Jump to content

ECC88 preamp sa ebay-s


zbotic

Preporučeni Komentari

usput , da se ne akamo kucajuci , stivo za laku noc : How to gain gain_A Reference Book on Triodes in Audio Pre-Amps , Burkhard Vogel ........ ako je vec RDH4 predebela za nachtkasten

 

:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 50
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Za graua;

 

Ako ikad budem radio snagaša sa cijevima, a vjerojatno neću, napravit ću to sa ovima http://www.emissionlabs.com/datasheets/EML520B-Datasheet.htm

 

 

Samo na znanje i razmatranje :)

 

P.S.

Za preamp, kažu da ove TFK mogu 10 000 - 15 000 sati (u ovom režimu) pa ću izgleda biti puno star kada budem trebao nove ili novi preamp. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za gain... Velik je, ali nije nešto posebno prevelik. Nisam mjerio. Za kombinaciju sa ovim bugarskim DSD DAC-om i Alephom mi je taman.

 

Zvuk je više na detaljnu i preciznu stranu, nego na tugaljivu. :) Vidjet ćemo kada se razradi do kraja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samouko sam nešto malo pročitao i uglavnom zaključio sljedeće; Izabrao sam topologiju koja je sama po sebi rizična, a E88CC tu ništa ne poboljšava situaciju. Tehnički je sve u granicama dozvoljenog (za većinu primjeraka cijevi), a s obzirom da bi prepravljanje ove topologije bilo kompliciranije nego prelaz na nešto drugo odustajem od takve akcije. Pojačalo svira izvrsno i sav rizik ima svoje opradvanje. Kako nebi došlo do proboja pri paljenju cijevi povećao sam vrijeme odgode anodnog napona sa 15 na cca 30 sekundi. Sukladno tome i izlaz  ne uključujem nakon 60 već nakon 90 sekundi.

 

Nakon petnaestak dana ili mjesec možda i promijenim mišljenje, a čekam i svog lokalnog tube-gurua ga se izjasni. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uradjeno (pogledati prvi post)

 

ako te volja ,pripostuj semu , sa izmerenim DC u bitnim tackama , ne bi bilo zgoreg da izmeris i trenutni gain ...... pa mozemo o eventualnim promenama

 

obavezno ubaci onu diodu g-k na cathode folower triodu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušam ga evo cijeli dan i mogu potvrditi da radi odlično. Bolje ne treba. I to sa Reflektor 6N23P. Stavljao sam i Simens E88CC i to je još bolje. Upravo iz sigurnosnih razloga još nisam trajno prešao na njih, ali sve mi se čini da će to biti uskoro. :)

Čak sam stavio bio i Telefunkenice E88CC, premjerio napone i s njima ćemo malo pričekati.....

 

Po meni je 6N23P sa logom rakete daleko najbolja  , neznam proizvodjaca bolja i od simensovih E88CC  i od svih ostalih, ali one su rijedje od reflektorki i skuplje koliko ja znam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo otprilike što sam napravio. S anodnog napona djeliteljem napona pridodano je 35 V na ground sklopa grijanja(prema priloženoj shemi). U tom sklopu ovdje su i releji i odgode paljenja. Važno je sve te grounde koji su spojeni na graetz nižeg napona odvojiti i spojiti u ovu točku koja sada ima potencijal 35 V. Tako će sve raditi kao prije, samo pomaknuto za željeni potencijal. U relativnom odnosu sve ostaje isto u tom sklopu. Naravno bilo koji ground da ostane po starome to više ne radi.

 

Originalnu shemu imate u linku sa ebaya. Shema je nešto malo izmijenjena u realizaciji, ali to ništa ne mijenja na stvari, logika je ostala ista.

 

 

post-26-0-60290400-1420442726_thumb.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo otprilike što sam napravio. .....

 

 

preko tog otpora od 150K stavi elko od 10uF

 

ako ti nije tesko izmeri pojacanje (naravno sa potom na max)

 

ne moras egzaktno osciloskopom - dovoljno je i multimetrom na 400-1000Hz

 

i , da - stavi onu diodu 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 @stein

 

 Ovo što sada radim je čista zajebancija iz dosade. :)

 

Pa na to sam i mislio... Sad kad već kreneš gomilati cevi zarad selekcije koje sviraju bolje od onih drugih, imaćeš dovoljno da sklepaš i jedan riaa... :) Tek toliko da ti ne bude dosadno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo izmjerio gain. Oko 10, mjereno na 1 kHz, običnim voltmetrom.

 

Što se tiče diode, nekako sam mišljenja da to više i ne treba......

 

 

ti odgovara gain od 10 , ili bi hteo manje ?

 

glede diode ........ kog su zmije ujedale , taj se i gusterica boji ....... :oldtimer::shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može ovaj gain ostati nije mi toliko bitno, dobro će mi doći u kombinaciji sa onim bugarskim DAC-om, koji je tu dosta oskudan.

 

Zvuk je inače ostao dobar možda čak i malo bolji, nelako je opušteniji. Možda sam ja opušteniji pa mi se samo čini.

Inače sam bajpasiro nešto tih kondova u grijanju i to je donijelo napredak.

 

Može li ovaj kondezator što si mislio umjesto 10uF biti 22uF?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...