Jump to content

cd plejer vs zvučna karta i još po nešto


kefalo81

Preporučeni Komentari

original diskovi su presovani, a to bi trebalo da bude poprilicno drugacije od narezanog diska

razliku ne cujem ali nekako lako ubedim sebe da razlike postoje posle davanja 15e za disk :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK OK nisam znao zato i pitam. Nije bila namjera zamjena teza. U pravu ste, zamaranje tim finesama nema smisla sa jeftinom opremom to zaista stoji. O tome kad uzmem jacu opremu. Sad pratim KP i nadam se da ce upasti nešto dobro. Neki komentar na okačeni nad. Trebam dogovoriti slušanje istog. Nije skup, nije pod garancijom ali prodavač nudi svoju garanciju.Načelno sto se tiče ostalih stvari , tema može da se zaključa.Razjasnjeno mi je dosta i zahvalan sam na tome, nadam se da ce još nekom ko bude citao biti od koristi. Preliminaran zaključak cu donjeti nakon slusnja par jeftinijih plejera, a ako to ne bude bolje od diskmena (neću unapred da donosim zaključke) onda je izvjesno da za neki napredak treba da se otvorim ozbiljnijim iznosom. Skupo mi je dati par desetina evra za nešto cime neću biti zadovoljan. Jeftinije mi je dati nešto vise za nešto cim cu biti zadovoljan i sto necu prodati dan poslije.Hvala još jednom svima na učešću u temi, bilo je korisno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj nad beee serije nije losa sprava

svojevremeno dobio dobre ocene i bio puno popularan medju budzet uredjajima

svakako ga trebas pogledati i ako ti se svidja kupi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz mog iskustva NAD je (kako to reci da ne zvuci pateticno) najpostenija firma. Nema losih sprava ali nema ni spektakularnih. Nov je oko 290e?

Ali evo i druge opcije. Jedan momak u Nisu prodaje u paketu Philipsov CD player 930 (takodje dobar) i pojacalo iz iste serije za 100e. Na KP.

S druge strane za tih 150e dobijas jos neko vreme uvoznikove garancije. Jedno je sigurno a to su 2 stvari (LOL): Veruj svojim usima i nikada ne idi u mainstream trzista. Za ovo drugo rezultat je gotovo sigurno veca cena doticnog proizvoda, bar veca nego sto bi normalno bila.

Dokaz: KP: Gotovo da ne mozes da nadjes CDP lesinu od 25 ili 30 i kusur godina sa 1541 po normalnoj ceni. Po mom sudu je to izmedju 50 i 70 e.

Pa nek ide i do 120 za plejere sa heavy mehanizmima (Philips CD 0, CD 1 i sl) ali cene su ipak vise.

A diskove ipak kupuj u radnji gde imas dokaz da imaju mamu i tatu. Iako su i mama i tata kinezi :kinez:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ebete me se tim diskovima, dakle sad da tražim i rodni list :)

 

Mislim da se ne treba puno zamarati sa tim diskovima, to samo unosi nervozu.Pa zamisli ljude koji daju tipa 3k eura za samo cd plejer i ne mogu da dodju do nekog naslova u originalu.

Šta će oni da rade.Da sjeckaju sebi džigericu dok se nerviraju kako na ultraskupom uredjaju slušaju kopiju, a uredjaj toliko dobar da ne samo da pravi zvučnu razliku izmedju kopije i originala već na kraju svake pjesme izbaci koliko je grešaka bilo i koliko nula i jedinica je falilo :)

 

Mislim da cd ipak nije više svemirska tehnologija.Ako i postoji razlika nešto mi je logičnije da se tiče izdržljivosti/trajnosti nego kvaliteta.Ali dobro, to je samo moje mišljenje :)

 

Javiću rezultate testiranja. 

Prvo kod mene pa onda i druge uredjaje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ti dobar link - pročitaj opis levo a i skroluj malo na dole text, svatićeš poentu...

