Jump to content

Jordan loudspeakers


stein

Preporučeni Komentari

Pitanjce... Zna li ko šta o Jordan zvučnicima ovih dana? Našao sam drajvere koji bi mi pasali uz cevni SET, ali tri puta ću da se okrenem u snu pre nego ozbiljno krenem razmatrati drajvere koji su 200€ na sniženju... https://www.hifisound.de/en/Do-it-yourself-Products/Speaker-Drivers/Fullrange/E-J-JORDAN-EIKONA-1-ALU-FULLRANGE.html?listtype=search&searchparam=jordan

 

Pre... jako davno, imao sam jedan par u svom posedu na kratko (bila kriza pa otišli u kiriju) a pošto više nisam podstanar (a kriza nikako da prođe)...

 

Elem... neko?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja sam imao priliku da slusam Jordan, nema dinamiku I harmonijsko bogatstvo visokoosetljivih FR-a, tipa Fosteex Sigma, lepo ocrtava konture, al nema "kick" u midbassu za moj ukus. Specificna stvar I zvuk. Velik imaging za tako malecki driver.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aman ljudi.

 

ti novi fensi fulrendzeri i SET - ne pije vodu.

 

da li sviraju - nekom da nekom ne, a najvaznije je da Steinu - ne pije vodu.

 

bolje da se bazira na starijoj produkciji ili eventualno Fostex.

 

ne prdavci, vec 6 ili 8 inca.

 

toliko.

 

:drinking-2:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aman ljudi... :D

 

Ja sam onomad izvadio dva zvučnika iz trulog Alfa Romea i ispostavilo se da su to neki fensi šmensi zvučnici sa alu-membranom pa sam sklepao neke kutije od iverice i to sviralo super, nešto razgovarali sa kolegom o "starim dobrim vremenima" pa sam ih se setio onako kroz izmaglicu pa reko' da pitam šta bi sa firmom (oni malci imali veći magnet od membrane !), niko ih ne spominje, ne zarezuje ni 2%, nađem da još uvek nešto kao rade, a vi o'ma udarili po meni... :blackeye:

 

Inače, ne pada mi ni na kraj ovo malo teleće pameti da bacam pare, no ono, "just making conversation..."

 

(pomislih, možda neko ima nekog trulog Alfa Romea kod dede na selu, iza štaglja sa senom... :buehehe: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa nema taki u svakoj alfi, pogrešan ti zaključak

 

Nije to zaključak, a da se naglasi da to nije zaključak, adekvatan smajli...

 

(pomislih, možda neko ima nekog trulog Alfa Romea kod dede na selu, iza štaglja sa senom... :buehehe: )

 

...

 

Biće da je negdašnji vlasnik spomenute Alfe bio neki napaljenik na vrhunski fifi pa je plaćao za to što su mu rekli da je super u kolima... Ko zna, možda čovek sluš'o klasiku u kolima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...