Jump to content

Negativna iskustva sa firmama za trgovinu elektronskim komponentama


Daudio

Preporučeni Komentari

Већ сам писао овде на форуму о незгодама у трговању са Проелектроником из Ниша,

Овог пута бих на тај списак додао и СДелектроник и ИнтерХИТ електроник .

Погодило се да су и ове фирме из Ниша.

 

У потрази за bf245c транзисторима отишао сам на сајтове наведених фирми по препоруци колеге са форума.

Наручим прво код СДелектроника ,све уредно приме наручено и зову после пола сата да се извину да немају то што пише на сајту да имају на стању.

Одем на сајт ИнтерХит електроника и да би отворио налог нису тражили само још узорак урина и крви.

Није ми јасно због чега им је потребан податак о датуму рођења односно матични број купца.

Ајде,пређем преко тога,наручим 2 комада bf245c колико је писало да имају на стању,али не лези враже немогу да наручим јер условљавају да се у корпи мора имати 250рсд без пдв-а.Убацим још петнаестак комада bf245в да им удовољим.

Опет телефонски позив и информација да имају само један bf245c и да су вољни да ми убаце још један в уместо с,приде ми господин још каже да је то статистичка грешка ,јер шта је то забога један комад мање више, и да имам среће што су ме уопше и позвали јер могли су да пошаљу и без информације.

Кажем да би му вратио пошиљку и обавестио испекцију и та је то безобразлук.

Прекида везу,без дефинисаног одговора шта ће бити са пошиљком.

Зовем ја њега да отажем...

 

Знам да живимо у Србији,али ми стварно више иду на живце непрофесионални односи са фирмама.

Није ми јасно-сви кукају како им не иде посао, а нико да се потруди да удовољи купцу,односно да га привуче.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Da ih imam ne bi ti ih prodao ni u ludilu. Dao bi ti ih :)

 

Kažem "polako" što se tiče tih kvaziprodavaca. Pre ili kasnije svi koji nisu monopolisti, a ponašaju se prema mušterijama kao prema stoci, stave katanac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A i ti, zapeo za taj BF245 Ce, pa Ce, pa Ce... Pa ni manje ni više nego celih dvadeset da skupiš po Srbiji... :)

И то што кажеш,отишо код Гаје у Силкен и кад му реко оћу 20,човек ме погледа и рече :"Ја толико  годишње продам", и прода ми преосталих 6.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja toliko godišnje prodam je lepa definicija za nesposobnog.

 

Preteruješ sa izjavom. Gaja je rekao ono što je istina. Ja uvek svratim do Silkena u Svilajncu kad me put nanese. Osoblje u lokalu je prijatno, porazgovaramo malo, ubijemo vreme. Tu su uvek ako treba neka pomoć kupcima, pa čak i upale lemilicu da im pomognu oko nekih uređaja. Prodavnica je vrhunski snabdevena stvarima koje se od njih uglavnom traže. Recimo, stoje im već 3 godine nekoliko parova Toshiba izlaznih audio mosfetova za koje niko nikad nije pitao. Ne vidim razlog zašto bi ih gomilao na stanju.

 

Cela ova tema je preterivanje i bespotrebno lučenje adrenalina. Uvek postoji telefon da se proveri stanje. Koliko puta sam bio spašen kupovinom nekih delova od naših prodavaca, inače bi ih platio 5x skuplje i čekao mesec dana. Eto, nisam otvorio temu da ih nahvalim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumeo bih da je to neki "levi" nikomnetrebanojednomudvaveka cevni-germanijum-nenađijum čip ili trandža, ali BF245 (u raznim a-b-c varijetetima) je toliko često korišten (u uređajima/konstrukcijama) da se teško može zdravom logikom objasniti kako to da ga u jednoj celoj državi od nekoliko miliona ljudi gde ima na desetine hiljada potencijalnih korisnika/kupaca  ne može nakupiti dvadeset komada...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Preteruješ sa izjavom. Gaja je rekao ono što je istina. Ja uvek svratim do Silkena u Svilajncu kad me put nanese. Osoblje u lokalu je prijatno, porazgovaramo malo, ubijemo vreme. Tu su uvek ako treba neka pomoć kupcima, pa čak i upale lemilicu da im pomognu oko nekih uređaja. Prodavnica je vrhunski snabdevena stvarima koje se od njih uglavnom traže. Recimo, stoje im već 3 godine nekoliko parova Toshiba izlaznih audio mosfetova za koje niko nikad nije pitao. Ne vidim razlog zašto bi ih gomilao na stanju.

