Jump to content

Loga 8 za prijem UKV ?


Zen Mod

Preporučeni Komentari

'di da turim ovu temu .......  :rofl:

 

elem - antena kao antena - svaka je zbir kompromisa , da ne sirim pricu ;

 

ono sto me interesuje je - u nadi da je moguc ugodac sa ugradjenim kompromisima u predmetnu antenu - da li je iko probao Logu 8 ( ona najveca loga za TV , duzine preko 2m) za prijem UKV , i kako se ponasala ?

 

(ustaljena praxa - lakse pitati nego se pentrati radi probe)

 

imadoh nekad onu trospratnu Gorenje , ali je stradala u pozajmici ......

 

kao odgovor prihvatam i predloge za udomljavanje neke kulturne FM antene koja vam cucicamicekajuci ......... jerbo je sve sto je nabavljivo ili smece ili cenjeno kao da je made of preputium

 

btw. interesuje me striktno prijem FM BG2/3 , ostali srpski emiteri mogu da se ubrisu svojim kosuljicama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Duzina od 2m mi govori da je antena za neki visi TV band ( verovatno UHF). Aktivni elementi na njoj su verovatno "kratki" ( od 10 do 25 cm). Verovatno je upotrebljiva, ali sa manjim dobitkom (gain).

Logaritamska antena za opseg koji te zanima bi trebalo da bude kraca sa duzim aktivnim elementima.

 

Inace, Gorenje Uda-Jagi ( Japanci :respect: ) antena za UKT ima savijeni dipol kao aktivni element ( dipol ) duzine lambda/2                     ( 2*lambda/4 ).

lambda=talasna duzina prijemnog elektromagnetnog talasa ( sredina opsega )

 

Sa pojacavacem koji nudi uvazeni clan 2a3 mozda bi cela kombinacija imala pristojan efekat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma nekad sam ja pravio kojekakve antene i sam (dok mi ne popalise debelu svapsku knjigu )

 

Loga 8 bese kombi - VHF/UHF , bar po deklaraciji

 

pitah samo za slucaj da je neko probao konkretno

 

ako dodje dotle da ukljucujem mozak i , ne daj Boze, radim nesto oko toga - pre cu dati kintu i kupiti je od nekog lihvara

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel to ova antena?

Postavljena slika

Pojacivac pomaze samo da eliminise gubitke u kablu do tunera, ako je dugacak, inace ce pojacavati i sum i signal pa je prilicne beskoristan za slabe signale.

Kakva bese pojarizacija kod rts2 i 3? Horizontalna ili vertikalna? Od toga ti zavisi postavljanje i oblik antene.

Da ne bude da ja uvek kvarim ugodjaj ali mislim da ni jedna antena ne moze da parira kablovskom signalu( sbb ili iptv). Sem ako ti mesto slusanja nema ni kabl ni inteRnet.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aman :rofl:

 

naslov nije Kako najbolje savatati program jedinog radio programa u Srbijici ...........

 

imam Lelekom IPTV i koristim ga

 

u radionici imam A76 sa par metara zice kao antena i da ga bem prirodniji je zvuk od digititisa kroz televonski vod

 

ocem to isto u dnevni boravci , a imam Loga 8 viska

 

te dal' da je bacim il' penjem .....

 

il' da pravim supljikavu RS-A1

 

:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam teo da se mešam al' moram...

Ne mogu 100% tačno da odgovorim - prvenstveno zato što sa takvom (sličnom?) hvatam 41 digitalni kanal (air) i nešto zemaljskih kanala na TV. Međutim - beše period kad na kući nisam imo krova a antena ležala u/na sadašnjem potkrovlju i bila nakačena na radio (trandža) kojem je bila polomljena antena - tesari uživali.

Na TV u digitalnom opsegu ima i 6 radio stanica koje primam sa istom - doduše sve mađarske - i cenim nije ukt opseg.

Ja bih probao da antenu stavim na recimo merdevine (2.5-3m?) i probao sa ukt tunerom? (pre operacije penjanja na krov)

 

ako pričamo o ovakvoj: http://www.car.rs/shop/elektro-materijal/audio-video-tv-oprema/krovna-antena-loga-8-elsat

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...