Jump to content

merenja nekih horni i drivera


Zen Mod

Preporučeni Komentari

kolezi zeljkor i moja malenkost vec neko vreme smo u koreŠpodenciji oko nekih projekata ;dobih e-mail neki dan sa sledecim textom :

Nesto lepo za tebe.Selenium D220Ti u Altec 811B horni, Dayton Waveguide-u, Selenium H17-15 horni, JBL WaveGuide-u i H65 WaveGuide-u. Sve je bez kompenzacije, DC vezano , spektar ogranicen na 1kHz pri merenju. Ostalo zakljuci sam. Ako zelis mozes da postujes ovo, moj mali doprinos zajednici. Zeljko

slikice imaju svaka svoj naslov ; zeljkor moze reci nesto vise - o metodologiji i ostalom ...... ja licno samo imam pitanje - da li je Altec 802 driver koji je meren - onaj kojem treba uraditi namagnetisavanje ?

post-2-126944308432_thumb.jpg

post-2-126944310217_thumb.jpg

post-2-126944312236_thumb.jpg

post-2-126944313652_thumb.jpg

post-2-126944315114_thumb.jpg

post-2-126944316288_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sto se tice ponovnog magnetisanja drivera, koliko je meni poznato , masinu ima jedino pogon EI u Zemunu, koji je proizvodio keramicke magnete za EI-Nis. Doduse postoje male razlike kada se to radi za keramicke ,AlNiCo i Neodym magnete.Ako te zanima kako to radi mogu da ti posaljem PDF . Postoji firma u Sloveniji koja prodaje magnete po specifikaciji narucioca , pa predpostavljam da imaju i masinu za magnetisanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja znam za legendu da je jedan lokalni izradjivac drivera svojevremeno koristio keramicke magnete radjene u Novom Sadu ...izgubio sam kontakt sa istim ..... tako da informacija ne moze biti proverena btw. poslao sam e-mail zeljkor-u u vezi ovog threada , jer mi se cini da ne visi mnogo na forumu .... tako da ocekujem da se i ukljuci u diskusiju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima,merenje je radjeno sa specijalnim softwerom u domacoj reziji. Softwer je pisan u MathCadu od strane mog kolege koji se godinama bavio mikrotalasnim tehnologijama. Zasniva se na merenju impulsnog odziva uz koriscenje specijalnih Gooley-evih komplementarnih pseudoslucajnih sekvenci. Posto je softwer prilicno neodradjen nije bas sve jasno. X-osa je ucestanost, Y je generisani zvucni pritisak (0 je oko 110dB). Koriscenjem ovih sekvenci se elimisnu odredjene smetnje koje uticu na merenje. Elem Altec 802 je driver koji je mozda zreo za magnetizaciju. Aca Ribon mi kaze da misli da je problem mozda do membrane koja "cese" u magnetnom procepu, mada ista membrana u drugom Altecu ima oko 5-7dB vise. U svakom slucaju dolaze mi Radian membrane pa cemo da vidimo. Krajnji zakljucak je da je Selenium ipak najbolji driver kada se u obzir uzme odnos cena/performanse. Zeljko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apropo namagnetisavanja, pre neki dan sam upoznao coveka koji radi u IHISovom pogonu za izradu magneta, (put za Bataju) tj bivsa EI, i kupovao od njega neke male magnete ( za ukrase,bez veze...) ali mi je pokazivao masinu za namagnetisavanje keramickih magneta, i verovali ili ne, bas mi je palo na pamet da bi ga se moglo iskoristiti za "pojacavanje" nekih alnico drivera koje videh na forumu ovom... ( mozda cu da mu motam neke grejace...)... e sto volem ove 3 tachkice...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odlicna merenja...a pretpostavljam i math cad sheet.ja sam kao nesto na brzinu izmerio moje jedinicetog tipabez horne i male komore, i duct-a unutar jedinice,naopako sa Lenses ispred drv...(pogledati u temi zvucnici Iskra EZ1606...).WE 2390A alnico

post-96-126959958012_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na pomoci. Da budem iskren meni nije jasno kako se to magnetise. Koliko sam citao bar za Alnico magnet u Altecu, kada se isti izvadi iz kucista, razbija se magnetno kolo i on momentalno gubi magnetna svojstva. Da li se on izvadi pa se radi recharge (sto mi je logicno) ili se ceo driver stavi bez membrane i ostalih sitnih delova u tu masinu (nalazio po forumima prilicno detaljne opise da je ovo jedini put) nisam siguran. Ukoliko je ovo drugo zaista tako, dimenzije se veliki problem. Precnik je 11,6cm a visina je 7cm. Za malo pa da prodje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pchelac se ispravio u postu #11 - poluprecnik je 10 cm

za moje znanje - stavlja se ceo driver , bez membrane i svih sitnica koje se mogu skinuti ( poklopci i sl)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...