Jump to content

CD player tweak-ovi


Preporučeni Komentari

Vešanje na razapetu najlonsku strunu je alternativa gumenim nogicama preko kojih se dosta često transporti fiksiraju za kućište plejera. Ima to svoje prednosti, ali ima i mane. Onda ko voli zatvoreno, mora da odradi sveobuhvatan posao modifikacije kućišta a onda je možda bolje krenuti u izradu Shigaclone-a. Onda bar kreneš od samog transporta pa sve po svom ćeifu.

 

Onda je to ultimativni tweak, razbucaš CD plejer skroz, pobacaš sve, uzmeš transport i gradiš ga po svom nahođenju.

 

http://www.faktiskt.se/phpBB3/viewtopic.php?t=44499

 

(za one kojima švedski ne ide od ruke, slike su prilično sveobjašnjavajuće)

 

Slušao si tako razapet transport? Menjaš bas područje tako što opuštaš ili zatežeš damil na kom je transport fixiran...   ludilo!

Transport od PS1 je na tri gumice vrlo vrlo slično kao shiga...    ali zašto se uopšte truditi oko svih tih transporta kad postoji transport

koji čita diskove kao DATA a ne kao AUDIO i to još sve baferuje  :wink2: slično radi znači kao i računar koji čita podatke sa hard diska +

još i zaobiđeš sve moguće kerefeke i izađeš direktno sa čipa u D/A bez konverzije i raznih analognih rešenja/izlaza!?

 

Shigaraki je dobar i ima samo jednu manu...  ograničen je na redbook :-(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osnova, mislim na dac, je vrlo bitna. Sem toga ima mnogo propusta od strane proizvodjaca uzrokovanih menadzerskim delom, citaj smanjenje troskova proizvodnje, pa se desi da i pored dac-a napajanje bude ocajno uradjeno i jako je tesko preraditi da radi dobro. Tu mislim na primer Rotel RCD971 sa pcm63.

 

Poznanik ima ovu spravicu u stock formi i meni se kao takva sviđa.

Ne znam kakav je modifikovan, nisam imao prilike da čujem, ali iz kutije ova sprava može da obrije dosta toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tu se razlikujemo, u nemodifikovanoj verziji ne zvuci nista bolje od proseka. Ovo je jos jedan dokaz da razlicito posmatramo kvalitet zvuka, sto potvrdjuje moj prethodni post gde sam pisao da razlicito posmatramo u razlicitim stadijumima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Yup! I lepo nam dok nismo besni :)

 

Poredio sam sa svojim DAC-om i zvuk je definitno drugačiji, šira scena. Kod mene je dosta ujednačenije, ravnije, recimo i dosadnije al mene prijatnije za maratonsku svirku.U principu zeznuto za poređenje jer su različiti naponski nivoi za duplo al eto, igrali se.

 

Mora sklepam jedan DAC za metalurgiju, nema druge :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poznanik ima ovu spravicu u stock formi i meni se kao takva sviđa.

Ne znam kakav je modifikovan, nisam imao prilike da čujem, ali iz kutije ova sprava može da obrije dosta toga.

 

 Možda, ali ostaje nepoznato da li je to zato što je ona bolja od drugih, ili zato što su drugi bitno lošiji od nje.

 

Mene je recimo neprijatno iznenadio Marantz od pre godinu dana, mislim da je model 6005 ili tako nekako. Lepo izgleda, a zvuk - mrtav, beživotan, anemičan. Bar meni je tako zvučao, a hteo ne hteo, moja refernca je moj NAD C 565BEE, koji je za njega akademik. Ipak je Marantz ostavio iza sebe niz jako dobrih CD čitača, mahom u skpljem segmentu, ali je i za neke normalne pare bilo odličnih modela, na primer 63. Hajde za Yamahu 993, ona je bar bila duplo skuplja onda pa se i očekivalo da će biti dobra, tada je bila njihov top model, ali moj NAD je direktan konkurent ovom čitaču, i cene su im bile na +/- €10 jedan od drugog. Kako bih pogrešio da sam naslepo kupio tog Marantz-a, svom srećom pa nisam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Peđa, tvoj komentar o razlici u slušanji je po meni tipičan. Jako linearne i neutralne stvari se retko kada dopadnu na prvo slušanje, nisu tako napravljene da te odmah obore sa nogu. Takve stvari te možda obore sa nogu na 5 minuta slušanja, ali posle sat vremena, počinješ da primećuješ šta sve nije tu, ili ako jeste, da to ne zvuči baš neutralno. Linearno ti se uvuče pod kože polako, da i ne primetiš, ali kada jednom zagrizeš, nema nazad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbg urekoh ga...

od pre par dana NAD C 521 BEE je poceo da 'odustaje'. dakle duze cita, oko 4 sec ono sto je pre bilo citano skoro trenutno, ponekad prekida reprodukciju na delic sekunde i to malko cesce na prvoj numeri mada se ponekad desi i na nekoj sa vecim brojem.

simptomi se desavaju i na red book standardu i na rezancima. kad je na stand by rezimu pa ga ONujem daljincem onda cita mnogo brze.

