Jump to content

Lenco L75 & Leo


Leonardo

Preporučeni Komentari

Igrom slučaj, čitajući post http://www.diyaudio.rs/topic/2812-kupuj-dok-nije-otišlo/page-102#entry174973 ( Hvala Crni), ukapiram da je dotični gospodin Dieter koji prodaje Altece komšija moje ćerke u Austriji. Pogledam ostale njegove oglase i vidim jedan lepo očuvan  Lenco L75. Kako to obično biva, brza razmena poruka i malo priče preko Skypa i dogovori se dolazak i pregled dotičnog platenšpilera :). Gospodin Dieter je bio više nego velikodušan i naplatio samo 149 gramofon koji je oglasio za 179e. Gramofon je kompletno ispravan, u radnom stanju, nije popravljan i prepravljan ali mu nedostaje onaj vadičep na ručki - Antiskate corkscrew - . Slike u prilogu.

 

post-11-0-56912800-1388331551_thumb.jpg    post-11-0-99554100-1388331727_thumb.jpg    post-11-0-61965700-1388331655_thumb.jpg    post-11-0-06248000-1388331800_thumb.jpg    post-11-0-28333900-1388331861_thumb.jpg

 

 

Lenco će odmarati u Austriji do Uskrsa ili nešto kasnije, kada će doputovati u Zemun a onda sledi  još neisplanirana igranka. Video sam i znam da su mogući mnogi putevi usavršavanja ili potpunih rekonstrukcija.

Možda budem  odlučio  raditi plinth od Coriana, sa svim pratećim elementima, polu-klon PTP5, super osovina slično onome što radi poštovani Peter. Za sada još nemam jasan plan i program.

Osloniću se na  dobronamerne savete iskusnijih Lencologa čije sam komentare i iskustva čitao u nekoliko domaćih tema.

 

Za sada toliko, nastaviće se :dance4:    

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

toliko toga ima , vec razradjenog , pa ne bih dodavao

 

sem jedne , po meni , veoma bitne stvari - ako budes radio PTP , obavezno napravi opciju da se idler odmice od motora i tanjira , kad je gramofon off

 

fabricko resenje , sa limenom vodjicom , je vise nego dobro resenje a moze se , recimo , iskombinovati poteznik sa tankom uzicom i sidristem bilo koje vrste

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

masinac si pa znas , al' zarad pocetnika :

 

rastavljanje , ciscenje , odmascivanje i ponovno podmazivanje lezajeva motora je muss , kod svakog starog gramofona ;

 

isto i za lezaj tanjira

 

Lenco rucica - izduvati horizontalni lezaj komp. vazduhom , V blokove knife edge (vertikalni lezaj) zameniti - napraviti nove ili od teflona ili od mesinga

 

a posle toga zameniti rucicu boljom :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bojim se tih radova, strpljenje i odlučnost mi ne nedostaju kada odredim cilj i krenem ka njemu.

Igor  je idejni tvorac i konstruktor jedne unipivot ručice kojoj sam sve delove ja uradio. Može se videti na nekim fotosima Dostoyevskog na netu. Ta ručica po radnom nazivu KiVi će biti jedna od prvih koja će biti isprobana u ovoj kombinaciji. Napravio sam 4 komada koji su, za sada, definisani kao prototip ( ja mislim vrlo uspeo prototip 4/4 ). Verovatno će tu biti i nekih dodatnih rekonstrukcija mada već sviraju, i to lepo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumem tvoje čuđenje. Ovo je samo jedna lepa igra i zabava a nije ni preterano skupa, što ne znači da do kraja neće postati. Simpatična mi je sva ta Lencomanija a i naučiću valjda nešto novo. Druga stvar je što će i zajednica od toga imati neke pogodnosti a nije u koliziji sa poslovnim planovima. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumem tvoje čuđenje. Ovo je samo jedna lepa igra i zabava a nije ni preterano skupa, što ne znači da do kraja neće postati. Simpatična mi je sva ta Lencomanija a i naučiću valjda nešto novo. Druga stvar je što će i zajednica od toga imati neke pogodnosti a nije u koliziji sa poslovnim planovima. 

 

I ja sam "pao" na Lenko "trip"... utripov'o da mi treba da imam jedan Lenco u kući... Ako je istina, sutra stiže... Ali za sada samo toliko o tome - da ne urušavam temu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka kuća mora da ima bar jedan Lenco

 

:wink2:

 

I Tannoye, JFete, Lanpe, Sonide, Beyme, Iskre, OB&MLTL-ove, Beyerdinamice, Orne, Plavo-bele kabliće, Plintove, MC trafoe, Posrebrene žičke u teflonu, ICAR kondove... ufff tek sam počeo, treba to sve da se ispostizava   :hot:  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne, ne, ne....

... ček... Tanoje . imo, Lanpe, imam, Sonido? - ništa, Beyme ne ali Eminence da, Iskre... prvo pojačalo bilo Iskra... ma šta tu...

Ajd dosta zezanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zaboravi, prvo treba da izlupamo jajca ( Uskršnja ), onda bi možda mogao početi. Sve zavisi od ćerke kada bude dolazila, strpaće ga u auto i doneti ovamo...a onda sledi nastavak. 

U međuvremenu bistriću pisanja na LH i drugde gde naletim na nešto zanimljivo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zaboravi, prvo treba da izlupamo jajca ( Uskršnja ), onda bi možda mogao početi. Sve zavisi od ćerke kada bude dolazila, strpaće ga u auto i doneti ovamo...a onda sledi nastavak. 

U međuvremenu bistriću pisanja na LH i drugde gde naletim na nešto zanimljivo. 

 

Pa dobro, nije Uskrs tako daleko...

Samo pazi kako će se na tebe primiti sve napisano - nemoj sebi dozvoliti da u glavi stvoriš neku viziju toga kako će taj gram na kraju da svira - dozvoli sebi luksuz da te iznenadi. U suprotnom, mogao bi se razočarati. Nekad je manje - više...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...