Jump to content

šelne za stezanje C jezgara


Daudio

Preporučeni Komentari

Тражи се следећеpost-23-0-76674500-1381574084_thumb.jpg

За почетак 4 комада,

Шраф М3,лимене траке имам,шраф имам али она тела кроз који иде шраф немам.

Дотични другар са ворума изгубио цео дан да ми са задовољством направи,али обзиром да га море силни проблеми заборавио где је затурио.

Да не би он реновирао целу кућу тражећи ,предлог где има то купити,или ако некоме смета рад сам да му помогнем,наравно уз надокнаду.

 

Узгред зна ли неко како се то стручно зове,досадило ми више да објашњавам оно за оно.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ajd ako ti nije toliko hitno (kod nas vikend), daj mi prečnik cilindra (cenim da je oko 6mm) i dužinu cilindra, ako je moja logika ispravna kroz oba cilindra treba da ima prolazna rupa, jedna sa navojem M3 i jedna bez navoja, fi 3-3.5. I naravno, koliko ti komada treba... (pročitao sam za 4 ali ako se krene praviti isplativije je odmah odraditi koliko ti treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mene interesuje komplet šelni + M4 burenca,imam jedan 900W namotanog primara i poznatog n/V - da ga zgotovim treba mi gore navedeni komplet,do kilograma žice i šaka savjeta. bilo bi odlično kad bi toga (šelne i burenca) bilo negdje u prodaji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да не би он реновирао целу кућу тражећи ,предлог где има то купити,или ако некоме смета рад сам да му помогнем,наравно уз надокнаду.

 

"butik guja ima sve".

uzgred imaš okrugle metalne distancere u vremeplovu, fali ti samo ono što je stein naveo.

 

e, sad ako si se ti preselio negde dalje to je druga priča

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"butik guja ima sve".

uzgred imaš okrugle metalne distancere u vremeplovu, fali ti samo ono što je stein naveo.

 

e, sad ako si se ti preselio negde dalje to je druga priča

Јбг, ништа те нисам разумео.

Знам и ја сам шта треба да направим али немам чиме...

Отишо сам само 100м даље

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ništa, od ponedeljka navratiš(ili sutra al uveče) , pa ili ti dam originale  sa kojeg trafoa ili ti napravim ili ti dam kineske španere

koji nemaju šraf nego se trake španuju i fiksiraju na malo drugačiji način. veličina sigurno pasuje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd ako ti nije toliko hitno (kod nas vikend), daj mi prečnik cilindra (cenim da je oko 6mm) i dužinu cilindra, ako je moja logika ispravna kroz oba cilindra treba da ima prolazna rupa, jedna sa navojem M3 i jedna bez navoja, fi 3-3.5. I naravno, koliko ti komada treba... (pročitao sam za 4 ali ako se krene praviti isplativije je odmah odraditi koliko ti treba.

Пречник цилиндра 4-5мм,дужина цилиндра је 9мм,Логика ти је исправна.треба баш тако.Кад мало боље размислим ту би лепше лего шраф са навојем М2.Треба 12комада,Хитно није,али бар до 20.10. текуће године :respect:

pa ništa, od ponedeljka navratiš(ili sutra al uveče) , pa ili ti dam originale sa kojeg trafoa ili ti napravim ili ti dam kineske španerekoji nemaju šraf nego se trake španuju i fiksiraju na malo drugačiji način. veličina sigurno pasuje..

Хвала на понуди,ајде да видимо шта може Штајн да уради-први се понудио.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Пречник цилиндра 4-5мм,дужина цилиндра је 9мм,

Логика ти је исправна.треба баш тако.

Кад мало боље размислим ту би лепше лего шраф са навојем М2.