Na sta ovo lici najvise:

IC kontroleri (servo i sl.)

FLAT kabl

LASER.

Ni jedan od kondova, narocito 'malih' nije svrsio, nije naduvan i sl. Laser ocistio, sto nije promenilo simptome.

Manual u algoritmu priziva malfunction kontrolera.

Serviser iz RCC electronic misli da je laser (zamena) a ako su kontroleri treba baciti ceo uredjaj...'niko to ne menja i nemoguce je' :whistle2:

 

evo i nekoliko slicki...ako ga ozivim, mozda bi vredeo i neki tweak...izgleda kao korektno konstruisana spravica:

post-1338-0-00796700-1434092487_thumb.jppost-1338-0-70875100-1434092515_thumb.jppost-1338-0-98571200-1434092576_thumb.jppost-1338-0-17598000-1434092627_thumb.jp

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

ok hvala puno.
ako ispadne dobro, neki tweak...u analognom izlazu...izbaciti tranzistore ili bar jedan po kanalu?
vec ima solidne OPove...izgleda da se nista drugo ne moze uraditi?

 

 

Kako misliš da već ima solidne opampove, solidno zvuče ili su solidne kvalitete?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

solidnog su kvaliteta...njima se tweakuju neku drugi plejeri.

nasao sam po netu neke prepravke u smislu uklanjanja mute tranzistora i izlaznih kondova. trandze bih jos i uklonio...mozda.

stvarcica ima 5 regulatora napona, puno kondova oko vaznih potrosaca. da kosta 4 puta vise pa da ih izmenjam sve ali ovako mislim da je neisplativo.

nadam se malo vecoj 'rezoluciji' jer komplikovane muzike ne moze bas dobro da savlada
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

solidnog su kvaliteta...njima se tweakuju neku drugi plejeri.
nasao sam po netu neke prepravke u smislu uklanjanja mute tranzistora i izlaznih kondova. trandze bih jos i uklonio...mozda.
stvarcica ima 5 regulatora napona, puno kondova oko vaznih potrosaca. da kosta 4 puta vise pa da ih izmenjam sve ali ovako mislim da je neisplativo.
nadam se malo vecoj 'rezoluciji' jer komplikovane muzike ne moze bas dobro da savlada

 

 

OK ajde recimo da su "dobri" jer su "kao" audio opampovi ALI po meni oni samo zabrljaju "rezoluciju" i dinamiku i detalje i i...  i sve.

Isprobaj bb627 ili muse01 koji će ti radit iz prve a možda bi ti se dopali 49720.

 

Kombinacijom kondova i opampova možeš nešto malo poboljšati u zvuku mada "kažu" da je najbolje "uživati u muzici" sa 2604...

 

P.S: Da, laser ti riknjava najverovatnije!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kod sebe, u AA MCD203II na poziciju BAL-SE konvertera (izlazni opamp) stavio BB OPA2134. Definitivno se pokazao značajan kvalitativni iskorak u odnosu na originalni OP (NE5532) koji je imao značajno drugačiji karakter zvuka i to je uticalo na itekako primetan finalni karakter kada se poredio balansirani i nebalansirani izlaz sa CD plejera - dovoljno je bilo staviti još jedan interkonekt i prebacivati preklopnik za izbor ulaza na preampu. Između balansiranog i SE izlaza gde OPA2134 igra ulogu konvertera iz BAL u SE, razlika je toliko mala da nije vredna pomena a ni previše pažnje. Doduše, ja nisam imao mogućnost da kupim isti u DIP8 nego samo u SOIC pakovanju pa je bilo neophodno zalemiti podnožje i čip zalemiti na adapter ali se isplatilo.

 

Ne znam koliko se može postati pametniji čitanjem ove teme, ali meni je bilo zabavno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam koliko se može postati pametniji čitanjem ove teme, ali meni je bilo zabavno.

 

 

Ne možeš postat pametniji čitajući text od pre 10 godina jer se mnogo toga promenilo do danas, nisu to pojačala...

u postu #83 imaš mnogo toga objašnjeno što se tiče lowentry digitalija, to već ima smisla čitati. 

OPA2134 je još gori od OPA2604.

 

Ako već radiš AB upoređivanje (rca - xlr) koristi makar potpuno isti kabel kad već nemaš iste konektore!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako već radiš AB upoređivanje (rca - xlr) koristi makar potpuno isti kabel kad već nemaš iste konektore!

 

Uvek koristim isti kabel, samo je spoljašnjica druge boje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...