 

http://www.thevintageknob.org/pioneer-PD-93.html

 

Ako budeš hteo da kupiš najbolje cd diskove javiću ti telefon ili mejl gde ih možeš uzeti

i kod nas (dali sa fiskalnim računom ili ne, to ne znam) ali da su diskovi "the best you can

get" sam sve sam testirao i merio (imam još dva neotvorena pakovanja od 50 kom.  :wink2:). 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... evo slike sveže snimljenog cd rom-a!Dali se ovih 200 kusur hiljada grešaka čuju? Ja mislim da da. :sclerosis:zaboravih sliku :-)

Ako nešto zaboravite ili se predomislite uvek Vam je na raspolaganju dugme „Uredi“...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DIGITAL ERRORS AND CD QUALITY

By Bob Speer
 
WRITE ERRORS
Write errors can result in CD failure.  CD manufacturers will reject a master disc if write errors exceed their specifications.
There are three common errors types that affect CD quality.  They are C1, C2, and CU.
 
C1 ERRORS
C1 Errors refer to the block error rate (BLER), which consists of bit errors at the lowest level.  C1 errors are always expressed
in errors per second.  All CDs and CDRs contain C1 errors.  They are a normal result of the write process.  However, the maximum C1 error rate for a quality recording is an average of 220 errors per second based on 10 second samples.
 
C2 ERRORS
C2 Errors refer to bytes in a frame (24 bytes per frame, 98 frames per block) and is an indication of a CD player's attempt to use error correction to recover lost data.  C2 errors can be serious.  In theory, a CD player should correct them.   C2 errors
are usually an indication of poor media quality, or the failure of a CD burner to produce a quality burn (see conclusion).
 
CU ERRORS
CU Errors refer to uncorrectable errors that are present after C2 error correction.  No CU errors are allowed in a recorded disc. Generally, discs with CU errors cannot be played because they contain data that cannot be recovered.
 
When errors are the result of physical damage to the disc, CIRC Logic - Cross Interleaved Reed-Solomon Code, is used to identify and correct random errors, which allows some damaged CDs to play without any distinguishable difference.

 

Po ovome, disk ciju si proveru okacio zadovoljava kriterijume za kvalitetan snimak s obzirom da ima 215 C1 gresaka. Posto su greske pri rezanju neminovne, po meni je vaznije da li CD player implementira neku vrstu korekcije gresaka i kakvu.

 

Mozda bi mogli off o medijima prebaciti u novu temu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po ovome, disk ciju si proveru okacio zadovoljava kriterijume za kvalitetan snimak s obzirom da ima 215 C1 gresaka. Posto su greske pri rezanju neminovne, po meni je vaznije da li CD player implementira neku vrstu korekcije gresaka i kakvu.

 

Mozda bi mogli off o medijima prebaciti u novu temu.

Da ima cd plejera koji imaju error korekciju čitanja i koriste baffere a uvezi diskova DA postoje diskovi koji imaju do 30 grešaka ukupno nakon

snimanja (sa dobrim pisačem) a ne kao ovaj primerak (verbatima iz prodavnice sumnjivog ili sivog kineskog porekla) sa 200k grešaka!

Izgleda da niko ne čita moje postove samo ih premešta ili briše...  ne znam ni zašto delim sve ove informacije kad nikoga ne interesuje...

 

Da ponovim ako nekoga interesuju dobri pisači ili cd romovi neka me upita na PP gde mogu da se kupe, ne želim javno da navodim adrese ili telefone jer vidim da je ovde "prodaja maltene uvreda" a pošto ne prodajem ja onda neka ide na PP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

niko ne čita moje postove samo ih premešta ili briše...

Pravilo je da se ovde ne briše išta, osim po zahtevu pisca, i to veoma retko. Pregledom log-ova nisam uspeo da nađem da Vam je ijedan post obrisan. Ispravite me ako grešim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekoh da neću više da se uključim, ali da iskoristim još ovu temu dok je aktivna da ne pretrpavam novim.Razlika izmedju ova dva plejera ?

