Jump to content

Lateral MOSFETs SuSy circlotron


Sipi

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 139
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

biasuju se ko Jfeti - tj. triodeene ti DonutdakleM - treba projektovati da jedna polovina moze da narani i 0,15-0,2 omaimam blagi utisak da tu i ne treba gain stage na ulazu , samo posten buffer

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....ene ti DonutdakleM - treba projektovati da jedna polovina moze da narani i 0,15-0,2 oma

Nece to bas tako ici - nisku impedasnu ce da narani i aparat za varenjeZa 20W RMS na 0.4R treba nam 10A peak kroz zvucnikBTW, F3 u bilo kojoj varijanti je verovatno predzadnja stvar koju bih turio da tera ribone direktno - zadnja je aparat za varenje :buehehe:

imam blagi utisak da tu i ne treba gain stage na ulazu , samo posten buffer

To ce vidimo kad se Sloba izjasni za ulaznu osetljivost, za 20-ak W RMS na 0,4R treba nam 3V RMS na ulazu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj da pricas, stvarno ? :):buehehe::)

sto si nakraj srca ....... vama imzinjerima ugradjeno to u krvotok , dok mi neimzenjeri ponekad se i umorimo i pomesamo ......ja iz najbolje namere - jerbo ponekad i pomesam (kad je moza na rezervi) silne mosfete osfete sfete jfete , al' zato triodi racunjam radnu pravu i krivu u sred noci :)

Nece to bas tako ici - nisku impedasnu ce da narani i aparat za varenjeZa 20W RMS na 0.4R treba nam 10A peak kroz zvucnikBTW, F3 u bilo kojoj varijanti je verovatno predzadnja stvar koju bih turio da tera ribone direktno - zadnja je aparat za varenje :)To ce vidimo kad se Sloba izjasni za ulaznu osetljivost, za 20-ak W RMS na 0,4R treba nam 3V RMS na ulazu...

nisam mislio da Donut-ises , nego samo pogledaj naponske i strujne vrednosti - gde je stavljen u triodni rezim .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto si nakraj srca ....

Ma kakvi - nemoj sad i ti k'o ona cuvena seoska mlada :buehehe:

nisam mislio da Donut-ises , nego samo pogledaj naponske i strujne vrednosti - gde je stavljen u triodni rezim.

Znam na sta mislis, snimio sam mu karakteristiku na ona dva komada sto si mi poslao, snimao je i EUVL ali u rezimu manjih struja (za headamp).Bas o triodnom rezimu sam i razmisljao, ali ne iskljucivo u kontekstu prenosne karakteristike vec i glede Vds/Id karakteristike - to moze da se dobije uvodjenjem povratne sprege sa Draina na Gate, treba da se jos zabavim time...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kakvi - nemoj sad i ti k'o ona cuvena seoska mlada :buehehe:Znam na sta mislis, snimio sam mu karakteristiku na ona dva komada sto si mi poslao, snimao je i EUVL ali u rezimu manjih struja (za headamp).Bas o triodnom rezimu sam i razmisljao, ali ne iskljucivo u kontekstu prenosne karakteristike vec i glede Vds/Id karakteristike - to moze da se dobije uvodjenjem povratne sprege sa Draina na Gate, treba da se jos zabavim time...

yes fakat - ne smes da mu uvodis nikakav source otpor da ne bi bacao wate kroz prozor , pa zato moras da uvodis D-G feedbackklasika mislis - kao drain folower ? R u G , R sa D na G R u G izabrati po worst case capacity , ali je zaeb sto su datasheet malo kratki za ove nase struje ......sto ce reci - testova dugi dan do podne i od podne ....... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

yes fakat - ne smes da mu uvodis nikakav source otpor da ne bi bacao wate kroz prozor , pa zato moras da uvodis D-G feedbackklasika mislis - kao drain folower ? R u G , R sa D na G R u G izabrati po worst case capacity , ali je zaeb sto su datasheet malo kratki za ove nase struje ......sto ce reci - testova dugi dan do podne i od podne ....... :)

