Jump to content

Tri kabalerosa ( L75/78 x 3 )


Doktor

Preporučeni Komentari

Pa dobro. OK. No ćakulamo malo, možda padne neka ideja. :)

Što se tiče "tehničke katastrofe" onoga gram- sa KP (ili odakle već li je ? ) je očigledno samo puko ubacivanje "džigerica" Lenca u ono drveno kućište.

Nema PTP očigledno.

No, evo nešto malo "besnije"  ( slike uzete sa ovog linka https://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=30022.0 )

 

75a.jpg

75b.jpg

75c.jpg

75d.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

sta ne valja na ovu sliku?

lenco jebo te.jpg

ne valja headsheel ... ostalo se ne vidi bez ako ti vidis ... ocu rec ako si "tajnovidac":baklja:

ciko ... jel mogu da se prijavim za PTP ... rekli mi kod tebe se prijavljuje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tako je - shell

 

geometrija ; nije original shell nego neki naprcak , produzio je u odnosu na original bar 20-ak mm a pivot rucke na original mestu; zanemarujuci uticaj na effektivnu masu i rezonansu sistema (tu nista bez merenja , pa zato no comment) , ali je overhang katastrofa , sto ce reci cela geometrija je dibidus (prilozena video ilustracija)

za PTP na PP

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo konkretnije - geometrija

9f1a8d244fc172940301026b1362fc0d.jpg

pokušavam da smanjim veličinu plinta, a da ručka ne izlazi van njegovog gabarita..

ovo je proba sa 450 × 550 mm, na Schickovoj ručici je montiran duži (teži) teg i SME shell..

traži se pozicija ručke, takva da u mirovanju bude paralelna sa bočnom stranom..

pozicija tanjira (za sada) je na sredini vertikalne ose, obod na 25 mm od levog boka..

upravo sam ustanovio da nemam šestar, Staedler komplet iz studentskih dana je nestao..

ali, možemo da teferičimo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rupe za motor, šrafove za fiksiranje, itd... Ručka se odalji
ne treba, imamo PTP, a ručku ću da odaljim [emoji3][emoji14]

6fdae88e654c56737b4f22fc4bd42f24.jpg

druga iteracija, tanjir dole (previše), ručka paralelna, do gornje ivice 9 mm, do donje oko 30 mm

c95782f474bc00e491b4ce263b88fc43.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad sam uklapao polozaj rucke odredio centar tanjira đe ide I iscrto polukrug pivota rucke I trazio đe da je poperim ... u odnosu namaksimalni izbacaj tega I duzinu rucke od pivota ... znam da znas no mi se ucinilo lakse sa polukrugom no ovako kak si krenuo ... sorry

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...