Jump to content

Very Cheap Sony Trick


stein

Preporučeni Komentari

Ne znam šta mi bi da uopšte načinjem sa Jordanima...

 

Elem... Onomad, davno (ali ne tako Jordan davno :rofl: ) dobih od prijatelja i gurua par malih 4" Sony-ja, fol da ih turim u JBL C1 kutije (prazne) međutim previše posla oko usklađivanja veličina i oblika rupa i korpe pa sam odustao, kutije poklonio a do danaske sačuvao te male midbasove. Ne se mnogo zna o njima, no da su sa nekim... recimo PP membranama, induktivitet zavojnice 0,27mH, Z=3,96Ohma, Rc=3E a ima i neki broj na magnetu "1-504-710-11" i "7T24A"... Za ove oznake sam uspeo da iščeprkam da su se ugrađivali u SS86E gde specifikacija tvrdi da su nominalne impedanse od 6 oma, 85db osetljivosti (1w/1m) i kreću efektivno (šta god im to efektivno u opisu značilo) od 50Hz...

 

8046-sony_SS-86E.JPG

 

Uz ta dva malca, na gomilu se spremam da nabacim Sony SS-TS55 (2 kom) i SS-TS56W (1kom) pa ću da vidim šta se od toga može iskombinovati za neki ... kolateralni sistem ...

Daklem, ništa highend, ali da ne završi baš kao potpuni lo-fi gde se izraženije čuje odjek plastične kutije nego izvorna informacija. (zato neće biti plastična kutija)... Ciljam na neki mdf od 10-16mm (u zavisnosti šta smislim)

 

U konačnom arrangementu (bar ja tako sada razmišljam) kutijice bi bile na cca 1m levo desno i otprilike toliko od mene a tu negde oko monitora i tastature...

Imam jedan mali SE sa PCL86 (dobio u zamenu za ostatak od VU metara koje sam ugradio u cirklotrona, mada sam zapravo ono hteo da poklonim bez da dobijem bilo šta zauzvrat, al' eto...) a i biće tu ponekad neki penzionerski projekat pa da imam nešto da nakačim za inicijalne slušne utiske...

 

Eto... A sad idem da kosim travu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Slucajno sam primetio ovu temu, pa da ne bih otvarao novu, mozda mogu i ovde. Ako ne, slobodno izbacite. Naime, u subotu prepodne tokom neobaveznog razgovora uz kafu u restoranu Boljevcima smo spomenuli pricu o zvucnicima koji mozda ne izgledaju lepo, mozda nisu ni skupi a dobro zvuce. Ja sam tom prilikom opisao zvucnik koji sam napravio od papirne rolne od tepiha i Sony auto zvucnika. U principu to je ML TL. Za vreme koje (nije) potroseno na njihovu konstrukciju i cenu samih drivera, oni zvuce jako lepo. Treba vam samo par korektnih 10 cm zvucnika za auto ili slicno, u pridavnici tepiha zamolite za papirnu rolnu, isecete i gotovo. Gornja trecina cevi je dampirana starim carapama, a mogu posluziti i stari komadi odece. Dzabe. I da ne zabiravim otvor na dnu. Isto od papira. WC ili slicno. Pogledajte slike, samo' ce vam se kasti' .post-40-14375511620587_thumb.jpgpost-40-14375511752243_thumb.jpgpost-40-14375511899089_thumb.jpgpost-40-14375512052665_thumb.jpgpost-40-14375512097685_thumb.jpgpost-40-14375512221495_thumb.jpgpost-40-14375512277685_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije bas isto

 

to su Karlson ceve ........ da prostis - horne

Ma podsetilo me kad sam video rolnu od kartona,jer me vec dugo svrbi da napravim nesto za ovaj JVC .Zapravo se i pitam koliko bi efekta imao neki tunjel kad je driver 3.5 incha.

post-1130-0-34571400-1437553400_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najsigurnije je poceti sa nekim simulatorom** pa videti

 

zavisno od prirode drivera , svasta su ljudi radili u toj formi - kompresiju , TL , BR, pa i ona resenja gde je driver u nekom boxu a cev od stalka je koristena kao BR

 

**T/S  parametri drivera neophodni , na zalos' :hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najsigurnije je poceti sa nekim simulatorom** pa videti

 

zavisno od prirode drivera , svasta su ljudi radili u toj formi - kompresiju , TL , BR, pa i ona resenja gde je driver u nekom boxu a cev od stalka je koristena kao BR

 

**T/S  parametri drivera neophodni , na zalos' :hihihihi:

To je ovo,cisto informativno da pojasnim.Fabrika nikad nije dala zapreminu vecu od krigle piva JVC FS-SD9

Znam odgovor za TS parametre,nego eto pricamo,cak je ovo i celih tri incha.Spremio sam i neki stirodur sa tvrdom folijom,ali od izvora dva putica,ne znam ni kojim putem da krenem,ni dal da krecem.

post-1130-0-66869500-1437554650_thumb.jp

post-1130-0-44011700-1437554652_thumb.jp

post-1130-0-42833500-1437554653_thumb.jp

post-1130-0-41412500-1437554654_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ne zabiravim otvor na dnu. Isto od papira. WC ili slicno.

 

Čuj, otvor na donjem kraju uglavnom i preferira papir. WC ili slično... :D

 

 

 

Zapravo se i pitam koliko bi efekta imao neki tunjel kad je driver 3.5 incha.

 

Thjaneznam, ali http://www.fostexinternational.com/docs/speaker_components/pdf/FE83En.pdf kaže 3" iliti fi 70mm ugradna rupa na kutiji, doduše, za ovaj zvučnjak proizvođač nudi samo jednu "preporučenu izvedbu" koja je dupli bas reflex, not TL ili horna... ima jedno rešenjce u horna-formi... http://www.diyaudio.com/forums/full-range/134257-backloaded-horn-fostex-fe-83-a-3.html

 

Cenim da od svakog zvučnika koji je u originalu spakovan na jedan način, može da se prepakivanjem izvede nešto i na drugi način i da krajnji rezultat bude bolji... Al' što kaže Zen, T/S parametri prvo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma podsetilo me kad sam video rolnu od kartona,jer me vec dugo svrbi da napravim nesto za ovaj JVC .Zapravo se i pitam koliko bi efekta imao neki tunjel kad je driver 3.5 incha.

Ma lakse ti je saamo da nabavis papirnu rolnu i probas. Zmurecki. Manje od pola sata posla. I ne zaboravi par smrdjivih carapa ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ko zna, zna...nego, zasto ce one dve daske ispred basa ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odem ja isecem kakve-god-nadjem daske za probu, kad ono, radi...

 

 

Svaka ti čast... Ja baš juče, a inspirisan tvojim uradkom probao isto. Sek'o, kuckao, a na kraju ni ne liči na tvoje...

 

post-13-0-24289400-1437562401_thumb.jpg

 

... dobar muž uradi po kući sve što treba - ne treba žena da ga podseća svakih šest meseci... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ovo CD. Ovo je hard disk sa sedamdeset terabajta memorije - uvek ima neka pesma koju pre još nisam čuo... ili sam je zaboravio... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato je uvek tu da te podseti...

A ta vrsta Loud Speaker-a zna da ima jako nelinearan srednje/visoki opseg ukoliko se ne ispegla kako treba, a najbolje zvuci sa cevima :buehehe:

P.s. Na Open Baffle, razume se :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...