Jump to content

Tweak Sony CDP-XE310


Impuls

Preporučeni Komentari

Kod mene nikad kraja igranju. Dosao mi je najslabiji model iz `93-4. godine. 210 je slabiji ali je identican 310 samo je 310 sa daljincem. Povucen temom o Bob Carveru http://www.stereophile.com/features/the_carver_challenge/ pokusacu u narednim danima da se docepam jednog dobrog cd plejera i da od najjeftinijeg Sonyja da napravim gospodina sa tvidom.Za koji dan cu nastaviti pricu kada sve sazvacem. Neki koraci su vec uradjeni ali nije ni blizu cd plejera koje sam do sada uradio.Za pocetak samo sema izlaznog dela sa diferencijalnim pojacavacem i izlaznim filterom. Ovo sam postavio da bih dobio odgovor sta je ovde zanimljivo?

post-15-126108867612_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja sam upravo budzio moj XE210 prosle nedelje... Promenio sam izlazne elektrolite na op-ampu i ubacio cetiri odvojena sunta (sa tl431) za DAC. Pogledaj sliku : Na karakteristicnim tackam za 5V napajanje sam ubacio shuntove. Zatim sam izbacio muting tranzistore, ubacio bolji opamp i doveo mu +/-15V stabilisano napajanje sa zasebnog trafoa, jer je radio na +/-5V.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Borko postavio sam jedno pitanje u prvom postu a Vi ste u drugom potvrdili da niste dobro proucili svog Sonyja. To sto ste radili su ispravni koraci za tweak Sonyja ali nisam cuo sonicni rezultat.I ostaje pitanje: sta je interesantno na semi iz prvog posta?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Borko postavio sam jedno pitanje u prvom postu a Vi ste u drugom potvrdili da niste dobro proucili svog Sonyja. To sto ste radili su ispravni koraci za tweak Sonyja ali nisam cuo sonicni rezultat.I ostaje pitanje: sta je interesantno na semi iz prvog posta?

Impuls cemu persiranje verovatno STE stariji od mene ali ako VAM takva komunikacija vise odgovara, nema problema.Inace ne vidim na sta se odnosi tvoje trik pitanje, ako mislis na R306/356 na izlazima buffera, njih sam izbacio, tj kratkospojio.PoZdrav! :coffee:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da vas ne mucim vise. Napajanje na ovom cd plejeru je jako traljavo reseno. negativno napajanje je reseno boost konverterom i radi vrlo nestabilno, seta po dva volta gore dole kako se optereti cd plejer. Sem toga pozitivno napajanje op-a je 5V a negativno -12V. Da li su ovako mislili da uteraju op u neku vrstu A klase nemam pojma ali je dosta cudno resenje.Trafo je dosta slab da podnese potrosace terane sa shunt regulatorom. Iako se napajanje op-a izdvoji na poseban trafo jos uvek transport sa shunt-ovima vuce dosta struje.Kako niko nije pokrenuo Gb za kupovinu torusnog transformatora sa nekoliko 8-9V napona i dva 15V napona za modifikacije cd plejera? Meni licno bi dobro doslo da mogu po povoljnoj ceni da imam trafo za ugradnju u cd plejere a da ne dize mnogo cenu modifikacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30-40W je malo za kvalitetno napajanje cd-a. 6-7 sekundara ne moze da se namota na takvo jezgro a da se zadrzi debljina zice. Za 15-20 eura to niko nece da uradi. Minimum za iole dobro napajanje je 80VA ili da se ostavi transport na starom trafou a da se dac i analogni deo prikljuce na novi i u tom slucaju je dovoljan i manji trafo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd nek ti bude :coffee:

Problem sa trafoom sa mnogo sekundara je mnogo kapaciteta na sekundarnoj strani. Kada ima samo jedan ili 2 sekundara sa malim elektrolitom jos i prolazi. Kada se stavi mnogo vise kapaciteta na sekundarnoj strani i mnogo su vece struje kroz trafo pa je zbog toga potrebna veca snaga. Inace na cd plejerima pise sa zadnje strane 10W. Nekad davno sam se svadjao sa somborskim majstorima koji su mi tvrdili da za pojacalo od 2x100W ne treba trafo ni 200W snage jer pojacalo nikad ne vuce maklsimalnu snagu. Niko od njih nije uzimao u obzir da sa povecanjem kapaciteta kondenzatora vreme punjenja kondova se smanjuje a time se povecava struja punjenja. Da navedem primer: za potrosac koji kontinualno vuce 10W posmatracemo sledeci slucaj. Elektrolit u ispravljacu ce se dopunjavati samo u trenutku kad je napon na sekundaru veci od napona na elektrolitu. normalno ako se nije vukla struja iz elektrolita i napon na elektrolitu nije pao pa ni struja iz trafoa nece ici. Ako je napon na elektrlitu malo pao, tek kad napon iz trafoa naraste preko njega punice elektrolit. To vreme je kratko. uzmimo da je vreme punjenja desetina vremena a vreme praznjenja 9 desetina. Znaci da ce trafo morati da u toj desetini vremena isporuci snagu 10 puta vecu od prosecne potrosnje uredjaja. Tako dolazimo da trafo mora biti dosta veci.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj komentar se odnosio na to da nece niko da radi takav trafo za te novce a da valja.Ova tvoja prica stoji ako bi izbacio staro napajanje iz cdp-a, svim segmentima pridodao shunt regove i sve napajao sa zasebnih sekundara....tad bi 80w bilo knap i 6-7 sekundara malo. Al takav tvik predpostavljam ne bi bio jeftin od starta te cena torusa od 2000din za 150W irelevantna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ga 'bes - kad se radi kako treba - ne moze biti jeftino ;kad radis za drugoga - cena je problem i ogranicenje kad radis za sebe - 'bem ti fabriku sto napravise tako malu kutiju ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...