Jump to content

DVB-T2 digitalni risiver - koji model?


Nesic

Preporučeni Komentari

  • 4 nedelje kasnije...

U principu, sto veci ekran :)

Ako je pitanje vezano za tv koji bi koristili korisnici stb, koji su vecinom postovani pripadnici starije generacije u narodu poznati kao penzioneri i pratioci domacih tv programa, onda vazi pravilo: ne treba wifi, ne treba hd, ne treba smart... ekran dosta 32, skrenuti paznju da se ekran ne cisti kao onaj na proslom tv-u i to bi, otprilike, bilo to.

Edit: pardon, ako deda iste mkv, mislim da ga pusta skoro svaki danasnji tv, ali ipak proveriti. Izvuci mu produzni usb kablic pored tva na policu da se na trti oko tv-a, utakne flash i show moze poceti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba li otvarati temu koji tv? :)

 

Ja se zamajavao tim pitanjem do pre neki dan i na kraju prelomio na samsung UE32H5500.

Stigo juce brzom postom, otprilike ima sve osim 3D. (tjuner integrisan radi o.k.)

 

Vrlo elegantan, plastika oko ekrana je svega 1 cm.

Slika u HD-u je ekstra, a ova sa TV stanica je podnosljiva.

 

..... cena oko 350 evrica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lg 561v i sams 32h5000ak su mi bili na listi ali ih izgleda nema vise po pristojnim cenama ili ih jednostavno nema u ponudi.

bajlag, odakle si narucio?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je pitanje vezano za tv koji bi koristili korisnici stb, koji su vecinom postovani pripadnici starije generacije u narodu poznati kao penzioneri i pratioci domacih tv programa, onda vazi pravilo: ne treba wifi, ne treba hd, ne treba smart... ekran dosta 32, skrenuti paznju da se ekran ne cisti kao onaj na proslom tv-u i to bi, otprilike, bilo to.

 

Hehe, moja majka po godinama spada u tu generaciju, ali kida po netu.

Kupio sam sebi pre 2 godine Think pad t430s, zaplenjeno mi, sad sam morao i smart TV.

 

Pre je imala neke jeftinije laptopove, ne znam na koju semu je uspevala da ih izbaguje, zaglavi i na kraju pokvari, od kad fura Thinkpad ja sam se psihicki odmorio. Tako da kod mene u praksi vazi za usere profi masina, a ja mogu vec nekako da se snadjem i sa kompromisnim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lg 561v i sams 32h5000ak su mi bili na listi ali ih izgleda nema vise po pristojnim cenama ili ih jednostavno nema u ponudi.

bajlag, odakle si narucio?

http://www.samsunshop.rs/kategorija/samsung-televizori-32/15

 

lager prikazan na sajtu nije tacan, za model koji sam uzeo imali su ih 10 tak i desetak koji treba da stignu.

Porucio sam telefonom, platio pouzecem.

 

Na kutiji u plasticnom kesi uredno racun sa pecatom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.samsunshop.rs/kategorija/samsung-televizori-32/15

 

lager prikazan na sajtu nije tacan, za model koji sam uzeo imali su ih 10 tak i desetak koji treba da stignu.

Porucio sam telefonom, platio pouzecem.

 

Na kutiji u plasticnom kesi uredno racun sa pecatom.

pozovem ih sutra. thx.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u principu, ponuda na kp je nikakva sto se tice 32 modela. oglasi se obnavljaju svakodnevno bez obzira na lager. info od jednog prodavca je da su lageri ispraznjeni, stizu novi modeli za 15-ak dana, ali sa znatno visim cenama. ja i dalje lovim lg 32lb561v ili sams 32h5000(ak)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam onomad kupio UE32...5500 (Smart, verzija sa oznakom 5000 je bila 50€ jeftinija ali bez titule pametnjakovića) beše nekih 700€ u Tehnomaniji, dobio nov sa dvogodišnjom garancijom od svercera iz mađarske za 450. Do današnjeg dana, pu, pu, pu, da ne ureknem, savršeno šljaka. Čak i divx-i koji su na odličnom CRT Toshibinom ekranu bili pomalo muzgavi, izgledaju odlično. Ima neki softverski algoritam za peglanje i izoštravanje, tako da se ni ne trzam za filmovima u 1080p, osim ponekad kad je film stvarno vredan toga. Većina se nabavlja u 720p i savršeno je sve oštro, čisto i gledljivo. Kad gledam nešto u full HD-u pa prikažu neki krupan plan lica lika koji je blago zabradio, mogu dlake da mu brojim. To može da bude i iritantno. Većina pristojno izripovanih BR izdanja je savršeno čista za gledanje čak i kada dođe u 700-1000mb veličini (zavisi od dužine filma). U proteklih nekoliko godina sam imao priliku natrčati samo na dva filma koje nije umeo da učita zbog neprepoznavanja kodeka, ali sam i to rešio tako što sam re-konvertovao u Freemake video konverteru (re-konverzija znači da sam postavio da se sačuvaju svi postojeći parametri - framerate, codec za zvuk, veličina prikaza/rezolucija itd - dobija se nešto veći fajl ali posle toga ga TV vidi a radi sa već postojećim subtitlom)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na jednom drugom forumu je pokrenuta tema u kojoj se ljudi žale na Lg i Samsung u vezi povezivanja sa audio sistemom. Naime, kako kažu, moguće je jedino preko koaksijalnog ili optičkog izlaza. Na skartu nema audio izlaza, a i ako ga ima, pušta samo ton sa analognog tjunera. Ako se nešto pusti sa USB ili HDMI, tona nema...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih znao, kod mene nema ni mogućnosti niti potrebe da se koriste zvučnici bolji od onih koji su ugrađeni u sam TV. Dok ja dođem do toga da nešto pogledam, a TV je u spavaćoj sobi, žena već uveliko pila drva u lalalendu pa bi svako podizanje glasnoće iznad nekog nivoa samo pravilo probleme. Meni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u principu, ponuda na kp je nikakva sto se tice 32 modela. oglasi se obnavljaju svakodnevno bez obzira na lager. info od jednog prodavca je da su lageri ispraznjeni, stizu novi modeli za 15-ak dana, ali sa znatno visim cenama. ja i dalje lovim lg 32lb561v ili sams 32h5000(ak)...

 

Zašto baš te modele tražiš?

 

Sa televizorima ti je isto kao i sa hajfijem, najbolje je da odeš u neku veću prodavnicu i pogledaš kakva je slika

na različitim ekranima (često puštaju isti sadržaj) pa ćeš već sam skontat razlike koje su po meni poprilično vidljive  :wink2:

Imaš u Subotici pouzdanih ljudi koji donose iz mađe mnogo povoljno, pa za istu cenu možeš uzeti veći i bolji...

 

Moja preporuka je neka zaostala Plazma model 50-55" ili manje, drugaru sam preporučio i uzo je pre možda pola godine

za 500 jura i dan danas me smara sa slikom i kakva je podešavanja na netu našao i da je sada slika još bolja i sl.  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein nema koga posebno da preporučuje, otišao na KP, izabrao nasumično jednog, nazvao ga, dogovorio se i otišao po TV. Jbga. Fotoaparate sam uzimao kako kod kojeg, gde mi ispala bolja kombinacija. Mislim da su manje-više svi koji od toga žive jednako korektni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...