Треба 12комада,

Хитно није,али бар до 20.10. текуће године

:respect:

 

Šaraf od 2mm teško. Rupa može da se probuši, ali nemoj me terati da kopam i tražim gde da kupim ureznicu za M2. Kući imam ureznicu i to jednu jedinu za M2.5 (zarad gramofona) a u firmi ni nemamo manje ureznice od M4. Kad se uzme u obzir da ne koristimo (u firmi) ureznice jeftinije vrste (red veličine 100-200 dinara) nego uglavnom "specijalke" pa koštaju bliže 15 nego 10€/kom onda ti je valjda jasno. Da naručim M2, čekao bih bar desetak dana. Dakle, videću u ponedeljak šta ima materijala pa da se dogovorimo. Za sada da budemo na fi 5mm materijalu i neka rupa bude prolazna 2mm. Pošto je ponedeljak već 14.10. tekuće godine, a mora da se najkasnije pošalje 18.10 da bi stiglo 19.10 (subota)  onda ovo kod mene ide u sveščicu pod "urgentno, jako hitno, zašto još uvek nije gotovo?!!!"  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moze dva komada sa prolaznim rupama Fi 3.2 , onda vijak +matica M3

 

bem ga , sto jednostavno kad moze komplikovano

 

Ja sam ciljao po izgledu na veće dimenzije ali izgled na fotkama vara ako nema neke referentne veličine. Još mi uvek pred očima igraju "oni" trafoi... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam ciljao po izgledu na veće dimenzije ali izgled na fotkama vara ako nema neke referentne veličine. Još mi uvek pred očima igraju "oni" trafoi... :)

Ма не,

фотке су ББ излазних трафоа,него нисам знао како другачије да објасним шта ми треба.

Цилиндар пречника већег од 5мм неће моћи да се убаци у стезну траку.

Види да не правимо науку,ако имаш цилиндар поменутог пречника,може само да се избуше рупе за пролаз шрафа М2,стегнућу га матицом са друге стране.

Не гори о главу,није проблем ни 22.10. само немој ради мене да купујеш урезнице.

Покушавао сам ја сам да урадим ,али ко за инат нигде да нађем материјал који би избушио.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo je problem što imam materijala od 6mm ali ne i tanji, ali može u principu da se ostruže... A ureznice sam već rekao, i da sad naručim u ponedeljak, trebalo bi bar desetak dana da to stigne pošto svi koji se time bave imaju u katalozima ali niko to ne drži na stanju po magacinima u Srbiji. Mnogi čak i nemaju u ponudi ništa ispod M3 a tu i tamo na KP i Limundu ima M2.5. Burgije nisu problem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Покушавао сам ја сам да урадим ,али ко за инат нигде да нађем материјал који би избушио.

Zar nemas neki sraf M5? Moze onaj sto nema skroz narezanu lozu i tvrdoce 5.6

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar nemas neki sraf M5? Moze onaj sto nema skroz narezanu lozu i tvrdoce 5.6

 

A šta da ti kažem, svuda stisla kriza, ja imam šrafova M5, ali Inox, ULS glava, navoj punom dužinom. Može da se buši popreko, ali muka živa. Ako kod mene nema, kako možeš očekivati da ih Daudio ima okolo, besposlene...

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ali čemu onda forum ako ćemo se svi sami snalaziti za sve? ;)

 

Ja upravo sedamnaesti put za redom pretresam svoje drangibulije u pokušaju da nađem nešto što znam da imam samo ne znam gde je... Ako nisam bacio (slučajno) onda mora da bude tu... Da nemaš možda ti jedan M3x10 inbus vijak sa uzdužno prolaznom rupom 0.8-1.0mm?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bonsek, bušilica, dobra volja i nema prostije       :)

Под условом да се наведено има сем добре воље, приде неки астал на коме је стега у коју треба фиксирати материјал који се сече - буши,

Стварно просто.

 

Могу ли да замолим чланове да дају конкретне предлоге,сем учења како се греје вода.

Да сам у могућности да сам урадим не бих овде отварао тему.

После вам Даудио наџак баба....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...