Već pominjani NAD

http://www.kupujemprodajem.com/NAD-C-515BEE-CD-Player-9245698-oglas.htm?filter_id=9613

i cambrige audio plejer

http://www.kupujemprodajem.com/Cambridge-Audio-640C-9364117-oglas.htm?filter_id=9613

Oba 150 eura i oba u Beogradu, mogu da probam.

 

Koji je bolji, kvalietniji dak, bolja topologija ili šta već gledate kod uredjaja?Cjenio bih , a dobro će doći i drugima koji čitaju a nisu baš upućeni , da navedete šta ste gledali, po čemu ste sudili kada ste poredili oba plejera.

Naravno govorimo o tehičkoj strani.Zvučni utisci su drugo, to ću ja prenjeti nakon testiranja.

Što se tiče diskova, ja bih sugerisao ako može da se otvori nova tema ili prebaci na neko mjesto.Moje mišljenje kao laika je da tu ima dosta farbanja brojevima.80tih je bilo ovo je savršeno, nema bolje muzike.Sad su našli greške koje kao mogu da se čuju.Kako se za te greške nije znalo 80tih.

Da li i sada postoje neke greške na dac-ovima, neka ograničenja, za koje sad ne znam ali ćemo eto saznati da postoje kad puste u prodaju nešto sa većim brojevima.Većina sluša 16bitnu muziku, čak i flak je većina u 16 bita.A sad ni to nije dovoljno, već se nude uredjaji sa 24 bita ili čak i više.

Eto moje skromno mišljenje.

 

M4ar1z, može meni na pm broj telefona za diskove.MOram dobio sam 60 original diskova na slušanje pa bi nešto od toga da narežem a narezaću i svoju test muziku kad budem išao da testiram plejere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvučni utisci su drugo, to ću ja prenjeti nakon testiranja.

 

Ovo ti je jedino bitno, sve ostalo je kao i dozivljaj muzike subjektivno.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje mišljenje kao laika je da tu ima dosta farbanja brojevima.

u marketingu je sve farbanje ili skoro sve...od Milka cokoladica do Unison Research-a...samo manje ili vise...

k'o sto ti ljudi kazu... slusaj.

ako bas treba da se opredelim onda na coravo biram NAD. Najmanje neposten ili najposteniji medju nepostenima kako ti volja.

samo nemoj da se hvatas za lesine od 25, 30 ili koliko moze biti godina. njihova cena bi trebala biti proporcionalna njihovoj starosti po paritetu 1:1 ali nije...njihovi laseri bi trebali biti neunistivi, avaj nisu...

capni ti tog NADa ali ga poslusaj i vidi je li to odgovara. to su DACovi novije ili nove generacije, taman toliko dobri da ti odgovaraju za skoro sve a opet taman toliko neatraktivni da ne padnes u iskusenje da im 'siris i dubis zvucnu sliku'...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A kako gledate kvalitet dac-a ?Jel opet slušni test, pa svako prepriča utiske, gdje se opet mnogi ne slože.Problem kod cd-ova i dak kitova je što ih ima masa i teško da je svako probao sve ili dobar dio, tako da nema referentne zajednice.Na drugoj strani kartica tipa asus xonar stx je masovna stvar i tu se barem zna da vrijedi.

Da li griješim ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve vreme imam utisak da se ne razumemo. Govorimo li o uobicajenom CD plejeru i pojacalu ili o kombinaciji CD transporta, eksternog DACa i pojacala?

Ili pak o sound kartici i pojacalu? U prevodu: pristupacno, skupo, pristupacno... Koja slusa muziku sa kompa...kablic sa kompa ide direkt chinchevima u pojacalo. Vrlo lepo radi.  I kosta samo koliko kablic

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...