Drain Follower bi mogao jedino sa zavojnicom - al' bi bila glomaznaaaaa ! :) Hocu da ostane circlotron Source Follower (strujna efikasnost je ovde bas vazna a od push-pull varijante nema efikasnije a jedini nacin da napravimo push-pull sa samo N-kanalnim JFETovima je circlotron - quasicompl. varijantu ne racunam u ozbiljne stvari) i javlja mi se nested feedback loop sa ulaznim stage-om da bi smanjio Zout - bice dosta reda velicine 10-ak milioma jer damping faktor nije mnogo kritican (Sloba rece da hoce da tera od 200Hz na gore), dakle bas kao sto kazes, ima da se radi na testiranju ihaaaj :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmisljao sam nesto nocas......S obzirom da se gura nisko-omski teret, pojacalo bi trebalo da stoji sto blize ribonima, da ne gube "wate" na kablovima, a to stvara novi problem inter-konekt veza .Moje iskustvo je da za interkonekte, duze od 1.5 m, pozeljno je da budu balansirani. To dovodi do zakljucka da da bi i nas pojacavac trebalo da ima balansni ulaz . Za pre-amp bi se mogao da koristi pumpkin ili UGS sto meni ne predstavlja problem. Ulazna osetljivost :Ako je zadatak da na izlazu imamo 3V pp, a imamo izvor sa 200 mV na izlazu, zadatak preampa + pojacavaca je da napravi pojacanje od ~ 15 db. Cak i ako pojacavac radi kao buffer (0db ) mislim da prampu nije problem da napravi tih 15 dB pojacanja.Ali ....U mom slucaju pojacalo ce da "hrani" Behringer DCX2496. DAC-ovi na izlazu su AKM4393 oni mogu da daju 2v bez problema na izlazu . Zakljucak : Ako imamo jedinicno pojacanje pojacala , za punu izlaznu snagu nam treba 1.5 - 2 dB pojacanja posle AD konvertora.Mali dodak iz datasheet-a AKM

post-127-126330435226_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..pojacalo bi trebalo da stoji sto blize ribonima, da ne gube "wate" na kablovima,...

Puna bakarna zica povrsine preseka 4 kvadratna mm ima otpor od 0.004 oma po metru, dakle nije to bas tako strasno :)

...i nas pojacavac trebalo da ima balansni ulaz .

circlotron (power stage) i ima balansni ulaz (vidi Stein-ov thread "Bastard", tu ima sema samo power stage-a)

...Ako je zadatak da na izlazu imamo 3V pp...

U postu #72 sam napisao da nam za 20-ak W na 0.4R treba 3V RMS, verovatno si prevideo :) AKM4393 (imam ga i ja u DAC-u) ima balansni izlaz od +/-2,4 V peak (4,8V peak to peak, odn. +/-1,7V RMS tj. 3,4V RMS) sto je dovoljno, ne treba gain stage, samo regulacija glasnoce.Sve ovo nije preterano bitno - lako se doda malo pojacanja, sustina posla je napraviti power stage s kojim ce ribon da svira bolje nego sa standardnim, dobrim, ampom preko trafoa.Takav power stage mora da da 10-ak A bez kapi znoja, da ima jako malu Zout a da ne koristi (mnogo) povratnu spregu i da ima stabilan DC offset manji od 1 mV.Sve to je lako resivo "brute force" metodom, al' nisam siguran da ce tako napravljen amp bolje da svira od varijante sa trafoom.Nije trivijalan zadatak (da jeste, verovatno bi vise firmi nudilo takve amp-ove, a trafo je sigurno jeftinije resenje) al' nije ni bauk, uradicemo... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hranjenje aparatom za zavarivanje nije dobro ako se stalno slepi žica na diznu. Ako nije prašina u pitanju, veoma je izvestan proboj na relaciji kabletove iznutrice a onda ništa do novi polikabel...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hranjenje aparatom za zavarivanje nije dobro ako se stalno slepi žica na diznu. Ako nije prašina u pitanju, veoma je izvestan proboj na relaciji kabletove iznutrice a onda ništa do novi polikabel...

diznu....'oces i Bosch-pumpu da turimo u pojacalo ? :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Sipi nije da sam nestrpljiv samo da podsetim :good2:I sad cuveni "Zen-ov "bump:good2:

Slobo druze, imam na pameti al' trenutno mi je malo 24 sata dnevno, imam posla preko glave i kod kuce i u firmi a retko da prodje dan bez nekog nepredvidjenog belaja, cim ugrabim dan-dva mira, uradicu :wub:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma Sipi ne uzbudjuj se ti na ove provokacije , nicim izazvane , iz dalekog nam i prijateljskog Baca :good2:I za mesec dana nije kasno . Ja to po sebi , ako me ne podsecaju nista od posla :good2:

post-2-126522299699_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...