Jump to content
tubelover

koji gramofon kupiti?

Recommended Posts

Pa nekako mi je logicnije, ali i skuplje, da vinil ima svoj niz kockica, do zvucnika  ...

Od glave, rucke, plinta, gajtancica, sa ili bez suta, preamp, filteri, pa prilagodjenje(sa ili bez bafera) finalnom ampu, i poseban odabir zvucnika...uz dosta izolacije gramofona..onako sve masivno...asa binji :) 

Plus cetke, metle, lavori, sapuni i ulja, vagice, geometrije i mikroskopi.:P

Digitalija je skup igrackica koje mogu da stanu u neseser :) 

da staklo će biti zamenjeno naravno, 
razmišlja se o tome a gramofon ne bih diy već nešto gde mogu kasnije dokupiti bolju ručku a glavu i iglu zasad imam 681eee, skoro novu.
bitna mi je i komocija znači da se ručka gramofona vrati sama sa kraja ploče.

ako se zahteva automatika tada Technics D3.. pouzdan DD, ne bi trebalo da je skup može i da roka, a i da svira ako treba :)

msm - nije 1210 ali nije previše daleko.. evega u Nemačkoj:

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/technics-sl-d3-turntable/893781619-172-5699

ovo sam postovao samo zbog cene

93c85270a65a66e262781d163b6964ed.jpg

12 hours ago, tubelover said:

a gramofon ne bih diy već nešto gde mogu kasnije dokupiti bolju ručku a glavu i iglu zasad imam 681eee, skoro novu.

bitna mi je i komocija znači da se ručka gramofona vrati sama sa kraja ploče.

??:grimace:

40 minutes ago, vladd said:

??:grimace:

joj bre @vladd,sa godinama se covek ulenji malo..msm da bi bilo dovoljno da se na kraju ploce digne rucka..za to postoje sitni mali gadjeti sto mogu da urade taj zadati deo posla,dodavanjem i na full manuelni gram,pa se otvara nesto sire trziste vec za buducu eventualnu zamenu rucke

znas li ti kioja je milina imati 126 sa SME 3009/III koji ima ugradjenu opciju podizanja rucke na kraju ploce,pa ne treba da radis trke sa preponama na 110m oko stocica postavljenim mozda za meze,ice-pice,zapaljena lula/cigara itd,i treba da jurcas ko zatrovan mis da dignes rucku na kraju ploce:mrgreen:

7 hours ago, Woland said:

ako se zahteva automatika tada Technics D3.. pouzdan DD, ne bi trebalo da je skup može i da roka, a i da svira ako treba :)

msm - nije 1210 ali nije previše daleko.. evega u Nemačkoj:

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/technics-sl-d3-turntable/893781619-172-5699

ovo sam postovao samo zbog cene

93c85270a65a66e262781d163b6964ed.jpg

Ja sam svojevremeno imao SL D1, isti taj samo bez ikakve automatike. Šta znam, tad mi je dobro svirao, ali sam morao da ga napunim bitumenom jer mu je kućište od tanke plastike i zvuk je bez dampinga bio isti takav, tanak. Sa bitumenom je bio savim ok. Nema subšasiju a male je mase pa je osetljiv na vibracije i treba mu bolji mat. Dosta dobre rezultate je dala Nagaoka MP11 Boron. Nije pogodan za prepravke tipa ubacivanje u novo drveno ili neko drugo kućište, nova ručica teško može da se ugradi i slično.

14 hours ago, tubelover said:

hteo bi uzet nešto vrhunsko

Ne reče koliko para planiraš za to, to je bitna informacija?

Edited by NIXIE

40 minutes ago, paja959 said:

znas li ti kioja je milina imati 126 sa SME 3009/III

To mi je mladalacka kombinacija snova :) 

I nije zatvorena opcija ludila :) 

47 minutes ago, NIXIE said:

ta Osawa 500 se vrti vec poduze po oglasima,nije se bas proslavilo to ni kad je bio aktuelni model,u odnosu na bazicnu varijantu istog,mimo tog sto je dobilo Ultracraft/Audiocraft AC300/AC3000 unipivot rucku,deblji mat (10mm) i mozda jos neka dodatna dampiranja u unutrasnjosti...kao unikat je mozda interesantan,uradjeno 500 komada

4 minutes ago, paja959 said:

ta Osawa 500 se vrti vec poduze po oglasima,nije se bas proslavilo to ni kad je bio aktuelni model,u odnosu na bazicnu varijantu istog,mimo tog sto je dobilo Ultracraft/Audiocraft AC300/AC3000 unipivot rucku,deblji mat (10mm) i mozda jos neka dodatna dampiranja u unutrasnjosti...kao unikat je mozda interesantan,uradjeno 500 komada

Da. Vrti se mesecima. Poznajem prodavca. NS.

Na žalost, bila je kompletirana ta Osawa baza sa Ultracraft AC300 ručicom, ali je pre god. dana to raspareno, tj. ručica je prodata.