Jump to content

cd plejer vs zvučna karta i još po nešto


kefalo81

Preporučeni Komentari

Imam zvučnu kartu ali mi ne odgovara slušanje na kompu.

Inače slušam na slušalicama grado sr80  i imam pojačalo cmoy.

 

Sad bih gledao cd plejer a cifra nije stavka pod uslovom da je to što plaćam bolje od onog što imam.Da li je bolje to moram sam da provjerim na licu mjesta i to ću organizovati iduće sedmice jer mi je pojačalce nije skutijano.

 

Dakle govorimo o cd plejeru koji bi se koristio tako što bih sa njega  slušao cd-ove. 

 

A pitanje je bilo više konstatacija, odnosno zapažanje, ko bi to mogao da zna kako zvuče većina plejera, naročito novijih, jer toga ima baš masa tih cd plejera a zvučnih kartica ima manje i puno je više utisaka korisnika.

Isto tako i sa dak kitovima na ebay-u kojih ima prilično i pitanje je ko je šta probao. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A iz kategorije 'jos ponesto'...

Koji free program moze da se preporuci za 'reapovanje' sa CDa?

 

ripovanje, ne reapovanje... (reap je ono što se zove "košenje"  - reaper je kosač... )

 

(za Win) CD-ex, EAC (Exact Audio copy), Audiograbber, Foobar 2000, Media Monkey, VLC media player, Winamp, Windows Media Player... Spisak je podugačak... Većina će verovatno preporučiti/odabrati Foobar ili EAC...

(za Linuxaše) - CDDA2Wav, Asunder, CDparanoia, VLC, K3B, Ripit, Sound Juicer, Grip...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zahvaljujem na odgovoru. windows je platfroma pa cu se fokusirati na ove prve. ako se mogu pohvaliti znanjem, 'rape' je silovanje.

rip je kratica za Rest In Peace.

a skidanje muzike je ipak reap-ovanje,

od reaping- cut or gather (a crop or harvest).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od gore navedenih foobar je multipraktik - plejer-ripper-rezač, EAC je možda opskrbljen najnaprednijim opcijama a CDex možda najbolji ako se traži puka jednostavnost procesa... EAC je veoma dobar ali se mora ne samo znati nego i paziti tokom podešavanja parametara - treba proučiti tutorijale o podešavanju da se ne napravi više štete nego koristi.

 

http://www.exactaudiocopy.de/

 

tutorijal: http://blowfish.be/eac/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio sam kodak cd-r u merktatoru.

10 komada 255 dinara pa rekoh da probam.

Našao sam i jeftinije verbatim 15 dinara ali mislim da je to kopija.Ovom kodaku nije gornja strana sjajna kao donja strana  a kakav je vidjećemo.

Imam nekolik pitanja.

Koji je program koristio m4rk1z za testiranje grešaka na narezanom cd-u.

Gdje kupiti baš kvalitetne cd-ove za narezivanje.

I konačno gdje kupiti original diskove, prevashodno domaća izdanja. U Beogradu.

Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Jedno pitanje, a cini mi se da je ova tema pogodna :). Imam cd player TECHNICS SL-PG470A jos od 1996. al mu crko laser. E sad ja bih da narucim preko ebaya al nisam siguran da li je ovaj pravi. Prema ovoj tabeli http://vasiltech.nm.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm To je laserski mehanizam CDM 12.1, da li je to ovaj laser? http://www.ebay.com/itm/1PCS-NEW-LASER-LENS-VAM-1201-CDM12-1-CMD12-2-FOR-PHILIPS-CD-VCD-WITH-MECHANISM-/321098962606?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ac2fd56ae Na naljepnici na originalnom laseru pise CDM 12.1/15

I da jos nesto, kada ubacim cd u player uopste ga ne zavrti, je li to znak da mu laser ne valja? Tako mi rece lokalni serviser.

Hvala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok hvala! A da, vidim po netu da se ljudi zale al sta cu kad nema alternative. Nego ima li sanse popraviti postojeci, vidim kada ubacim cd da pokusava da fokusira, snimanjem lece kamerom vidim da laser baca crveno dok fokusira ali ga ne prepozna tj nece nikako da zavrti cd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači laser radi i pomiče se gore-dolje, tj. fokusira?

Zna se tu s godinama navuči prašine koja nam nije jasno vidljiva, ali leći smeta. A nekad se ineka dlaka nekako zavuče tu.Očisti leću sa štapičem za uši i medicinskim alkoholom. Ako se ne varam taj model lasera se može otklopiti, tj. ima iznad leće nešto kao poklopac koji se da skinuti (jako pažljivo!), pa očisti leću i ispod poklopca.

Sasrtavi kako je bilo, pa onda vidi hoće li prepoznati disc. Nemaš što za izgubiti, zar ne?

Samo, sačekaj da ti netko od iskusnijih potvrdi da je moguće na tvom modelu skinuti poklopac na leći, pa onda prioni na posao. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, pokusava da fokusira ali ne zavrti cd. Ok evo cekam da neko iskusniji potvrdi. A ima li kakav test lasera ili ako svijetli ok je? I jos nesto ja sam malo na potenciometru pojacavao snagu lasera i radio je dobro ali je poslije skroz prestao raditi i nece da zavrti cd nikako. Da li to znaci da je laser crkao ili ipak ako vidim crvenu svjetlost preko kamere da nije? Hvala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...