Jump to content

CDM 4/19 problem (rešeno)


Mentok

Preporučeni Komentari

Imam problem sa CDM 4/19 transportom na Philipsu 610. Izgleda da se nesto u transportu vremenom radesilo pa ne postoji dobar kontakt "clamp"-a sa ostatkom transporta. Pri pustanju muzike samo odjednom pocne gadno da preskace i pri tome se cuje zvuk kao da "clamp" grebe o onaj beli nosac.Zamenio sam one male gumice ispod transporta sa novima i istegao sam federe koji se nalaze oko tih gumica, a takodje sam zamenio feder koji pritiska gornji deo transporta na dole sa jacim i sada se ovo mnogo redje desava, ali problem ipak nije resen do kraja. Pregledao sam sve delove transporta i cini mi se da nema nikakvih ostecenja na njima.Mislim da je laser ispravan posto kada disk dobro legne, pusti ga celog bez ijednog preskakanja.Ima li neko jos neku ideju sta bih mogao da uradim ili da jurim neki transport za zamenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Imam problem sa CDM 4/19 transportom na Philipsu 610. Izgleda da se nesto u transportu vremenom radesilo pa ne postoji dobar kontakt "clamp"-a sa ostatkom transporta. Pri pustanju muzike samo odjednom pocne gadno da preskace i pri tome se cuje zvuk kao da "clamp" grebe o onaj beli nosac.Zamenio sam one male gumice ispod transporta sa novima i istegao sam federe koji se nalaze oko tih gumica, a takodje sam zamenio feder koji pritiska gornji deo transporta na dole sa jacim i sada se ovo mnogo redje desava, ali problem ipak nije resen do kraja. Pregledao sam sve delove transporta i cini mi se da nema nikakvih ostecenja na njima.Mislim da je laser ispravan posto kada disk dobro legne, pusti ga celog bez ijednog preskakanja.Ima li neko jos neku ideju sta bih mogao da uradim ili da jurim neki transport za zamenu.

Ja imam jedan CD600 kome veoma izvesno leti transport napolje zbog zarad potrebe da se iskoristi DAC... za experimentisanje. Inače, savrseno radi, čita sve, CD uleze na mesto, pa ako misli
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kazi kako . Imam 2 ( marantz i Philips 850 Pecassov) koji zahtevaju sredjivanje lasera.

Mislim da ste promasili Sire... 5 minuta za problem sa klampovanjem... Mozda moze i laser za 5 minuta ali... Iz Vrbasa u Sombor dosta brzo, ali iz Nisa, ba
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajajajajajajaj, kol'ko odgovora :diablo::) Prosto ne znam gde da se okrenem.@Stein Hvala, ali i ja mislim da ne bi trebalo kasapiti ispravan CD.Kada bi naleteo neki transport sa neispravnim laserom, to bi vec imalo vise smisla.Svakako, hvala jos jednom :)

U Nisu novi PHILIPS transport 1000 dindzi. Ne kasapi Cd koji radi. Napravi :hi: Cd player sa externim USB ulazim ( i Lampama)

Cdm 4/19 ???? USB ulaz mi nije zanimljiv. A u ovom Philipsu (i u jos jednom Soniju) su vec lampe :hi:

Mogu da ti ga resim ali ces morati doci do Sombora. Bice popravljeno za 5 minuta.

Hvala na ponudi :) , ne znam bas da li imam vremena da dodjem do Sombora, ko zna, ako ne uspem drugacije da resim mozda i prihvatim ponudu.

moze biti mehanika i elektronikanekad je problem sa clampom ( kuglica ) a nekad sa "oprugama"ako nije to - onda vrazji elektroliti

Pa opruge sam malo istegao i promenio gumice izmedju njih, takodje sam stavio jacu oprugu koja drzi clamp na dole. Kuglica dobro lezi, probao sam da ubacim malo plastike ispod kuglice da je izdignem (oko pola milimetra) ali vec onda se clamp zaglavljuje u onom belom drzacu.Ako se cuje karakteristican zvuk transporta kada pocne da preskace da li to onda iskljucuje elektrolite ? Radio sam neke izmene na CD-u (elektroliti u napajanju, zasebni struje za dekoder, no-NOS i zamenu elektrolita oko DAC-a i dekodera), ali nisam menjao elektrolite oko transporta - mada nista me ne kosta da stavim nove - pa da probam.@all :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein Hvala, ali i ja mislim da ne bi trebalo kasapiti ispravan CD.Kada bi naleteo neki transport sa neispravnim laserom, to bi vec imalo vise smisla.Svakako, hvala jos jednom :diablo:

Pa prvo, taj sam Cd praktično otpisao zbog estetskog stanja u kome je stigao. Drugo, kako izgleda, toliko me i kostao. Da nemam jo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein nemoj sa razbucavas radeci cd mos dobiti 2x imam potpuno rasturen Sony ostala ploca sa par delova ispravni 100% ako os

Mogao sam i ja kupiti Sony, ali sam ja bio pametan... (al samo bio... bilo pa proslo...) :diablo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E nisam kupio dobio ali cena lasera za top model je bila previsoooka

Šta je u DAC-u? Možda se isplati da načačkaš jedan externi DAC od ovoga? Koji je model u pitanju?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta je u DAC-u? Možda se isplati da načačkaš jedan externi DAC od ovoga? Koji je model u pitanju?

Pa 2xTDA1541 i sony cxd1144 , imam drugi CDkoji zelim da preradim za DAC, nazalost isto iz SONYa scd-XB940 on je mnogo noviji i vise mi se svidja za eksterni DAC isto je bio top model ali u skorije vreme.I za to mi treba vasa pomoc. 2xTDA 1541 su vasa ako vam trebaju kolega.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2xTDA 1541 su vasa ako vam trebaju kolega.

Moze ako imam gde da jih pametno pokuckam... :confused1: Al prvo da odem kući, zatvorim F5-2/2 i otvorim CD600... Ispratiću to sa nekoliko sličica da posle bude jasnije... Biće posebna tema...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O.K. javi zato sto ima jos zainteresovanih za TDA pa da znam sta mi je ciniti :confused1:

Ako ima neko ko je siromasniji od mene, onda njemu. A svi znamo da ima i ko je siromasak... :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ima neko ko je siromašniji od mene, onda njemu. A svi znamo da ima i ko je siromašak... :confused1:

Stein, Sir Oliver je izrazio zelju da poseduje TDA1541 x2 poziva se na prijateljstvo tebe i njega pa ako nemas nista protiv a da ne ispadnem p. ti odluci :confused1: ps. imam utisak da im je vec nasao primenu :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, kad vec pricamo o DAC-ovima, ne znam da li je to uopste nekome i zanimljivo, malo sam projekata vidjao sa njima, ali ostali su mi od nekih starih CD-ova dva komada PCM56P, pa ako nekome slucajno treba, nek' javi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, Sir Oliver je izrazio zelju da poseduje TDA1541 x2 poziva se na prijateljstvo tebe i njega pa ako nemas nista protiv a da ne ispadnem p. ti odluci :confused1: ps. imam utisak da im je vec nasao primenu :confused1:

Imam ja TDA1541A komada 3 post-39-1242659115_thumb.jpgu chipovima i par u CDima ali mi treba ona SONY PCB sa dual TDA da vidim kako su japanci to odradili :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...