Jump to content

...ili Shigaraki


Čarli

Preporučeni Komentari

Neće raditi jer je to nemoguće, uvijek, u svim opcijama i kod svih playera (da budem jasniji) :)

 

Samo USB + software ili slično + software.

OK sad je već svejedno jer sam bidovao za jedan 696, u svakom slučaju če mi dobro poslužiti za transport (imam već jedan slabiji model

393 koji radi odlično) samo neke diskove čita teže pa rekoh vreme je da zgrabim još koji jeftin primerak dok ih ima na netu  B)

Sacd će raditi svakako preko analognog izlaza (pretpostavljam u 5.1 i stereo?) kao i tvoj Denon jel tako?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hoće, preko analognih izlaza. Možda mu bude trebao firmware upgrade za snimljene SACD-ove. To vjerojatno ima na gornjem linku ili ćeš drugdje lako naći.

 

BTW imam i Pioneer DVD 610, a imao sam i 600, 300, 585.

 

 

 

SACD-R kompatribilni playeri:

 

https://code.google.com/p/sacd-ripper/wiki/SACDRCompatiblePlayers

 

Uspud da kažem da Pioneer DVD-600 vjerojatno radi, ali sa firmwareom od DVD-610 (jer je u dvije liste)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...  ma meni je bitno da mogu slušati SACD-e preko daka. Skinuo sam novi sacd od P.Floyd-a ali ga ne znam pokrenuti ni na Pioniru (prepozna ga kao dvd) a neće ni na WD live-u  :(

Na Denon-u 3910 radi bez problema i preko digi izlaza (onda i sa 2910 sigurno radi) ili takođe može samo preko činčeva?

 

Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pronašao sam neko DIY rešenje na netu pa bih molio stručnjake da pogledaju i prokomentarišu dali je

to bolja opcija tj dali je kvalitetniji zvuk na taj način nego kad se koriste analogni izlazi? Hvala  ;)

http://freerider.dyndns.org/anlage/HiresAudio_E.htm

post-1515-0-30142400-1416528429_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...i jesi li ga dobio? Utisci?

U medjuvremenu mi naleteo Philips cd pa sam njega pazario a Shigu batalio,bar za sad.Posto sam njega uzeo malo sam se smirio ali sad mi naleteo neki Onkyo cd koji bih mogao da uzmem kao transport pa sad razmisljam izmedju njega i Pioneer-a...da li mi manje treba jedan ili drugi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pronašao sam neko DIY rešenje na netu pa bih molio stručnjake da pogledaju i prokomentarišu dali je

to bolja opcija tj dali je kvalitetniji zvuk na taj način nego kad se koriste analogni izlazi? Hvala  ;)

http://freerider.dyndns.org/anlage/HiresAudio_E.htm

Vrlo je diskutabilno i bez slušanja  i uvida u kompletnu opremu koja će se koristiti nemoguće za odgovor. Vjerujem da sve radi kako je napisano, međutim, već prije sam pisao o tome kako je konverzija DSD u PCM poprilično glup posao. DSD ima osnovnu prednost u jednostavnijoj konverziji u analogni signal, a u ovom slučaju se transformira nazad u PCM sa svim njegovim manama konverzije. Moguće je i da je u konkretnom slučaju sve odrađeno kvalitetno u smislu elektronike pa razlike ne budu primjetne, ali ovaj princip jednostavno nije kompatibilan s mojim razmišljanjem o audiofilskom korištenju digitale. Ovo isto radi vjerojatno i OPPO i neki slični playeri koji se hvale time da mogu dati digitalni output za DSD, ali jedini ispravan način za slušanje SACD-ova je kvalitetan player sa analognim izlazima ili ono što su mnogi napravili slično ovome. http://www.diyaudio.com.hr/viewtopic.php?f=14&t=1427