 

Cela ova tema je preterivanje i bespotrebno lučenje adrenalina. Uvek postoji telefon da se proveri stanje. Koliko puta sam bio spašen kupovinom nekih delova od naših prodavaca, inače bi ih platio 5x skuplje i čekao mesec dana. Eto, nisam otvorio temu da ih nahvalim.

 

Ja se izvinjavam što je moja izjava zvučala kao pljuvanje po bilo kome, nije bila namera niti imam pravo da po tome da li neko drži na lageru BF245C cenim i ocenjujem da li je dobar trgovac ili ne. Apsurd je samo što taj fet nije ništa retko ili egzotično a ne može da se skupi 20 komada u celoj Srbiji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se izvinjavam što je moja izjava zvučala kao pljuvanje po bilo kome, nije bila namera niti imam pravo da po tome da li neko drži na lageru BF245C cenim i ocenjujem da li je dobar trgovac ili ne. Apsurd je samo što taj fet nije ništa retko ili egzotično a ne može da se skupi 20 komada u celoj Srbiji...

ne paziš na času. ima u belielektroniku ali nije superultrajeftino.

onda odeš na belosvecke robnjake tipa birklin ili farnel ili rscomponents kao i digikey koji lepo pišu crno na belo da nemaju uopšte na lageru

ima u rajheltu ali 0,57€ ali tamo, ne ovde.

......................

o, da, ima kod ebaykineza

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cela ova tema je preterivanje i bespotrebno lučenje adrenalina. Uvek postoji telefon da se proveri stanje. Koliko puta sam bio spašen kupovinom nekih delova od naših prodavaca, inače bi ih platio 5x skuplje i čekao mesec dana. Eto, nisam otvorio temu da ih nahvalim.

Извини, чему онда постоје сајтови и куповина преко интернета ако увек треба прво позвати па тек онда куповати.

Најбоље отићи директно у продавницу па купити,

Још боље да се вратимо у средњи век.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

belielektronik.

"svega ovoga ne bi bilo".. da si se odrešio

Одреши се за ово,одреши се за оно,кад погледаш платио си 10 пута више неголи што је стварна цена.

20 х 40 је пуно неголи 20 х 14.

Богаму испаде ово чудо од транзистора  скупље него 4 х IRFP240 у излазу.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Извини, чему онда постоје сајтови и куповина преко интернета ако увек треба прво позвати па тек онда куповати.

Најбоље отићи директно у продавницу па купити,

Још боље да се вратимо у средњи век.

 

 

 

Ako mi nešto Hitno treba, kao tebi u ovom slučaju, telefon je nezamenljiv. U svakom slučaju, imamo mnogo više koristi od pomenutih prodavnica no negativnih stvari. 

Eto, juče poslah upit emailom SD-u da li imaju na lageru i koju količinu BF245A i oni odogovriše za manje od 10 minuta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako mi nešto Hitno treba, kao tebi u ovom slučaju, telefon je nezamenljiv. U svakom slučaju, imamo mnogo više koristi od pomenutih prodavnica no negativnih stvari. 

Eto, juče poslah upit emailom SD-u da li imaju na lageru i koju količinu BF245A i oni odogovriše za manje od 10 minuta.

Дефинитивно се не разумемо.

Ја од поменутих радњи нисам до сада имао ниједну позитивну ствар,зато сам их ставио на црну листу.

Говорим о лењости да се сајт ажурира и неучтивости да се представи саговорник.

 

И даље ми ниси одговорио чему служи куповина преко интернета ако мора да се прво пита а онда наручује.

 

Ако ћемо  прелазити преко таквих ствари,чему онда чуђење што нам је тако како нам је.

jedno je cena a drugo poreklo.

dodaj i beše li 2006-u, RoHS godinu kada je puno stvari nestalo, tvoja potraga ume da iznenadi (potencijalnim boflom a za male novce).

Извини,али те нисам разумео.

Као водиљу сам узео цену из Силкена, Силкен и његово пословање знају сви.

Ако је његова роба сумљивог порекла то сте ви рекли не ја.

 

Мени је и даље важније да за разлику у новцу купим детету 5кг воћа неголи дам некоме ко опет неможе да ми гарантује порекло робе.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...