Jump to content

HDD sunspension


gfx

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 40
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

jooook, ne diraj te crneee - bolje od toga u wd-u nema. Barem sam ja tako pohvatao.

 

Ja sam ih upravo zbog toga i kupovao... i preporucivao,,, uvek prvo kvalitet, pa ostalo.

 

Medjutim, sada "i jare, i pare" nekako mnogo tesko uklopiti zajedno  :(

 

Dobro je samo da sam uvek uspevao da odolim iskusenju, pa nisam uzimao VelociRaptore (a malo je falilo, pogotovo dok nije bilo SSD-a, oni su mi za sistemski disk bili No.1), tek bi s njima MIG-ovi fijukali kucistem.  :D

 

Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni WD crnac radi kao sistemski disk.

 

Kao skladište za mjuzu i filmove radi drugi HDD, Samsunjgovo svinjče od 2TB na 5k4 rpm. Em se ne greje, em ne zuji, em jeftiniji po terabajtu a posao koji mu je namenjen radi više nego odlično sa 10% realnih mogućnosti. Za tu di je bolje i ne treba.

 

Meni lično je bahaćenje metanje tih brzih diskova gde brzina i nije potrebna. Em su skuplji, em sami po sebi zvižde bolje/jače. Malo mi suludo napraviti problem sa bukom pa ga onda rešavati. Turiš disk koji je sam po sebi tiši i milina. Za svaki posao se bira odgovarajući alat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam ih upravo zbog toga i kupovao... i preporucivao,,, uvek prvo kvalitet, pa ostalo.

 

Medjutim, sada "i jare, i pare" nekako mnogo tesko uklopiti zajedno  :(

 

Dobro je samo da sam uvek uspevao da odolim iskusenju, pa nisam uzimao VelociRaptore (a malo je falilo, pogotovo dok nije bilo SSD-a, oni su mi za sistemski disk bili No.1), tek bi s njima MIG-ovi fijukali kucistem.  :D

 

Pozz

 

Uzmes najveci, jedinog ostavis za potrebe os-a, a onda za media koristis rozli wd.. ili bas ako se bahatimo sa black wd-ovima, 2.5" bl wd 750gb je izuzetno tih.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za svaki posao se bira odgovarajući alat.

 

Tačno - rekoh već - sistemac SSD 120G - storage - 2x1T Green WD...

Što se buke tiče, ima je jedino kad radim nešto posebno zahtevno (rendering npr) pa nabiflam (OC) I7-2600K na 5GHz namesto izvornih 3.4GHz - ali me onda to ne dotiče - posao ima prioritet, a osim toga, ima tu dosta kulera - 12cm na kuleru za proc i napajanju plus dve 80mm na kućištu i jedan... neki... na GPU koji mislim da nikada nije bogzna kako aktivan ali je mali pa kako god da se okrene - ne može da bude mnogo tiši nego što jeste...

Doduše, ja komp uopšte ne koristim za slušanje muzike - osim informativnog i za ubijanje pozadinske buke. Najčešće to bude kickradio ili provera nekog materijala kupljenog u nekoj od "prodavnica" a pre narezivanja (ili ne) na CD ploču...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni lično je bahaćenje metanje tih brzih diskova gde brzina i nije potrebna. Em su skuplji, em sami po sebi zvižde bolje/jače. Malo mi suludo napraviti problem sa bukom pa ga onda rešavati. Turiš disk koji je sam po sebi tiši i milina. Za svaki posao se bira odgovarajući alat.

 

Prijatelju, meni bi mnogo vece bahacenje bilo imati jednu masinu za muziku, jednu za posao, jednu za net, jednu za DL, itd, itd... pogotovo sto, kada je HW u pitanju, ja bas i ne znam za kompromise.

 

Ja sam ovu masinu formirao davnih dana, jos dok nije bilo SSD-a i tada su mi WD "crnci" bilo najbolje i najpouzdanije resenje za ono za sta je meni PRIORITETNA namena ove masine u kuci. Kako je vreme odmicalo, a rasla potreba za storage kapacitetima, logicno mi je bilo nadogradnju praviti sa pouzdanim, brzim, i proverenim diskovima. Naravno, situacija se promenila pojavom SSD-a, koji su, vrlo brzo po izlasku na trziste, nasli primenu i u mom sistemu. Aktuelna situacija je takva-kakva je, dakle (uslovno receno) ZATECENO stanje, a ne "suludo i bahacenjem napravljen problem koji sada treba resavati". Zato sam i rekao, resavam sta cu sa OVIM STO IMAM, pokusavam da napravim komp tisim nego sto je bio do sada, da bi uz ono sto mi je PRIORITET kada je upotreba ova masina u pitanju, mogao u trenucima odmora malo i da uzivam u necem sto mi je "samo" HOBI.  

 

Dva diska su izletela napolje, jedan (crnac) je ostao, on ce dobiti svoje silencer kuciste i to ce (nadam se) biti to.  

 

Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hmmm, pade mi na pamet jos jedna stvar: moguce da jos postoji varijanta da se pomocu specijalizovanog programceta proizvodjaca balansira izmedju performansi i "buke" koju hard stvara -  acoustic management - progooglaj i vidi kako WD stoji sa ovim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jok, nisam to probao UOPSTE, i ne bih se igrao sa tim dok ne vidim kako ce se pokazati HIMURO.

 

Nesto mi se (iskreno) ne mili "krajcovanje" performansi samog diska, ali ako ne bude islo drugacije, probacemo i to. ;)

 

Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro, nije to bas "kako si zamislio" :) ... kao sto vidis, uglavnom sam odradio sve ono sto mi je ovde i sugerisano. ;)

 

Izbacio dva (od tri) diska, bez nekog velikog dodatnog ulaganjam "utisacu" i ovaj treci, kuciste sam "dampirao", tako da...

 

Kad vec pomenuh "utisavanje"...

 

Buka koju u radu proizvodi WD 2TB HDD Black serije, mereno izgleda ovako:

 

Postavljena slika

 

...dok je Green serija (isti kapacitet) zaista tisa, i to:

 

Postavljena slika

 

 

Medjutim, ako uzmes u obzir da ovaj Skythe Himuro, smanjuje nivo buke HDD-a za 4-5 dB, a pri tome ima i dodatnu funkciju hladnjaka za HDD, jasno ti je da za nekih 2000 dinara zadrzavam SVE performanse Black serije, po pitanju buke ga uvodim u nivo Green serije, premestam HDD u 5,25" bay, dodatno ga hladim, i (meni nekako najbitnije) ne izlazem se trosku kupovine novog HDD-a, i ne kockam sa "problematicnom" pouzdanoscu Green serije, kod koje je procenat crkavanja ubedljivo najveci razlog zbog kojeg bi ga rado "zaobisao" u sirokom luku. Meni to teoretski deluje sasvim OK, ali kada sve skockam, videcemo (i napisati) kako se sve ovo ponasa i u praksi.

 

Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gfx cime si i kako dampirao kuciste?Noctua kosta ali ce posao raditi kako treba.

Ne znam zasto ali stekao sam utisak da se zanemaruje WD Blue serija - brza je od Green verzije,pouzdanija,buka koju proizvode bi trebalo da je tu negde.Nije brza kao Black ali je dosta tisa.

 

 

... (pa) zar se 5V ne 'prlja' motorizacijom? Da li je cistije pre motorica postaviti

Z diodu oko 6V  na red, a ipak koristiti  12V?

Na sta si tacno mislio?

Kako si zadovoljan bitumenom?Gde si ga uzeo i koja je cena?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...