Jump to content

EI razglas


Karamba

Preporučeni Komentari

Dobio sam EI razglasne kutije sa 6 nekih full range 20cm zvučnika po kutiji, Nigde nalepnice, možda su DIY. Svaki zvučnik po 10 wati i na 4 oma. vezani kao na slici. Nemam pojma koliko su kutije oma na ulazu, i da li podjednako snage dobija svaki zvučnik pa molim za pomoć. Takođe i savet šta činiti sa ovim, rasturati pa praviti neke kućne kutije ili ovo može pristojno da zvuči prikačeno na obično stereo pojačalo u manjoj prostoriji. Zvučnici unutra su DZ 0800/PF-01 4oma 10W. :guitarplayer:

 

P.S. Nisu kačene jer ne znam na koliko je cela kutija oma, Možda je na 5.333 a možda i grešim.

 

post-1604-0-83465900-1390137466_thumb.jppost-1604-0-14054300-1390137468_thumb.pn

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

bas i nije za neke kucne kutije

 

basa nemaju , srednji su kako tako , visoki malo gori od toga ...... dakle - za bass nisu , kao FR se ne proslavljaju

 

izvadi jedan iz kutije i poslusaj na golo - obrati paznju na srednje i visoke

 

ako si zadovoljan , onda gledaj sa cime da ih iskombinujes da dodas  bass i Vt helper

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, a kakvo je stanje ovako kako su povezani? Na koliko su kutije oma i koliko vati, kako je raspodeljeno opterećenje po zvučnicima? Na kakvo pojačalo smem da ih prikačim ovakve kakve su? Sve ovo pitam jer se ne razumem u zvučnike sem osnovnih stvari poput "pročitaj šta piše na nalepnici"  :whiteflag:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, a kakvo je stanje ovako kako su povezani? Na koliko su kutije oma i koliko vati, kako je raspodeljeno opterećenje po zvučnicima? Na kakvo pojačalo smem da ih prikačim ovakve kakve su? Sve ovo pitam jer se ne razumem u zvučnike sem osnovnih stvari poput "pročitaj šta piše na nalepnici"  :whiteflag:

kao sto rece mudri Zen - basa nema, visokih nema, srednji su o.k..

 

imao sam 2 komada takvih i koristio ih kao srednje.

 

sto se tice pitanja kakvo pojacalo - bilo kakvo.

 

samo nemoj da uteravas veliku snagu u kutije da ne bi bilo belog dima.

 

mozda ubaciti po bas 8 inca (ili 2) i visoki u svaku kutiju ...

 

2 basa, 2 srednja i 1-2 visokih ...

 

...

 

bilo bi lepo kad bi popunio O MENI rubriku sa podacima

kao mestu na primer, da bi kolege forumasi cisto znali i

adekvatno ili blagovremeno ti pomagali.

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, a kakvo je stanje ovako kako su povezani? Na koliko su kutije oma i koliko vati, kako je raspodeljeno opterećenje po zvučnicima? Na kakvo pojačalo smem da ih prikačim ovakve kakve su? Sve ovo pitam jer se ne razumem u zvučnike sem osnovnih stvari poput "pročitaj šta piše na nalepnici"  :whiteflag:

 

 

odgovorih ti u postu #3

 

8R //16R = 5R3 , a sto si i sam rekao

 

ako je verovati podatku da jedan ima 10W , onda ovako kutija ima 30W ......... gde na ta dva redno vezana ide po 10W svaki , a na ostale se rasporedi ostalih 10W

 

ali si verovatno i sam zakljucio da je to upitan kvalitet zvuka , tako da nema neke vajde razmatrati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...