Jump to content

Pomoć! Dali valjaju ova pojačala i skretnice?


...sam se banovo

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

kakvo ti je to pitanje?

lepo piše na modulu skretnice da je aktivna, diskretna.na slidži se vidi da imaju i neke regulacije.

posle nje slede dva kanala tj pojačala, a pre njije torus i ispravljač i audio zeza za uključivanje svega kada dođe signal.

uzgred pogrešan ti naslov slike , nije skretnice i amp nego skretnicA i ampOVI

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakvo ti je to pitanje?

lepo piše na modulu skretnice da je aktivna, diskretna.na slidži se vidi da imaju i neke regulacije.

posle nje slede dva kanala tj pojačala, a pre njije torus i ispravljač i audio zeza za uključivanje svega kada dođe signal.

uzgred pogrešan ti naslov slike , nije skretnice i amp nego skretnicA i ampOVI

 

promaklo mi to...

...pogreši čovek, nego meni najbitnije jel to valja!?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

valja.

naravno, sad je pitanje jel čemu TEBI valja John Bowers active 1 kao ceo ili u delovima.

Ma razmišljam kupiti te aktivne kutije za slušanje rock muzike  ;) ali pošto je cena malo jača

nisam siguran dali mi zapravo i trebaju AKTIVE kutije (jer ima i drugih kutija npr.neki BC1 sa pasivnim skretnicama)

ali sudeći po slikama deluje zaista ozbiljno odrađeno samo što se ja u pojačala i skretnice ne razumem.

:wacko:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cena aktivnih kutija je ~800 a pasivnih ~500. Ove Spendor sam skoro kupio ali sam zbog lošeg stanja odustao:

 

http://www.ebay.de/itm/191376696169?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Dali ima smisla dati tolko para za kutije koje će se koristiti i za računara ili bolje uzeti neke manje/jeftinije?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još kad bi znao šta hočeš... :D

 

Ok ajd znam otprilike, hoću manje kutije koje mogu stajati na stalcima (koje već imam) pored radnog stola sa računarom!

Računar je tu najmanje bitan, stvar je u tome da nemam dovoljno prostora da imam dedicated zid gde bi stajala hifi oprema

+ tv + zvučnici.

Akcenat je na ROCK muzici - znači basa mora biti (mada ne verujem da su male kutije za to u stanju)  :huh:

Ove slike (gore) su iz John Bowers Active 1 kutija (300w monoblokovi) a vlasnik traži 800 eura za njih.

 

Eto ako netko ima dobar savet neka napiše! Unapred hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzmi ti lepo neke kvalitetne slušalice (možda iz fioke ili ormara)  pa to koristi dok ne natrčiš na neke kutije koje će te "kupiti" kako izgledom, praktičnošću i performansama... Kako narod kaže: "strpljen - spašen"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm....već si se složio da su 10" Tann koje je Mika povukao iz ponude dobar izbor za tebe. Nisam imao prilike ćuti takve kutije, ali specifikacije su više-manje slične Devonu kojeg imam.
Ako je istina da su usprkos smanjenju gabarita kutije i glavnog drivera, a dodavanjem pasivnog radijatora zadržale karakteristike kutija koje su svojedobno zamjenile onda je to kutija kakvu zapravo tražiš!
Budući da si u EU daj si vremena i čekaj da se negdje pojave u ponudi. Prvi trag je ebay, ali redovito pregledavaj oglase iz zemalja Beneluxa i nordijske oglase. Malo-malo se pojavi neka zanimljiva i relativno povoljna ponuda. Moguće i ispod razine cijene koju si naveo.
Kako Stein reče - strpljen spašen.
Ili si nabavi Iskra Garrard kutije i odradi tweak skretnice a la Zen Mod i skini zadnju stranicu. Iznenadio bi se koliko je to dobro za tričavih 40-50 € troška.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako nisam čuo ni jedne ni druge, onda iz čiste zatucanosti i neupučenosti glasam za Dorset zbog dual concentric drivera. :rofl:

Cijena je oko 600€ bez shippinga. Ne znam koliko je to dobra cijena. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...