Jump to content

Kule Audio


jorgoss

Preporučeni Komentari

Kod mene je E83CC (JJ, ex-Tesla) u CD plejeru (fabrički, nije DIY "lampizacija") a u jednom od dva cirklotrona (Bastard) su Siemens-ove E88CC. (Preamp je poluprovodnički sa BF862 i OPA1632...)

U "B" sistemu su dve JJ ECC81 i JJ EL34 (SET)

 

... kako rekoh, svaka lampa ima gde paše k'o budali kredit, i ima gde može, ali samo na mišiće...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Što bre taj Kule tolko krije tu šemu ko zmija noge kad od renomiranih mož da se precrta kako oćeš

 

attachicon.gifPhoto0288.jpg                                  :sarcastic_hand:  :sarcastic:

lepo uradjeno ko Korato...jel se to vidi neki mikroprocesor tj. volume up/down i on/off...moglo je kad ima stabilizaciju sa lampikom da je uradjeno i ispravljeno i jedan drosel (induktivnost) da pegla....nego sta rekjoste koja je sema i koji delovi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To jeste Korato rugajući smajli je zbog cene, oni to prodaju za hiljadu eura unutra je ecc83 i ecc81 ne bi da lupam oko šeme nisam detaljno zagledao, vlasnik u strahu otvara uređaj na par sekundi da promeni lampe. Ako nekom treba šema možda ga nagovorim sledeći put pa da skinem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi mamlaze, potpuno razumem tvoju insuinaciju i kiselost....sa tim apsurdnim obicajem u domacem hi-fi-ju sam se upoznao tokom visegodisnjeg informisanja i snjufanja po materiji i forumima. Sasvim slucajno poznajem jednog od domacih proizvodjaca i redovno mogu da zavirim pod haubu i da ispratim neki projekat od pocetne ideje do krajnje realizacije. Na srecu video sam kako se profesionalno pristupa ali i sta to ne valja kod nekih koji sebe smatraju nekim renomeom. Cesto se prodaju osrednje stvari zato sto su konkurenciju ispljuvali ili za svoje cedo platili masnu reklamu, ali kad pljusne slika na netu sver postaje jasno ko dan. Na kraju svoje potrage debelo verujem da uredjaje prodaje izgled i dobraaa prica.  Takodje sam primetio i da ljudi navuceni na neku spravu ne dozvoljavaju sebi kriticki stav jer ili bi ih to dotuklo obzirom da su se izuli. Drugo, kako da napljuju spravu koju ce posle prodavati. I na kraju vecina takozvanih firmi svoje uredjaje bazira na tudjim semama koje samo uoblice na svoj nacin i zapakuju...a to radim i ja samo sto nisam firma i na srecu ne moram takve uratke da placam 1000 evra koje cu skockati za 250 evra. A uz malo znanja i matematike moze se projektovati...imamo internet i knjige iz kojih su svi ucili...

A ovom prilikom se zahvaljujem i svim jako predusretljivim drugarima sa ovog foruma koji su uvek voljni da priteknu u pomoc.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...