 1.0793 mHno: 2.8480 %SPL @ 1W,1m: 96.56 dBSPL @ 2.83V,1m: 94.80 dBMeasurement Info:Method: Delta MassAdded weight: 32.00 g.Membrana je skoro duplo laksa jer su dodali neki mesingani prstenna spoju dust cap-a koji dodaje masu i verovatno ucvrscuje taj deo cona?po mojoj proceni ima oko 40gmali cu da izmerim tacno bas me interesuje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........Membrana je skoro duplo laksa jer su dodali neki mesingani prstenna spoju dust cap-a koji dodaje masu i verovatno ucvrscuje taj deo cona?.....

pa spustali mu Fs tako - nema drugog objasnjenja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste,mrzelo ih da lepe propisno platneno vesanje(membrana i vesanje su iz jednog dela...) :lightbulb:tu bi trebalo dodati meko vesanje od platnai izbaciti balast masuFs bi se neznatno posigla ali bi driver isao sigurno preko 5-6K a mozda i 8-10Ka onda bi trebalo zameniti i coile za cudo mislim da su centratori u odlicnom stanju... :coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...