Jump to content

Bass guitar amp


Aleks

Preporučeni Komentari

Drugar hoće da mu sklopim pojačalo za bas gitaru. Hoće da ima nekih 500W, samo bas/treble/volume kontrole i to su odprilike njegovi zahtevi...

Moji su da bude mosfet u izlazu, po mogućstvu jfet preamp sa konstrolama, i složili smo se da bi trebalo da ima dva bas zvučnika + jednu hornu (pitao sam se šta će mu horna za bas, ali kaže to su sada ti moderni ampovi takvi).

Od zvučnika ne bi hteo da bude SAL, ali da ne bude ni nešto preskupo. Tu se vrti oko Eminence-a, Celestiona... šta znam, Beymu sam gledao isto.

 

Predlozi - kako - šta? Ima li neki gotov projekat da se nađe? Koj amp?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kuj ce mu 500W

 

100W je dosta za posten bass amp , svejedno mikrofon ide ispred kutije pa na razglas

 

prosla su vremena kad je ceo band svirao na jedan radio

 

Znam, to sam mu i rekao, nema potrebe za više od 100-150W, ali kaže da hoće da to baš bije, itd... :dontknow:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

70% posla je pravilan izbor bass drajvera, a toliko mora da bude i odnos cene drajveri /elektronika. 

Kompromise se ne isplati praviti, jeftinije se cenkati, mozes vise da dobijes nego da pravis.

 

Drajver mora biti napravljen za bass gitaru ima tu nekih konstrukcionih razlika izmedju drajvera projektovanih da idu duboko

u odnosu na klasicne PA gde je efikasnost na prvom mestu. Drajveri optimizovani za Bas su malo manje osetljivi, al imaju duze hodove, vesanja drugacija...

 

Bez da umem da obrazlozim, ja bez RCF ili JBL ne bih isao u samogradnju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

podseti ti njega da amp od 500W treba vuci - trpati u kola , vaditi , vuci do stage-a , vuci nazad ........

 

postoji razlika ....... bar 300% tezine , ako ne i vise

 

ma ne znam ...... ako se njemu budalesa , ti vidi da li je i tebi do toga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kupi mu neki korektan razglasni kinez od 2x200W , verovatno moze da se bridzuje i fabricki , i eto mu ampa

 

ako se izabere korektno , radice , a ti se bavi korisnijim stvarima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

podseti ti njega da amp od 500W treba vuci - trpati u kola , vaditi , vuci do stage-a , vuci nazad ........

 

postoji razlika ....... bar 300% tezine , ako ne i vise

 

ma ne znam ...... ako se njemu budalesa , ti vidi da li je i tebi do toga

CAk mozda i da pazari D klasu razglasno pojacalo, al bass driver mora biti pogodak.....

 

Edit: preteko me Zen :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma jok class D , mada mozete i da se igrate - jeftino je

 

imas tih jeftinih standardnih liearnih razglasnih ampova po oglasima , donose i od napolja i sta ti ja znam

 

behringeri i slicni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

70% posla je pravilan izbor bass drajvera, a toliko mora da bude i odnos cene drajveri /elektronika. 

Kompromise se ne isplati praviti, jeftinije se cenkati, mozes vise da dobijes nego da pravis.

 

Drajver mora biti napravljen za bass gitaru ima tu nekih konstrukcionih razlika izmedju drajvera projektovanih da idu duboko

u odnosu na klasicne PA gde je efikasnost na prvom mestu. Drajveri optimizovani za Bas su malo manje osetljivi, al imaju duze hodove, vesanja drugacija...

 

Bez da umem da obrazlozim, ja bez RCF ili JBL ne bih isao u samogradnju.

 

A nesto Eminence, Beyma..? Nešto što ima kod nas?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A nesto Eminence, Beyma..? Nešto što ima kod nas?

DAo si link ka Mitros-u , pa kod njih imas i RCF drivera......

Sta se desava sa LNO neam pojama nekad su drzali, sad ih vidim samo na KP, a sajt ne umem da nadjem.

Sigurno jos neko drzi, al ne bavim se time duze vreme pa nisam bas informisan....

 

Ako hoces eminence, gledaj da ima LF ekstenziju u imenu drajvera, tj, da je vesanje dupla kobasica.

Kappa 15 lfa recimo, alfe i bete su igracke, delta LF ako je kriza...

 

P.S. kod bas kutije je kompromis snage koju moze da primi i niskotonske ekstenzije.

BAs od 500w mozes da razjebes sa 100W ako je kutija takva da pri 100w spulna drajvera izlazi iz procepa magneta.

Nemoj da pocenis projekat kutije......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...