Jump to content

Univerzalno resenje preampa


Impuls

Preporučeni Komentari

Reaguje li iko na moje konstatacije. Bez sale sve sem onog Intela je tacno tako dogovoreno izmedju Andricsa i mene. upravljacka plocica ce imati tastere i displej, moci ce upravljati motorizovanim potenciometrom, sa mute relejem i ulaznim relejima.Da li da se odmah radi kombinovana varijanta ili posebno chinch a posebno XLR?

posebno

Koliko ulaza je potrebnoo u jednoj a koliko u drugoj?

napravi 4 ; ili 6 , sa takvim vodovima da se mogu odseci 2 ili 3

Da li da se pravi plocica koja bi bila kao dual mono, odnosno koja bi se mogla iseci po duzini i koristiti kao dve?

tako i moras - zbog preslusavanja

Da li treba dupli izlazni chinch, direkt i inverted zbog teranja balansiranog ampa?

sto da ne - ionako pravis high end varijantu

Da li da se chinchevi leme direktno na plocicu?

da ; ako tako napravis - onda se moze spajati i onako - sa spojnim zickama , kome je potrebno

Verovatno ce zbog toga morati dvostrana stampa ali tako sam zamislio i u prvoj varijanti zbog zastite od smetnji. Koliko ce velika povrsina kapacitetom uticati na ulazne signale, da li neko ima iskustva?

nemoj praviti ground plane sa druge strane - upravo zbog kapacitivnostiizrutiraj mase dobro izmedju kanalnih vodova , poseban vod mase za muting obavezno
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 78
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jer bi nesto sa Onkyo cd-om?

Ради да буде просто, и без неких великих компликација!Хвала на питању, ал га нисам ни пипнуо.Немам баш пуно времена, а и ухватио сам се неког пре-ампа.Хм добра идеја, отворићу нову тему!Можда неко има идеју за преправку. :buehehe: стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve sam vec rekao u onom postu za Onkyo. Na brzinu mozete uzeti jedan blok i spojiti ga na izlaz prvog operacionog i prikljuciti na amp. Tako cete videti da li Vam se svidja otvorenost a digitalni prizvuk ce se resiti filterom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sorry ako malkice trujem temu, ali me odavno kopka jedno glupo pitanje:Zasto se na komercijalnim preampovima skoro nikada ne ugradjuje pojacalo za slusalice. Tu opciju sam video samo na jednom preampu.Zdravorazumski gledao, nema razloga da se u preamp ne uglavi jos malkice elektronike i dobije komfor da u nocnim satima ne morate da lozite izlazno pojacalo ili da posedujete posebno namensko pojacalce. Znam da ce neki odgovoriti da na cd plejeru i kasetofonu vec postoji mogucnost povezivanja sluski, ali to su uglavnom izlazi bez regulacije nivoa signala a ako cemo posteno, tu se radi o nizoj klasi pojacala za sluske.Kada malo bolje pogledam, pitanje i nije tako glupo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje nije glupo, pola odgovora si i sam dao. Pojačalo za slušalice je zaseban sklop i većina proizvođača tu načini kompromis. TDA2822 je po meni katastrofalno loše rešenje, međutim, po defaultu je trpan čip u zilione uređaja. Sve preko toga, nateralo bi proizvođača da se time bavi a to se nikome ne isplati. Ja sam recimo jedan od onih koji su tokom godina posedovanja raznorazne opreme i slušalica, tek možda promil vremena proveo slušajući na slušalice. Računica je valjda da se za slušalice jednostavno sagradi dedicated amp pa ko voli... BTW, iole pristojan izvor je uvek imao i regulaciju glasnoće za sluške. PCL805 je recimo fina lampa da se napravi jedan hajend pojačivač za slušalice... OTL :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...
  • 2 nedelje kasnije...
  • 11 months later...

S'obzirom da ovih dana razmisljam na temu selektora, trebao bi mi savet u vezi njega. U principu, 3-4 stereo kanala su mi dovoljna a takodje sam mislio da imam i neki sklop za kasnjenje prilikom ukljucenja. Preamp ce biti u dual mono varijanti pa me zanima kako povezati mase na samom selektoru. Vidim da Boban, Zocky a mozda i drugi, posebno vode masu levog i desnog ulaza na potenciometar. Da li je bolje tako ili ih treba spojiti zajedno i kao takve voditi na potenciometar? Ne zuri mi se preterano u vezi selektora ali poceo bih da crtam malo. Razmisljao sam o 3 varijante. Prva je da svaki cinc ima svoj jednostruki relej, druga varijanta je da se koristi relej sa duplim kontaktima da preklapa "vruce" krajeve za R i L a treca varijanta je da se koristi relej sa duplim kontaktima samo za jedan cinc koji ce da preklapa " vruci " kraj i masu. Najbitnije mi je dakle da znam kako da povezem mase na cincevima, da li da vodim posebno za R i L kanal i tako posebno na potenciometar ili da ih spojim zajedno i tako vodim na pot?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...