Jump to content

HDMI->S/PDIF


zika

Preporučeni Komentari

Zdravo,Pretražio sam i nisam našao local-no odgovor na pitanje (možda sam već i pitao ovde, ali, mislim da nisam dobrio odgovor):Imam ATI HD3650 video karticu. Ona ima na sebi i audio deo. Ubuntu ga, uredno, prepoznaje i prijavljuje da ima "Digital Stereo (HDMI) output". E, sada, jednostavno: kako iz HDMI connector-a dobiti taj output i (kao S/PDIF) sprovesti u DAC? Trebalo bi, makar koliko ja shvatam, da je tu, negde, međ pin-ovima ...Unapred hvala na svakoj pomoći. "Ključ u ruke" je, naravno, najbolja ...Pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zivorade - kakav je setup (izvor i processor ) na kojem to hoces da upotrebis ;racunajuci da je izvor PC - verovatno vec imas neki SPDIF out (integrusa ? ) , i pitanje je samo da rerutujes audio izlaz na njega ;mozda naivno , ali racunam da zbog osnovnih ogranicenja samog PC-ja - neces dobiti nikakav pomak preradom HDMI-SPDIF u odnosu na cak i integrusin SPDIF out , s obzirom da kartica koja se pominje je i dalje deo PC sistema , deleci digital i audio ground i napajanja sa svim ostalim u njemu ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.cecompass.com/componentvideoypbprspdifaudiotohdmiconverter.aspx jedno od resenja. samo je pitanje koliko je kvalitetan taj signal. mislim da za cenu tih konvertora ima da kupis bolju zvucnu karticu

Ovo je za obratan zadatak. Meni treba da se na "ualznom" kraju (izlaz iz PC-a) utakne u HDMI a da se na "izlaznom" kraju utakne u S/PDIF (RCA ili BNC) (ulaz u DAC).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zivorade - kakav je setup (izvor i processor ) na kojem to hoces da upotrebis ;racunajuci da je izvor PC - verovatno vec imas neki SPDIF out (integrusa ? ) , i pitanje je samo da rerutujes audio izlaz na njega ;mozda naivno , ali racunam da zbog osnovnih ogranicenja samog PC-ja - neces dobiti nikakav pomak preradom HDMI-SPDIF u odnosu na cak i integrusin SPDIF out , s obzirom da kartica koja se pominje je i dalje deo PC sistema , deleci digital i audio ground i napajanja sa svim ostalim u njemu ....

Ne, na PC-u nemam izlaz za S/PDIF. Računar je pod garancijom te "ne smem" da ga otvaram još 10-ak meseci. Ima ATI HD 3650 da dva DVI izlaza (ako sam potrefio naziv), jedan je upotrebljen kao VGA ulaz u LCD monitor. Drugi je prazan i ima jedan mali okrugli... http://ati.amd.com/products/mobilityradeonhd3600/specs.html ... Koristim DAC, sada, preko USB-a.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Živoradu bi trebalo nešto ovako. Dal' ima da se nabavi a da se ne kupije zvucna kartica, ne znaem :character13:post-9-126183278361_thumb.jpgEdit: mogu da ti pripozajmim za probu

Ovo liči na to što meni treba. Nemam takav izlazni priključak, možda sam se i zaleteo da je HDMI.Evo slike (desno):http://www.legitreviews.com/images/reviews/652/ati_radeon_3650_side.jpgUpdate: Hvala na pounudi za pozajmicu. Ako nađem DVI->HDMI adapter, iskoristiću Vašu dobru volju. Hvala unapred.Puno hvala na, zaista, brzim i "požrtvovanim" odgovorima. Izgleda da sam ja pobrkao DVI sa HDMI connector. Onaj okrugli, nemam pojma kako se zove ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je DVI - i tu nema nikakvog audio outa samo ti furaj taj usb-spdif sto imas

Dobro. Ali, postoji DVI to HDMI adapter. Kartica svoj audio deo, digital-ni, uredno prijavljuje svima. Nemam usb->spdif već na AYA-i imam USB ulaz. Fiksideja mi je da, nekako, napravim S/PDIF izlaz sa ovog PC-ja bez njegovog otvaranja. Konkurs ostaje otvoren. Jedno od ponuđenih rešenja je USB->S/PDIF i to je u pregovorima. No, to bi bio, u nekim slučajevima test-iranja, recimo kod AYA-e, besmisleno ubačene još dve konverzije. To je korisno samo kod DAC-ova koji nemaju USB ulaz. Meni je fiksideja da "uhvatim" čist S/PDIF iz PC-a...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je DVI - i tu nema nikakvog audio outa samo ti furaj taj usb-spdif sto imas

Ako Vam nije teško ispravite moju grešku u nazivu teme, da se ljudi ne zbunjuju. Dakle u "DVI->S/PDIF". Unapred hvala.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne mozes napraviti DVI - SPDIF , zato sto na DVI nemas nikakvu audio informaciju , bar za moje znanjehttp://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

