Jump to content

Direkt SPDIF sa ploce na BNC


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

Secam se da sam ovo davno procitao pa posto imam slican DVD player kao transport za DAC, mislio sam to da uradim.Dakle pokupi se SPDIF sa ploce i kablom se spoji sa RCA ili BNC , izbegavajuci nepotreban put.Lukas mi rece: My proposal is to use 200 Ohms resistors in series with the wire to RCA and at RCA use 75 Ohms parallel across from hot to cold. :coffee: Ovo je link, konkretan primer je treca slika po redu... http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/Goldmund/goldmundizator.htmlJel neko probao? Na philipsu se signal kupi sa SAA... chipa.Idem sad da skidam RCA i da stavljam BNC (75) na shasiju. To postavlja pitanje dali koristiti stari digi kabl i samo promeniti ga u BNC ili uzeti parce antenskog 75oma kabla i to iskoristiti.?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

znas sta je F konektor - da ne bi bilo zabune - to je ono cudeso za satelitski antenski kabel ;imas onaj element za produzavanje - duplo zenskiod jednog kabelskog otkines maticu , te taj produzni namontiras na sasijuod kvalitetnog kabela napravis digi kabel , sa F konektorima na oba uredjaja - izvoru i DAC-u koristis isti sasijski i to je to da placas kabel ne znam koliko - nece biti bolji od toga ......... a svako malo mozes da kupis metar novog i probas :coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Зар БНЦ кабал није 50 омски ?Јар их користим подоста приликом осцилоскопирања и до сада нисам наишао на 75 омски.-Сви су 50 омаИли је то само у моје село?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se tice zamajavanja sa SPDIF signalom - samo osciloskop moze pokazati da li je origigi dobar ili ne , ka i da li se ista dobija prepravkom ili "prepravkom"

Da ga hebem, ovi pioneeri su slicno smd sranjce, a na linku ima slika oba signala pre i posle gde je ovaj sto ide kroz plocicu bouncuje ko blesav a ovaj drugi je cetvrtast ko lenjirom nacrtan... :coffee:@P18 evo ja se nudim da oscilopizdiramo moj plejer pa vidimo jel ima razlike u oba slucaja :) Ako nesto shebemo Administrator pokriva troskove :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ga hebem, ovi pioneeri su slicno smd sranjce, a na linku ima slika oba signala pre i posle gde je ovaj sto ide kroz plocicu bouncuje ko blesav a ovaj drugi je cetvrtast ko lenjirom nacrtan... :)@P18 evo ja se nudim da oscilopizdiramo moj plejer pa vidimo jel ima razlike u oba slucaja :coffee: Ako nesto shebemo Administrator pokriva troskove :)

Де ћеш бре од њега нешто да рефундираш :) Шалу на страну мислим да ће ти ту ипак @ИМПУЛС највише помоћи,јербо се ја слабо бавим дигиталијом :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Lukasz Fikus aka Lampizator nema pojma o digitalnom izlazu i specifičnoj impedanciji....

GOLDMUNIZATOR

treča slika po redu, vidi se, kako je pogrešno terminisao. Da je samo stavio veču sliku osciloskopa...

Uvečana slika...crvenim okruženo, gde se vidi koliko ima pojma :confused1:

post-476-126385323158_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lukasz Fikus aka Lampizator nema pojma o digitalnom izlazu i specifičnoj impedanciji.......

Ja to stalno pričam, al' ne vredi, veliki deo publike se lako identifikuje sa njegovom metodom: "ne znam ništa al' volim da prčkam" :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...