Jump to content

Kenwood kl 444-s


Mihajlovic'89

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima. Imam kutije Ei Niš, od HSR 140, bas 12", sa peerless drajverima. Sada mi treba jedan savet, da li menjati ove niške kutije za jedne od sledećih (i koje):


1. Kenwood kl 444-s,


2. Pioneer cs-701 (ne onaj vintage model, sa 12" basom, i hornom, to su valjda cs-701a),


3. Pioneer cs-970 ?


Imam ponudu  da ih menjam, i u zameni jedne od ovih tri da uzmem. E sad posto nemam iskustva s nekim od ovoh kutija, i generalno nemam iskustva sa pioneer i kenwood kutijama, treba mi savet da li vredi to, i da li da ih menjam?


Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Što se tiče reprodukcije visokih, papirna konusna membrana to sasvim lepo radi, pod uslovom da je lagana i da je pobuđuje dobar magnet. Ono gde prirodno zaostaje iza kalota je disperzija, konusne membrane imaju lošiju disperziju od kalota, dakle više so podložne opadanju odziva što se više pomeraš van idealne prave linije do njih. Imam takve visokotonce na AR94 kutijama, i veruj mi, nemam problema sa njima u bilo kom smislu.

 

Za pomenute japanske kutije ne znam, ne sećam se da sam slušao ijednu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Pozdrav svima. Imam kutije Ei Niš, od HSR 140, bas 12", sa peerless drajverima. Sada mi treba jedan savet, da li menjati ove niške kutije za jedne od sledećih (i koje):

1. Kenwood kl 444-s,

2. Pioneer cs-701 (ne onaj vintage model, sa 12" basom, i hornom, to su valjda cs-701a),

3. Pioneer cs-970 ?

Imam ponudu  da ih menjam, i u zameni jedne od ovih tri da uzmem. E sad posto nemam iskustva s nekim od ovoh kutija, i generalno nemam iskustva sa pioneer i kenwood kutijama, treba mi savet da li vredi to, i da li da ih menjam?

 

 

Nista od navedenih zv. kutija nije u klasi za direktnu menjazu za te tvoje EI Nis/Peerless kutije  ! ,

pogotovu sto to iz ponude jeste nesto ali sa ugradjenim manjim bass drajverima ,

recimo da ti se nudi  dobar par vintage Pioneer CS-701A kutija , pa onda da direktno uporedis zvuk pa  da mozda i trampis ,

ovako bolje Nemoj ,

 

BTW , zalepi neke slike od tih EI kutija , pogotovu od tih njihovih Peerless drajvera , sve sa magnetima , korpama .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kenwood KL444-s.

 

bez razmisljanja.

 

zvucnici su baba-roga, ali bukvalno.

 

bolji su od Ei NIs/Peerless kombinacije.

 

:drinking-2:

Jesi imao priliku da ih slusas, mislim na kenwood? I meni one izgledaju interesantno sa dve hornice, mada jeste dacu izgubiti na basu.. I ne znam kakav ce uticaj da ima na zvuk to sto su refleks bas, do sada sam imao samo kompresione kutije..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista od navedenih zv. kutija nije u klasi za direktnu menjazu za te tvoje EI Nis/Peerless kutije  ! ,

pogotovu sto to iz ponude jeste nesto ali sa ugradjenim manjim bass drajverima ,

recimo da ti se nudi  dobar par vintage Pioneer CS-701A kutija , pa onda da direktno uporedis zvuk pa  da mozda i trampis ,

ovako bolje Nemoj ,

 

BTW , zalepi neke slike od tih EI kutija , pogotovu od tih njihovih Peerless drajvera , sve sa magnetima , korpama .....

http://www.diyaudio.rs/topic/7584-pomoc-oko-skretnice-za-kutije-hsr140/

Ovde sam vec postavljao neke slike tih kutija, pogledaj, pa ako te zanima jos nesto reci, slikacu pa cu postaviti  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kenwood-i su mnogo efikasniji od EI Nis-ovih kutija.

 

ne samo sto su bas refleks.

 

sami drajveri su kvalitetniji. mana im je jedino govnjavi prikljucak.

 

za razliku od Ei, rade lepo i na manjim snagama i imaju lep i cist bas.

 

a da li ces izgubiti nesto basa - nemoj biti siguran.

 

slusao sam te kutije u vise navrata i original fabricke a i modifikovane.

 

rade lepo i na lampama i na solid state-u.

 

ako te kutije mozes da uzmes u menjazi za Ei

 

NE CEKAJ, UZIMAJ !

 

:drinking-2:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kenwood-i su mnogo efikasniji od EI Nis-ovih kutija.

 

ne samo sto su bas refleks.

 

sami drajveri su kvalitetniji. mana im je jedino govnjavi prikljucak.

 

za razliku od Ei, rade lepo i na manjim snagama i imaju lep i cist bas.

 

a da li ces izgubiti nesto basa - nemoj biti siguran.

 

slusao sam te kutije u vise navrata i original fabricke a i modifikovane.

 

rade lepo i na lampama i na solid state-u.

 

ako te kutije mozes da uzmes u menjazi za Ei

 

NE CEKAJ, UZIMAJ !

 

:drinking-2:

Ok, hvala  :oke: Uzecu kenwood, ionako volim da eksperimentisem i isprobavam nesto novo, pa kad naidjem na ono sto mi odgovara onda to je to :) Planiram da zamenim i reciver kenwood kr-a5020, za neko pojacalo, verovatno pioneer a550r, pa se nadam da ce biti bolja kombinacija od sadasnje  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

licno, ja ne mogu da ti garantujem da ce ti Pioneer pojacalo

 

biti zvucno bolje od Kenwood risivera. vrlo lako moze da se desi da ne bude.

 

ako ne moras, ne menjaj. mislim, ako je risiver u dobrom stanju.

 

:drinking-2:

Moj kenwood je u odlicnom stanju, sto se mene tice i ne moram da ga menjam. Jel imas neki predlog za pojacalo, ako bih resio da menjam reciver za pojacalo i tuner?  :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...