Jump to content

Jeftini zvucnici - od babe devojka :)


Zare

Preporučeni Komentari

Uspesno izvucen dust cup koji je bio iskrivljen. Koriscen (jak) usisivac sa podesavanjem snage i bilo je povuci potegni :). Ocekivao sam da to ide lakse bar iz tudjih prica ali je potrajalo.

:oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 29
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Uspesno izvucen dust cup koji je bio iskrivljen. Koriscen (jak) usisivac sa podesavanjem snage i bilo je povuci potegni :). Ocekivao sam da to ide lakse bar iz tudjih prica ali je potrajalo.

 

O kakvom se usisivaču radi tj. koja snaga? I sam sam došao na takvu ideju ali očigledno je usisivač bio preslab i nisam uspio izvuči kapicu. Postoji li opasnost da se prejakim usisom otkači ili ošteti kapica?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

telefonski plavo beli kablic(on je 0.8mm) ce da ti resi stvar sa ozicenjem 15-20 din/m

samo promeni kond i to je to nema daljih ulaganja :whistle2:

 

Licno sam se uverio koliko je to dobra zica - taj telefonski plavo/beli kabl i pun presek solid core bakar. Ja ih koristim kao zvucnicki kabl - do subwoofera triple vod (3 upletene bele zice za plus i 3 upletene plave za minus ili obrnuto svejedno) a do kutija po dupli vod za mid/bass i 1 vod za visoki. Bez preterivanja ali ocas posla su poslali brend kabl Audioquest Type 6 na smetliste istorije. Za te pare perfektan kabl i vise od toga. Kada resim da menjam ozicenje u subwooferu ili kutijama bez razmisljanja stavicu ovu zicu.   :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O kakvom se usisivaču radi tj. koja snaga? I sam sam došao na takvu ideju ali očigledno je usisivač bio preslab i nisam uspio izvuči kapicu. Postoji li opasnost da se prejakim usisom otkači ili ošteti kapica?

Neki engleski Vax 2000 W sa podesavanjem snage. Mozda sam ja nerealno ocekivao da dust cup lakse izvucem ali je kartonski i dosta cvrst pa se jos i prelomio tako da sam morao da idem sa dosta velikom snagom pa ni tada nije islo bas lako. 

Verovatno da moze da se iscupa ali sem sto stiti od prasine nema neku drugu funkciju. Ako ostane ceo posto se odlepi lako se ponovo zalepi na isto mesto. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Uspesno izvucen dust cup koji je bio iskrivljen. Koriscen (jak) usisivac sa podesavanjem snage i bilo je povuci potegni :). Ocekivao sam da to ide lakse bar iz tudjih prica ali je potrajalo.

S obzirom da ispravljam ulubljenja na limariji, a da pritom ne ostecujem boju znam da je do konkretnog slucaja debljinje materijala i tipa ulubljenja pre nego do nekog pravila :)

Vrlo dobro znam kakve su to muke :acute:

A ispravljao sam i dust cap na nekom od mojih zvucnika vary ease, tako da se pridruzujem grupi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...