Jump to content

12" s...ex


Dacho

Preporučeni Komentari

Pozdrav.

U 20-tak god sam svasta vidio u ovom hobiju ali ovo jos nisam.

Prije par godina kupim ja zeni 2 kom X-Audio zvucnika sa 12" basom za njezinu plesnu dvoranu pa nek se zene i deca vesele uz ritmove i buku koja je primjerena takvoj dvorani. Kaze ona meni prije par mjeseci da nesto prekida u jednom zvucniku...ja dođem i probam, sve radi ok.

Prosli mjesec smo preselili plesnu dvoranu u drugi manji prostor i ja njoj instalirao nesto slabije ali profinjenije za glazbu tako da su prvi zvucnici otpali.

Neda meni vrag mira i idem probati doma zvucnike kad jedan bas na zvucniku ne radi...

Raskopam ja njega a on skviči kao da je zvucnik na kompu a ne lavor od 12". Rekoh ja prdnuo on i gotovo, idem ja to raskopati a ono...memrana kruta kao kamen, nema pomicanja, zacementirana.

Skinem dastcup lagano dolje i imam sta vidjeti...aluminijski valjak sa zavojnicom se totalno upresao i zaglavio u procjepu magneta i ni mrdac nikuda. Probao ja cak klijestima pomaknuti lim ali neide...

Vidi se na oko da je limeni valjak u eksentru u odnosu na utor gdje treba slobodno šetati zavojnica i iz nekih razloga se zalijepila.

Imate li kakav prijedlog ili je za baciti sve pa kupiti zamjenski driver.

Radi se o kutijama X-Audio EA 12.

zvucna-kutija-ea-12-2-way-300w-rms-600w-program-x-audio-sifra-ea12-slika-20272446.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

motanje obicno izadje 15 do 20E , minimum

 

ako imas srece , tamo gde si kupio kutije mozda imas i servis a mozda imaju i original drivere za zamenu , pa odluci sam ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

300 W rms, 600 W program.

sta reci a ne nasmejati se.

realno, kutija oko 50-ak vati.

ajde da lazu malo, ali lazu ... za medalju.

Zvučna kutija EA-12:
• zvučna kutija 2-sistemska
• snaga: 300W RMS, 600W program
• frekvencijski odziv: 55Hz-20kHz
• osjetljivost: 96dB
• max SPL: 123 dB
• bas: 12"
• visoki: 1,35" Ti. Diap.
• impedancija: 8 Ohm
• dimenzije: 390x370x760mm
• težina: 21kg
• proizvođač: X-AUDIO
(šifra proizvoda na www.turbo-x.hr: EA12)

http://www.njuskalo.hr/zvucne-kutije/zvucna-kutija-ea-12-2-way-300w-rms-600w-program-x-audio-sifra-ea12-oglas-7262414

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Magnet zvucnika je iz vise delova, koji su medjusobno slepljeni. Taj lepak je iz nekog razloga popustio. Uzrok je verovatno temperatura i los kvalitet lepka, pa se rascentrirao i stisnuo zavojnicu. Mora se magnet razdvojiti, ocistiti i ponovo lepiti i naravno centrirati. Mora se motati i nova zavojnica, jer je obicno toliko deformisana da joj nema pomoci. Sve u svemu, pitanje je kada ce se isto desiti i drugom zvucniku. Nedavno sam imao isti problem sa jednim izuzetnim zvucnikom, a nekada davno sa Ei. 

Mozda je bolje i jeftinije naci neki polovan zvucnik, nego investirati u to sve.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...