Al' baš tu i kaže:DVI to HDMIUnlike HDMI, DVI usually carries no audio data in its TMDS channel. However, as DVI is, for the most part, compatible with HDMI (see Compatibility with DVI), it is just as possible to support including audio data by incorporating the audio in the TMDS signal. Because DVI displays typically have no sound capabilities, a DVI to HDMI adapter/cable can then be used to connect the device to an HDMI display. For instance, this feature allows PCs to send audiovisual data to a high definition television. It is increasingly found on modern computer graphics cards (e.g. cards by Nvidia[1] and ATI[2]) and certain motherboards with integrated graphics.Update:Evo slike dotične kartice gde se vidi šta ima od izlaza ...http://www.newegg.com/Product/ImageGallery.aspx?CurImage=14-121-243-S05&ISList=14-121-243-S01,14-121-243-S02,14-121-243-S03,14-121-243-S04,14-121-243-S05&S7ImageFlag=1&Item=N82E16814121243&Depa=0&WaterMark=1&Description=ASUS%20EAH3650%20SILENT%20MAGIC/HTDP/512M%20Radeon%20HD%203650%20512MB%20128-bit%20GDDR2%20PCI%20Express%202.0%20x16%20HDCP%20Ready%20Video%20Card
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:character13: ovde odustajem ..... pre neki dan sam imao prilike da povezujem PC sa dva DVI izlaza na kartici sa LG 24" monitorom i LG TV ( preko 80K dinara) ; upotrebom HDMI-HDMI kabela izmedju tv-ja i kartice ( na kojoj je bio DVI-HDMI adapter ) ja nisam dobio zvuk na HDMI ulazu tv-ja .nisam uspeo da pronadjem nikakav setting da aktiviram audio stream na DVI izlaz ;ako ti negde u grafickom ili audio meniju imas tu pop[ciju - onda verovatno ima smisla pokusati , racunajuci da su momci iz Nvidije ukljucili audio stream u DVIu tom slucaju - savatavaj dj.nik-a da ti pozajmi cable bundle i probaj
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....Meni je fiksideja da "uhvatim" čist S/PDIF iz PC-a...

SPDIF nikako nije nativni format digitalnog audio signala. I on se dobija konverzijom. U tvom DAC uredjaju imas chip (CS841x) koji iz SPDIF formata signal pretvara u I2S format koji TDA1541 (DAC chip) dobija na svom ulazu kako bi na izlazu dao analogni audio signal.USB -> I2S je ono sto zelis ako bi da zaobidjes nepotrebne konverzije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SPDIF nikako nije nativni format digitalnog audio signala. I on se dobija konverzijom. U tvom DAC uredjaju imas chip (CS841x) koji iz SPDIF formata signal pretvara u I2S format koji TDA1541 (DAC chip) dobija na svom ulazu kako bi na izlazu dao analogni audio signal.USB -> I2S je ono sto zelis ako bi da zaobidjes nepotrebne konverzije.

Hvala. Moram da svarim te podatke. Mator i slabo kapiram nove pojmove. Inače, našao sam gde sam to postavio, već, ovde, na ovom Forum-u, te se izvinjavam što sam u trenutku neizdrža požurio i, ne našavši, otvorio novu temu. No, čini mi se da, ipak, nije bila ne-plodna...Još jednom, hvala svima na pomoći, javiću Vam ako nešto uspem da izbunarim. No, citirana poruka me vraća na to da treba da još dosta toga naučim i da sam, izgleda, krenuo preko Male Krsne i Lapova.Uživajte u praznicima! Sve najbolje!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Једно питање Живораде:Која је то матична плоча у питању, која нема С/ПДИФ? а још је у гаранцији, значи нова!стоН_Колд

Napisao sam, ali nisam bio dovoljno jasan, očigledno. Ploča, najverovatnije ima izlaz ali nije izvučen na kućište. U service-u nemaju kablić za to, iako su bili veoma gostoljubivi. Ako bih našao kablić, mogao bih da im odnesem da, zadržavajući garanciju, to ugrade. Dakle, ako neko zna gde ga mogu nabaviti, eto rešenja mog neizdrža. Ne smem ja, sam, da otvaram mašinu jer, time, gubim garanciju. To mi je prvi put u 20+ godina igranja sa sokoćalima da sam u takvoj situaciji. Što je, možda, i dobro jer me čuva od mene samog... Mašina je najobičnija (jeftina, kupljena u Metro-u, Comtrade Icon, nešto kao poklon...) i, kao takva, se pokazala kao tiha, trpeljiva na moje test-iranje kako Ubuntu-a (na njoj je stalno razvojna verzija OS-a, kernel-a i ostalog) tako i ostalih stvari. Moj neizdrž je, i ovde, najveći problem. No, kako smo smo zaključili, izgleda da izvlačenjem S/PDIF izlaza ne bih se baš usrećio tj. napredovao... Jednom kada izađe iz garancije, kao što Bog zapoveda, biće otvorena i prerađena, kao i moge do sada, 5+ ih je po kući, ili zamenjena... Ploča je Foxconn, AMD X3 Phenom 9450... njihov poznati low-cost combo. Eto, ja sam dao detaljan odgovor, čekam Vaš odgovor u drugoj temi (AlephMini).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tebi treba ovo .SIL9135 http://www.siliconimage.com/docs/sii9135_pb_final_1-9-07.pdf

Digital Audio Output• Supports Dolby True HD and DTS-HD up to24Mb/s through 4xI2S inputs• DVD-Audio support through 4xI2S inputs• Direct Stream Digital (DSD) 6-channel SuperAudio SACD• Supports 2- to 8-channel audio at 192kHz• Supports IEC60958 2-channel PCM orIEC61937 compressed audio (Dolby Digital,DTS, etc.)• Industry-standard S/PDIF output

Chip imam ali ceka neko bolje vreme da se uradi prototypeAjd uzdravlje i srecni praznici :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...