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo je diskutabilno i bez slušanja  i uvida u kompletnu opremu koja će se koristiti nemoguće za odgovor. Vjerujem da sve radi kako je napisano, međutim, već prije sam pisao o tome kako je konverzija DSD u PCM poprilično glup posao. DSD ima osnovnu prednost u jednostavnijoj konverziji u analogni signal, a u ovom slučaju se transformira nazad u PCM sa svim njegovim manama konverzije. Moguće je i da je u konkretnom slučaju sve odrađeno kvalitetno u smislu elektronike pa razlike ne budu primjetne, ali ovaj princip jednostavno nije kompatibilan s mojim razmišljanjem o audiofilskom korištenju digitale. Ovo isto radi vjerojatno i OPPO i neki slični playeri koji se hvale time da mogu dati digitalni output za DSD, ali jedini ispravan način za slušanje SACD-ova je kvalitetan player sa analognim izlazima ili ono što su mnogi napravili slično ovome. http://www.diyaudio.com.hr/viewtopic.php?f=14&t=1427

Ovo stvarno zanimljivo izgleda samo kako to na kraju zvuči? Kad bi neko imao npr. OPPO BDP-80/83/93/95/105 (oni navodno NE RADE konverziju u PCM) pa da nam napiše njegovo iskustvo, zboticu ti imaš Pionira i Denona pa si sigurno upoređivao, koja varijanta radi bolje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za koji format konkretno.

 

Inače ima dvadesetak permutaciju za usporedbu....

Ma nemam pojma, samo želim slušati novi Pink Floyd sacd koji je u .iso formatu.

Kad se to snimi na dvd Denon i Pionir mogu da ga čitaju (jel tako?) i puste preko činčeva, e to me najviše zanima  ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pioneer SACD preko analognih izlaza ocjena 6

Denon SACD preko analognih izlaza ocjena 8

Modificirani Denon SACD preko analognih izlaza ocjena 9

Laptop + JLSounds SACD-iso preko DoP metode ocjena 9

 

Mislim da je ovo mnoge forumaše zanimalo a ne samo mene, dobar SACD

npr. Denon DVD-2910 se može naći već za 70 eura na netu...  mislim da je

to onda odličan izbor a Pioneer (nov) za CD transport ima već za 40 eura...

 

Hvala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Denon je odličan pogotovo što sam ja DVD 3910 nedavno kupio za cca 130 eura. (imam dva komada i ne mislim ih više kolekcionirati :) )

Mana mu je što u tim godinama vjerojatno treba zamjeniti laser (20 eura), a i novi laser je izbirljiv pa treba imati kvalitetan snimač. Bez obzira na to, best buy bez konkurencije.

 

P.S.

Generacija 2930 i 3930 ne čita snimljene SACD-ove da se nebi netko zaletio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U medjuvremenu mi naleteo Philips cd pa sam njega pazario a Shigu batalio,bar za sad. .....

E ako si, . . .  mada izgleda kao "linija manjeg otpora" posle svega sto si napisao, trazio i trosio energiju i vreme u pokusaju da to napravis/nabavis.

IMHO - taj cd transport vredi te novce.

Mislim na "shiga klon", a ne na Philips cd - naravno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E ako si, . . .  mada izgleda kao "linija manjeg otpora" posle svega sto si napisao, trazio i trosio energiju i vreme u pokusaju da to napravis/nabavis.

IMHO - taj cd transport vredi te novce.

Mislim na "shiga klon", a ne na Philips cd - naravno.

 

filjips... :umnik2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E ako si, . . .  mada izgleda kao "linija manjeg otpora" posle svega sto si napisao, trazio i trosio energiju i vreme u pokusaju da to napravis/nabavis.

IMHO - taj cd transport vredi te novce.

Mislim na "shiga klon", a ne na Philips cd - naravno.

Pa to i jeste zapravo,osim ako (recimo) ovaj cd radi bolje.....mada meni to nije ni bitno,zadovoljan sam tako da je primarni cilj ispunjen.Za vikend mi stize i ranije pomenuti Onkyo (nisam izdrzao :) ) pa cemo videti kako i to radi.

 

Shigaraki ostaje za neki drugi put,kada (i ako) budem imao vise vremena da se tome posvetim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

 

Tebi čita snimljene sacd sa tim firmverom?

 

Ja sam flešovao moj ( 696av ) sa poslednjom verzijom ( YDC7B16A.7.0) i još uvek ne čita snimljene sacd-e ( fabričke SACD i snimljene DVD-A čita ),

e sad ili nemam dobar pišač ( Pioneer IHAS 124h ) ili program za snimanje ( nero i imgburn ) new valjaju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...