Jump to content

Shure v15 III, koju iglu uzeti i gde?


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 6 months later...

Kupio sam Jico evg iglu sa ebay-a (nije SAS) . Platio sam je 20$ i stigla je u roku od nedelju dana.

Stavio sam je na v15 III glavu koja ima kućište fabrički predviđeno za ortofon headshell od as212 ručke (ima dva zljeba koja upadnu tamo inače vijci za standardno vezivanje glave dodju).

Uglavnom, sa ovom iglom zvuk mi je lošiji nego sa m95ed glavom koja ima originalnu iglu. Mislio sam da će Jico generic igla biti dovoljno dobra međutim razlika u zvuku je tolika da jednostavno nemam volje dalje da se igram sa v15 III. Voleo bi da probam sa nekom drugom iglom. Prosto mi neverovatno da na as212 ručki v15III lošije radi od m95ed...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio sam Jico evg iglu sa ebay-a (nije SAS) . Platio sam je 20$ i stigla je u roku od nedelju dana.

Stavio sam je na v15 III glavu koja ima kućište fabrički predviđeno za ortofon headshell od as212 ručke (ima dva zljeba koja upadnu tamo inače vijci za standardno vezivanje glave dodju).

Uglavnom, sa ovom iglom zvuk mi je lošiji nego sa m95ed glavom koja ima originalnu iglu. Mislio sam da će Jico generic igla biti dovoljno dobra međutim razlika u zvuku je tolika da jednostavno nemam volje dalje da se igram sa v15 III. Voleo bi da probam sa nekom drugom iglom. Prosto mi neverovatno da na as212 ručki v15III lošije radi od m95ed...

 

 

ako je i radjena od JICO-a,specifikacija ne mora da bude ista kao originalna JICO..takva je prica i za LP Gear/Stanton 881 Shibata profilom...imao sam obe,JICO/LP Gear,razlika je nebo i zemlja u kvalitetu izrade izmedju teoretski "iste igle"...

 

pogledaj kao prvo ako mozes da li je igla dobro usadjena u nosac..

 

http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=389311

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da stvar bude gora, kada stavim m95ed imam brum kada dotaknem headshell ili telo ručke. Inače, u radu uopšte nema bruma. Ne znam da li je do glave ili nečeg drugog...

Kako stvari stoje, najverovatnije cu prodati ortofon headshell+v15 i vijati nešto drugo.

Igla od v15 idealno naleže na glavu...

Jel ima neka oprobana kombinacije za as212?

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da stvar bude gora, kada stavim m95ed imam brum kada dotaknem headshell ili telo ručke. Inače, u radu uopšte nema bruma. Ne znam da li je do glave ili nečeg drugog...

Kako stvari stoje, najverovatnije cu prodati ortofon headshell+v15 i vijati nešto drugo.

Igla od v15 idealno naleže na glavu...

Jel ima neka oprobana kombinacije za as212?

 

 

Nisam siguran al ta AS212 je malo teza rucka(?),jos ako si na to dodao neki od ovih novijih Ortofonovih shellova,sto mogu da se kupe,samo si dodatno jos povecao efektivnu masu..V15/III je vise za laganiju rucku tipa SME 3009/II...M95ED je tolerantnija s ove strane gledista

Pogledaj da li je sama igla,dobro usadjena u nosac igle (90* u odnosu na povrsinu ploce,ako sve gledas od napred),a ne kakvo je prianjanje kompletne igle,uz telo zvucnice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da stvar bude gora, kada stavim m95ed imam brum kada dotaknem headshell ili telo ručke. Inače, u radu uopšte nema bruma. Ne znam da li je do glave ili nečeg drugog...

Kako stvari stoje, najverovatnije cu prodati ortofon headshell+v15 i vijati nešto drugo.

Igla od v15 idealno naleže na glavu...

Jel ima neka oprobana kombinacije za as212?

 

Nisi jedini koga ovo pitanje muči... http://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=4815.0 (tu ima nekih odgovora, čovek traži zvučnicu do $100 da ukombinuje sa istom ručicom... Pročitaj, možda izvučeš neki zaključak...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

As212 važi za all round ručku tako da verovatno zbog toga ima problema sa v15 iako je fabrički ručica stigla sa njom.

Po meni, Stanton 681 ili 881 bi bila pun pogodak.

 

 

mislim da srljas i dalje...i V15,i oba Stantona su zvucnice visoke komplijanse,traze laganije rucke..sa SME3009/S2 (8,5gr) rezonantna frekvencija (merena) je na nekih 7-8Hz i to je vec na limitu..

 

AS212:

 

 "Effective mass: 12-18g (depending on position of counterweight",ako imas extra shell Ortofon-a,verovatno si samo jos povecao efektivnu masu,ovo vise odgovara nekoj MC zvucnici,ili recimo Ortofon 2M seriji..

 

Mimo toga 681 i 881 se dosta razlikuju tonalno,jedna ti je MI,sa jednim toplijim zvukom (681),dok je 881MM,otvorenijeg zvuka....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...